Šilutės centre stovintis darželis gyventojų akyse – be kaltės kaltas

zvaigzdute vartai_1Amžinas konfliktas, besitęsiantis nebe pirmą dešimtmetį. Į jį pateko Šilutės vaikų darželio „Žvaigždutė“ vadovybė ir aplink esančių daugiabučių gyventojai. O įstaigos direktorė Stasė Viršilienė šią situaciją dar pavadina taip: „Esame be kaltės kalti“.

Konfliktas kyla dėl to, kad Jaunimo alėjos 4-ojo daugiabučio gyventojai ir į vaikų darželį maisto produktus kas rytą atvežantys vairuotojai bei vaikus vežantys tėvai nepasidalija kiemo erdvės. Tiksliau – gyventojai savo mašinas stato prie pat pagrindinių įstaigos vartų, o produktus atvežantys tiekėjai tuomet negali iki jų privažiuoti.

„Kas ką įveiks“, – maždaug taip skamba šilutiškių ir atvykėlių tiekėjų konfliktas, į kurį jau begalę kartų buvo įtraukta ir policija, ir žiniasklaida, ir rajono Eismo saugumo komisija.

Galiausiai šį absurdišką konfliktą ėmė spręsti net rajono savivaldybės vadovai. Ir kai kam ištarė „veto“.

Vartus užstato daugiabučio gyventojai

Paskutinysis „Žvaigždutės“ direktorės Stasės Viršilienės prašymas spręsti tiekėjų privažiavimo problemą Eismo saugumo komisiją pasiekė rugpjūčio pradžioje. Direktorė vėl priminė, kad aplinkinių daugiabučių gyventojai nuolat užstato pagrindinius vartus, pro kuriuos tiekėjai atveža maisto produktus.Zvaigzdute Lauko_g

Pasak S.Viršilienės, šiuo metu įstaigą lanko apie 200 vaikų, o maistą jiems atveža 13-os tiekėjų iš Šilutės ir kitų rajonų automobiliai.

Tuo pačiu keliu į darbą atskuba įstaigos darbuotojai, kurie dirba nuo 6.45 val. Čia atvažiuoja ir savo mažuosius suvežantys tėvai. Ir visi tą rytinio piko valandą stengiasi privažiuoti kuo arčiau vartų: vieni todėl, kad prekes būtų arčiau nešti, kiti tam, kad jų atžala greičiau savo grupę pasiektų.

Privažiavimą prie vartų dar labiau apsunkina tai, kad čia keliukas susiaurėja. Todėl čia kiekvieną rytą susidaro spūstys, piktinasi ir gyventojai, ir atvažiuojantys tėvai bei tiekėjai.

„Žvaigždutės“ vadovė prašė leisti geltonąja linija pažymėti įvažiavimo pro vartus kelkraščius, kad niekas jų nebeužstatytų.

Darželis – be kaltės kaltas

Eismo saugumo komisijos nariai stebėjosi, kad situacijos nepagerino net ir prieš kelerius metus įvykdyta šio daugiabučio kiemo renovacija. Tada kiemas buvo ne tik išdėtas trinkelėmis, bet ir gerokai praplatintas.

Be to, Eismo saugumo komisijos nariai gerai žino, kad darželis turi vartus ir iš V.Kudirkos gatvės. Tačiau šie varteliai skirti tik pėstiesiems, nes takas nuo V.Kudirkos gatvės išdėtas trinkelėmis, kurios tinka tik vaikščioti pėstiesiems, ir sunkiasvorės mašinos jomis tikrai negali važiuoti.

Be to, kaip tik toje pusėje yra vaikų žaidimų aikštelės, tad jei čia važinėtų mašinos, iki nelaimės būtų tik vienas žingsnis.

Pasak direktorės S.Viršilienės, darželio maisto produktų sandėlys ir virtuvė įrengti toje pastato pusėje, prie kurios patogiau privažiuoti nuo Jaunimo alėjos.

Dar vieni vartai  į „Žvaigždutės“ teritoriją yra iš Lauko gatvės, bet jie – irgi tik pėstiesiems. Direktorės nuomone, jei čia būtų įrengtas erdvus pravažiavimas, ši vieta būtų labai tinkama tiekėjams. Tačiau tuomet tektų mažinti greta esančios M.Jankaus pagrindinės mokyklos stadiono plotą, o tai – rimtos pertvarkos.

Direktorė supranta, kad gyventojai, žinodami, jog įstaiga turi ir dvejus kitus vartelius, mano, jog galima įrengti įvažiavimus iš kitų pusių. Bet ji to negali daryti savavališkai. O jos kasrytiniai bandymai gyventojams tai paaiškinti nebūna išgirsti.

„Esame be kaltės kalti. Daugybę metų dirbu šioje įstaigoje, o šios problemos niekaip nepavyksta išspręsti.

Padėkite man ją išspręsti bent jau išeinant“, – prašė ilgametė direktorė S.Viršilienė.

Gyventojams turės užtekti kiemo

Zvaigzdute kiemas_namoŠilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas ir Savivaldybės Ūkio skyriaus specialistas Mindaugas Oželis informavo, jog šiuo metu vyksta Lauko ir greta esančių M.Jankaus bei Sodų gatvių rekonstrukcijos projektavimo darbai. Todėl galima būtų projektuotojams siūlyti numatyti dar vieną įvažiavimą į vaikų darželio teritoriją iš Lauko gatvės. Pro čia tiekėjams būtų paprasčiau pristatyti maisto produktus, o vaikai ir įstaigos darbuotojai jaustųsi saugūs.

Tačiau tokiems sudėtingiems pakeitimams „veto“ ištarė pakviestas Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis. Anot V.Pozingio, nėra reikalo taškyti pinigus ir rengti dar kelis įvažiavimus, kai toks įvažiavimas buvo suprojektuotas ir įrengtas prieš kelis dešimtmečius statant įstaigą. Juo labiau kad renovuotame daugiabučio kieme tikrai užtenka vietos gyventojų mašinoms. Tereikia, kad savo darbą reguliuodama eismą tinkamai atliktų policija. O kad pareigūnams būtų aiškiau ir jie turėtų visas galias bausti taisyklių nesilaikančius daugiabučio gyventojus, prie „Žvaigždutės“ vartų bus nubrėžtos stovėti draudžiančios geltonos linijos.

Tad gyventojams dabar belieka atidžiai apsižiūrėti, kur stato savo mašiną.

Be to, nutarta šiek tiek išplatinti įvažiavimą į darželio teritoriją.

„Šios priemonės turėtų padėti išspręsti mūsų amžinąjį konfliktą“, – viliasi direktorė S.Viršilienė.