„Šilutės būsto“ namų teritorijose žolė jau nupjauta

 

silutes bustas_aplinkos_tvarkymasNuo šių metų rugpjūčio 1-osios šilutiškiai, gyvenantys daugiabučiuose, įpareigoti savo lėšomis tvarkyti ir rūpintis aplinkine teritorija (iki 50 metrų spinduliu aplink gyvenamąjį namą). Taip Savivaldybė nori pasidalinti savo finansinę naštą tvarkant Šilutės miestą ir rajoną. Priežiūros darbų sąraše – kiemo šlavimas, žolės šienavimas, sniego kasimas.

„Šilutės būsto“ administruojamų daugiabučių aplinką nuo rugpjūčio 1 d. tvarko ir prižiūri įmonė „Mano aplinka“, laimėjusi viešųjų pirkimų konkursą.

Šiuo metu „Šilutės būsto“ namų teritorijų vejos nušienautos, periodiškai vykdomi kiemsargių apėjimai, renkamos šiukšlės, prižiūrimos kiemų aikštelės ir šaligatviai.

Remiantis Šilutės rajono tvarkymo ir švaros taisyklėmis, žolės pjovimo darbai turi būti atliekami ne rečiau kaip 3 kartus per sezoną, bet „Mano aplinka“ kiemus ruošiasi šienauti 4 kartus per sezoną. Kiti darbai – šiukšlių rinkimas ir išnešimas į konteinerį, gatvių ir šaligatvių šlavimas, lapų šlavimas, grėbimas, sniego valymas nuo šaligatvių, šaligatvių barstymas spec. priemonėmis – bus atliekami 2 kartus per savaitę. Taip pat, esant poreikiui, gyventojai gali kreiptis dėl papildomų ar pakartotinių valymo paslaugų.

Kaip teigia „Šilutės būsto“ direktorius Marius Stankus, kiekviena pradžia yra sunki, tačiau tikimasi kylančias problemas išspręsti, padedant patiems daugiabučių namų gyventojams. Direktorius kviečia kreiptis pastebėjus netinkamai sutvarkytą teritoriją, nenušienautą veją ar kilus papildomiems klausimams – taip siekiama gerinti ne tik tvarkymo ir teritorijos priežiūrą vykdančios įmonės darbą, bet ir užtikrinti teikiamų paslaugų kokybę, greitesnį problemų sprendimą.

Teritorijų tvarkymo ir priežiūros darbų mokestis yra paskirstomas pagal gyvenamąjį plotą, priklausomai nuo visam daugiabučiui (butų bei kitų patalpų savininkams) paskirtos faktiškai naudojamos teritorijos priežiūros kainos, kurią konkurse pateikė pigiausią kainą pasiūlęs rangovas.

„Mes pasiruošę padėti ir spręsti visas kylančias problemas, gyventojams tereikia kreiptis konkrečiai į mus su prašymu ar pasiūlymu“, – sakė M.Stankus.

Reklama: teritorijų tvarkymas