Šilutės centre išsikeros dar vienas prekybos gigantas

balandzio pirmoji muziejus benetis

DĖMESIO! Straipsnis balandžio 1-osios melagystė.

Šią savaitę paaiškėjo visuomenę šokiruosiantys Šilutės valdžios planai, puoselėjami jau ne vieną mėnesį. Miesto centre bus nugriautas istorinis muziejaus pastatas, o jo vietoje užsienio kompanija, valdanti vieną iš didžiųjų prekybos tinklų Lietuvoje, planuoja statyti didelį prekybos, verslo ir pramogų centrą. Investuotojai kol kas vengia viešumo ir planais dalijasi tik su rajono valdžia.

Dėl šios investicijos teks gerokai pakoreguoti senamiesčio veidą ir nugriauti dabartinį Šilutės muziejaus pastatą. Šią žinią „Šilutės naujienoms“ nenoriai patvirtino rajono meras Virgilijus Pozingis, teigdamas, kad naudą pajus viso rajono gyventojai.

Už sklypą – krūva įsipareigojimų

„Už žemės sklypą statyboms ateityje investuotojai uosto teritorijoje pastatys sporto ir pramogų kompleksą. Pagaliau miestas turės SPA centrą ir baseiną, apie kurį jau ilgokai kalbama, tačiau reikalai iki šiol nejudėjo į priekį“, – kalbėjo meras V.Pozingis ir sakė, kad sekmadienį planuoja dar kartą susitikti su investuotojais ir pasirašyti galutinį ketinimų protokolą.

„Sprendžiant tokius svarbius rajonui klausimus, išeiginių ir blogų dienų nėra“, – patikino meras, išgirdęs abejones, ar balandžio 1 dieną vyksiančios derybos nenueis šuniui ant uodegos.

Rajono vadovas neneigė informacijos, kad tam tikrą materialią padėką gaus ir Savivaldybė. Miesto centre atradusi vietos didžiuliam statiniui, Savivaldybė išsiderėjo 20 jardų ilgio plastikinę jūrinę jachtą, statytą 1994 m. Danijoje. Ji bus laikoma Mingės kaimo prieplaukoje, kuri priklauso ir Savivaldybei.

Paprašytas patvirtinti kalbas, kad Savivaldybei atiteks ne tik jachta, bet ir šešiavietis lėktuvas, meras šyptelėjo ir nuo išsamesnių komentarų šia tema susilaikė.

Nors pasaulyje įprasta, kad didieji prekybos centrai statomi miesto pakraščiuose – Šilutės valdžiai tai ne argumentas. Rajono vadovai įsitikinę, kad statyboms skirta teritorija yra pakankamai didelė, todėl mieste neatsiras papildomų kamščių, bus įrengta erdvi automobilių stovėjimo aikštelė.

Miesto plėtrai – į naudąthumb balandzio pirmoji jachtos

Miesto vyr. architektas Edmundas Benetis atskleidė, kad naujasis prekybos centras bus statomas šalia pagrindinės miesto arterijos – Lietuvininkų gatvės, tiesiai priešais mažajį prekybos centrą „Maxima“. Investuotojai savo lėšomis suprojektuos ir įrengs H.Šojaus gatvės tęsinį – nuo Lietuvininkų iki Sporto gatvės. O naujos gatvės ir Lietuvininkų gatvės sankryžoje, nugriovus senąją Šilutės muziejaus sodybą ir integravus šalia esantį tuščią skverelį ir aplinkines tuščias erdves, rasis pakankamai vietos naujam didžiuliam prekybos centrui.

Pasak E.Benečio, statybų vieta pasirinkta neatsitiktinai. Vienas priešais kitą įkurdinti prekybos centrai bus priversti konkuruoti, tad daugelis maisto ir kitų produktų neabejotinai pigs.

Savivaldybė taip pat yra parengusi ir patvirtinusi naują dviračių ir pėsčiųjų takų planą nuo H.Šojaus gatvės, pro pradinės mokyklos stadioną – iki pat Šyšos upės. Kadangi šalia planuojamo tako išdygs ir prekybos centras, tokiam takui vieta, atrodo, parinkta labai strategiškai.

