Šilutės centre – žaibiškas juvelyrinių dirbinių parduotuvės apiplėšimas

UNCIJA 1Apytikriai 3500 eurų – tokį nuostolį patyrė Šilutės centre, Lietuvininkų g. esančios juvelyrinių dirbinių parduotuvės „Uncija“ savininkai, kai šeštadienį ši parduotuvė buvo žaibiškai apiplėšta.

Dviejų jaunų plėšikų nesulaikė baimė būti atpažintiems, nors tuo metu pačioje Šilutės širdyje būna ypač daug žmonių.

Nesulaikė jų ir praeiviai, kurių pagalbos šaukėsi pardavėjos, nei apsaugos vyrai. Kirviu ir dujiniu balionėliu apsiginklavę plėšikai paspruko su solidžiu sidabro dirbinių grobiu.

Šilutės policijos viršininkas Sigitas Mikutavičius vakar „Šilutės naujienoms“ sakė, jog įvykį tiria Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, nes įvykdytas sunkus nusikaltimas.

Pirminiais duomenimis, apie 14.15 val. į parduotuvę įsiveržė gobtuvais ir saulės akiniais veidus paslėpę du vaikinai. Įvykį mačiusiųjų teigimu, vienas jų buvo apie 180 cm ūgio, antrasis – kiek žemesnis, abu buvo apsivilkę šviesius bliuzonus.
Įvykio vieton plėšikai atvažiavo lengvai transformuojamais dviračiais. Tokius dviračius patogu vežti automobiliu, pareigūnai spėja, kad ir jie buvo vogti.

Parduotuvėje tuo metu pirkėjų nebuvo. Užpuolikai salėje buvusiai pardavėjai papurškė dujų ir kirviu ėmė daužyti vitrinas. Ėmėsi tų vitrinų, kurios buvo arčiausiai durų, jose buvo sudėti sidabro gaminiai. Išdaužę vitriną papuošalus akimirksniu susižerdavo į didelę rankinę.

Nuspausti pavojaus mygtuką suspėjo kita, tuo metu pagalbinėse patalpose buvusi pardavėja. Po to ji skubiai įbėgo į prekybos salę ir kartu su kolege į plėšikus paleido kelias kėdes.

Tokio ryžtingo pasipriešinimo plėšikai, matyt, nesitikėjo, tad skubiai puolė pro duris ir šoko ant savo dviračių. Pardavėjos, šaukdamos pagalbos, šoko įkandin jų, ir greta esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje buvusių vyrų ėmė prašyti sulaikyti plėšikus. Bet vytis bėglius pasiryžusių drąsuolių neatsirado…

Dviračiais numynusių jaunuolių nesivijo ir atskubėję apsaugininkai.

Bėgdami plėšikai patyrė nesėkmę – vieno jų dviratis sulūžo, tad metę abu dviračius, jie jau bėgte pasileido Knygnešių kvartalo pusėn.

Policijos pareigūnai prašo atsiliepti tuos, kas matė nubėgančius jaunuolius ar žino, kur jie pasislėpė.

Pardavėjos pasakojo, jog ypač smarkaus šoko jos nepatyrė, mat plėšikai joms pasirodė panašūs į vaikėzus, prisižiūrėjusius kriminalinių filmų, kurie griebę kirvį atėjo į parduotuvę ir griebė pirmus po ranka pasitaikiusius blizgučius.