Šilutės centre išaugo bulvė – „krepšininkė“

bulve 2 metruAtėjęs derliaus nuėmimo metas visokiausių staigmenų lietuviams pažeria kasmet: kas milžinišką saulėgrąžą užaugina, ką nustebina grybų šeimynos gausa, moliūgų, cukinijų ar svogūnų dydžiais?..

Šiemet nustebino aukštaūgė bulvė, užaugusi pačiame Šilutės miesto centre, Vytauto g., gyvenančio Antano Pietario darže.

2 metrai ir 10 centimetrų – tokio ilgio bulvių virkščių 71-uosius skaičiuojantis Antanas per savo amžių sako dar neregėjęs. Ir ne tik jis pats – ir draugas, ir giminaičiai, su kuriais vyras pabandė pasidalinti išauginto rekordo džiaugsmu, jo žodžiais tiesiog nepatikėjo. Antanas prisipažįta, jog vieni, išgirdę apie jo rekordininkę, paklausė, kiek jis išgėrė…, kiti be užuolankų pasiūlė pasitikrinti sveikatą.

Bet Antanas – sveikas ir gyvas – veda į šalia namo esantį savo daržiuką ir rodo vietą, kur auga daržovės. Didžiausias plotelis, žinoma, skirtas bulvėms, kurias Antanas jau pradėjo kasti. Ir koks buvo jo nustebimas, kai penktadienio rytą išrovęs vieną kerą ir pabandęs nusviesti toliau jo virkščias, niekaip negalėjo užčiuopti jų pabaigos…

Kartu su kaimyne bulvės „ūgį“ matavusio Antano metras, net neištiesinus bulvės virkščių, parodė 2 m 10 cm.

„Kaime augau, nuo 7 metų tas bulves kasiau, bet tokios dar nemačiau“, – trauko pečiais Antanas, jam pritaria ir kaimynės.

Tiesa, tos rekordininkės derlius buvo vidutiniškas – 7 didesnės ir dar kažkiek mažų bulvyčių.

Savo rekordininkę šilutiškis praminė „krepšininke“ ir pašmaikštavo, kad tokia ir „Kauno Žalgirio“ komandą galėtų papildyti…