Šilutės „darbiečių“ lyderio įmonės pirkinys sukėlė įtarimų

„Tikrai ne vogtą automobilį įmonė iš vienos Klaipėdos bendrovės už 20 ar 30 tūkstančių litų įsigijo“, - neigė įtarimus S.Stankevičius. / Astos Alkaitės nuotr.Nekilnojamojo turto ir pervežimų verslą valdantis Šilutės rajono  tarybos narys, Darbo partijos rajono skyriaus lyderis Saulius Stankevičius šiomis dienomis turės aiškintis policijoje dėl  įtartino sandorio, įsigyjant prieš 11 metų  pagamintą vilkiką „Scania R 114 L“.

Ketvirtadienį jo valdomos įmonės „Sauliaus transporto sistemos“ įgaliotas darbuotojas 26-erių  A.B. valstybinės įmonės „Regitra“ Klaipėdos filialo Šilutės grupėje negalėjo įregistruoti neseniai įsigytą automobilį „Scania R 114 L.“

„Regitros“ darbuotojas patikrinimo metu pastebėjo, jog vilkiko identifikavimo numeris yra įkaltas užvirintoje plokštėje ir todėl pirkinio neįregistravo.  

Apie įtarimų sukėlusį automobilio numerį informuota Šilutės policija, ji pradėjo ikiteisminį tyrimą. Jo metu tikimasi nustatyti, ar vilkikas nebuvo vogtas.

„Tikrai ne vogtą automobilį įmonė iš vienos Klaipėdos bendrovės už 20 ar 30 tūkstančių litų įsigijo“, – neigė įtarimus S.Stankevičius.

Pasak jo, neseniai pirkto vilkiko identifikavimo numeris tiesiog buvo išrūdijęs, todėl  jo vietoje buvo privirinta nauja metalo plokštė ir joje įkaltas senasis numeris.

„Jokio nešvaraus sandorio nebuvo, pardavėjas vogtos mašinos  mūsų įmonei tikrai neįkišo“ – sakė S.Stankevičius.

Šilutės policijai jis sakė pasiruošęs pateikti visus įrodymus, kad sandoris buvo švarus, nusikaltimo nebūta.

Šilutės policija tiria ir kito vietos politiko, buvusio liberalcentristo eksmero (2001-2007 m.), o dabar – „Taip“ partijos lyderio Arvydo Jako turtinį sandorį, kuriame politikas pasijuto nukentėjusiuoju.

A.Jakui pagal pasirašytus vekselius stambios sumos negrąžina  šilutiškiai, Valstiečių gatvės gyventojai V.P. ir A.-B.P.

Vekseliai buvo pasirašyti  2010 metų kovo 1 dieną 12 tūkstančių eurų ir 75 tūkst. litų sumai.

Po metų šių pinigų neatgavus, 2011  kovo 10-ąją vekseliai buvo perrašyti  jau didesnei – 13440 eurų ir 84 tūkstančių litų sumai. Tai yra – su 12 procentų palūkanomis.

Bet politikas šių pinigų neatgavo ir pateikė vekselius notarei vykdymui dėl pinigų išieškojimo.

Šilutės policijoje dėl šio sandorio taip pat pradėtas ikiteisminis tyrimas.