„Viskas daroma vadovaujantis 2010 m. patvirtinto Šilutės rajono savivaldybės teritorijos bendrojo plano sprendiniais pagal darnios ir subalansuotos plėtros principus. Ne veltui pagal įvairius investicinius projektus mūsų miestas jau ne vienerius metus yra vienas pirmaujančių visoje Lietuvoje“, – sakė E.Benetis.

Jau dabar aišku, kad statant didžiulį, kone 30 tūkst. kvadratinių metrų statinį, kuriame bus įrengta ir ledo čiuožykla, teks paaukoti kelias dešimtis medžių. Nebeliks žaliosios zonos, esančios tarp dabartinio muziejaus ir Šilutės kredito unijos pastatų.

„Tokios žaliosios zonos, žvelgiant į miesto centro architektūrą, yra senosios karo žaizdos. Kadaise tuose plotuose taip pat stovėjo statiniai. Todėl užstatydami šią teritoriją įvykdysim atkuriamuosius darbus“, – aiškino E.Benetis nepaisydamas, kad Šilutės gražinimo draugija puoselėja planus skverelyje įrengti poilsio ir vaikų žaidimo aikštelę.

Muziejus bus nugriautas

Techninį projektą statytojai Savivaldybei jau pateikė. Jį suderinus, bus išduotas leidimas statyboms. Darbus numatoma atlikti dviem etapais. Pirmiausia bus nugriautas Šilutės muziejus ir iki Sporto gatvės nutiestas H.Šojaus gatvės tęsinys. Prekybos, verslo ir pramogų centro statybas investuotojai galės pradėti tik tuomet, kai įvykdys visus įsipareigojimus.

„Tiesa, muziejaus pastatas yra įtrauktas į kultūros paveldo objektų sąrašą, tačiau žiūrėkim į šias statybas ūkiškai ir iš miesto perspektyvos pozicijų. Tokių pastatų, kaip muziejus, mieste – dešimtys, jei ne keli šimtai. O tokio dosnaus prekybos giganto atėjimo antrą kartą galime ir nebesulaukti“, – poreikį nugriauti muziejų aiškino E.Benetis.

Pasak architekto, reikia atsižvelgti ir į tai, kad seno, istorinio statinio eksploatavimas ir priežiūra atsieina išties brangiai- lėšų tam kol kas randama sunkiai. Be to, netrukus istorinės vertybės iš senojo muziejaus bus perkeltos į restauruotą H.Šojaus dvarą – restauravimo darbai bus pradėti jau šiais metais ir baigti kitąmet.
balandzio pirmoji muziejus benetis planas 1
Naujo prekybininko atėjimas į miestą Šilutei naudingas dar ir tuo, kad prekybos centro statytojai pagal sutartį įsipareigoja savo lėšomis sutvarkyti visą H.Šojaus dvaro teritoriją.

Šilutės muziejaus direktorė Roza Šikšnienė patvirtino, kad jau yra pasirašyta sutartis su restauratoriais, kurie darbus dvare pradės gegužės pradžioje.

„Labai laukiam, kol galėsim kraustytis į dvarą. Senasis muziejaus pastatas nėra tinkamas muziejaus veiklai. Patalpos kūrenamos krosnimi, vandens neturime – jį nešamės iš greta esančios pradinės mokyklos. Tualeto viduje taip pat neturime, yra tik lauko“, – pasakojo direktorė.

Dalis muziejaus eksponatų iš griautino medinio muziejaus jau išvežta į saugyklas.

Viso prekybinio projekto Šilutėje statybos vertė – daugiau nei 40 mln. litų. Statytojai, laikydamiesi politikos padėti vietos bendruomenei, taip pat investuos į šalia prekybos centro įsikūrusios pradinės mokyklos aplinkos sutvarkymą, jos žaidimų aikštelės remontą.

„Jei kojos nepakiš nenumatytos kliūtys ar įnoringi Pamario krašto orai, apsipirkinėti ir pramogauti naujame centre žmonės galės jau kitų metų pabaigoje“, – sakė architektas.

Aišku, valdžios atstovai nenoriai komentavo, kaip į tokius „miesto aplinkos gerinimo“ planus reaguoja pilietiški rajono gyventojai.

„Šilutės naujienų“ žiniomis, naujoms statyboms nepritariantys gyventojai sekmadienį, balandžio 1 d., 8 valandą rengia senojo Šilutės muziejaus ir skverelio gelbėjimo akciją – planuoja teritoriją apjuosti „Stop“ juostomis.

Silutes naujienu LOGO