„Šilutės būstas“ modernizuoja ir savo, ir daugiabučių namų elektros ūkį

Bustas 2_sviestuvu_keitimasKiekviename pastate galima rasti galimybių taupyti šeimininkų pinigus, – tuo yra įsitikinę UAB „Šilutės būstas“ specialistai, kurie jau pradeda konsultuoti ir taupyti norinčius bendrovės administruojamų namų gyventojus.

„Šilutės būstas“ ne tik konsultuoja, bet ir rodo „asmeninį“ pavyzdį – visose bendrovės patalpose neseniai moderniais pakeitė visus šviestuvus.

Apšvietimo  modernizavimas padės taupyti

„Pakeitus apšvietimo technologijas moderniomis, jos labai greitai atsiperka“, – UAB „Šilutės būstas“ direktorius Marius Stankus cituoja neseniai vykusioje Lietuvos energetikos konferencijoje kalbėjusio bendrovės „Mano būstas“ vadovo Vytauto Turonio žodžius.

Bustas 2_sviestuvaiV.Turonis tuomet akcentavo, jog energijos taupymas yra vienas iš reikalavimų, o kartu – ir „vaistų“ Lietuvai, kuriuos mums nurodyta įgyvendinti artimiausiu metu. Lietuvos tikslas – per metus sumažinti CO2 emisiją 389 133 tonomis.

Apšvietimo modernizavimas, pasak M.Stankaus, toks pat reikšmingas aspektas, padedantis taupyti energiją (o kartu – ir šeimininkų pinigus), kaip ir bet kurių patalpų apšiltinimas ar radiatorių reguliavimas.

„Visų pirma, derėtų išjungti šviesos šaltinius ten, kur tuo metu nebūname, taip pat stengtis naudoti vieną lemputę vietoj daugelio, kuomet nereikalingas intensyvus apšvietimas. LED tipo lemputės, palyginus su įprastomis kaitrinėmis, pagal veikimo trukmę, atsipirkimo laiką ir sutaupymo perspektyvas yra variantas, kurį išties verta rinktis“, – sako „Šilutės būsto“ vadovas.

Padarys konkrečius skaičiavimus

Neseniai šios pastatų administravimo bendrovės vadovai nutarė savo pavyzdžiu įrodyti, jog žengia koja kojon su laikmečiu – visose „Šilutės būsto“ patalpose pakeitė visus seno pavyzdžio šviestuvus moderniais LED šviestuvais.

„Paskaičiavome, jog ši investicija mums atsipirks labai greit, nes dabar naudojame 5 kartus mažiau elektros energijos, nei iki šviestuvų keitimo. Be to, taip ir mes prisidėsime prie šiltnamio efekto mažinimo, o vadinasi, būsime „draugiški aplinkai“, – sako M.Stankus.

Be to, „Šilutės būsto“ specialistai konsultuoja ir šioje srityje taupymo rezervų ieškoti norinčius gyventojus. Jau kitų metų sausio mėnesį žadama administruojamų daugiabučių gyventojams pateikti po kelis pasiūlymus, kaip ir jie galėtų modernizuoti savo elektros ūkį, o kartu ir dar daugiau sutaupyti.

„Namų vadybininkai padarys konkrečius skaičiavimus ir informuos gyventojus, kiek jie sutaupytų, jei modernizuotų visą savo bendrojo naudojimo patalpų elektros ūkį“, – sakė M.Stankus.