Šilutės delegacija pakvietė Konakli merą virti žuvienę

konaklyje kruizasGegužės 23-25 dienomis Šilutės rajono savivaldybės delegacija, kuriai vadovavo merės pavaduotojas Šarūnas Laužikas, lankėsi Turkijoje, 13-ojoje Alanijos tarptautinėje kultūros ir meno šventėje.

Į Alaniją vyko Tarybos nariai Alfonsas Vanagas ir Virgilijus Pozingis, Planavimo ir plėtros bei Komunikacijos skyrių specialistės Asta Jagelavičienė ir Edita Šukytė.

Pakvietė kaip ilgamečius draugus

Alanijos tarptautinė kultūros ir meno šventė organizuojama nuo 2001 metų, paskutinį gegužės savaitgalį. Šventės tikslas – supažindinti su įvairių šalių tradicijomis. Stenduose eksponuojami įvairūs rankdarbiai, veikia meno dirbtuvės, atidaromos menininkų parodos, supažindinama su vietos tradicijomis, rengiami vietos folklorų šokių pasirodymai.

Į šią šventę atvyksta Alanijos miestų partnerių atstovai, kurių kiekvienas gali demonstruoti kultūrinį paveldą ir supažindinti su savo tradicijomis svečius iš įvairių pasaulio miestų, sudaroma galimybė plėtoti partnerystės ryšius.

Šilutės rajono savivaldybės atstovai buvo pakviesti dalyvauti šioje šventėje, nes Šilutę ir Konakli miestą sieja ilgametė draugystė.

Alanijoje tuo pat metu viešėjusi Trakų savivaldybės delegacija pakvietė šilutiškius gegužės 24 d. dalyvauti susitikime su Alanijos industrijos ir verslo asociacijos atstovais. Šiame susitikime dalyvavo Alanijos nekilnojamojo turto, statybų bendrovių, dizaino, kitų verslo šakų atstovai. Alanijoje pramoniniai rajonai įsikūrę užmiesčiuose, labiausiai išvystytas ir vystomas turizmo verslas. Energija gaunama naudojant krentantį kalnų vandenį.

Mūsų savivaldybės atstovai pristatė Šilutės kraštą, supažindino su gamta, veikiančiomis verslo įmonėmis. Kalbėta apie verslo vystymo ir investicijų galimybes, aptartos oro taršos problemos Turkijoje ir Lietuvoje, jų sprendimo galimybės.

Industrijos ir verslo klubo prezidentui įteikta knyga „Fotoskrydis. Šilutės kraštas“.

Šilutė taps Alanijos partnere

Po šio susitikimo šilutiškių delegacija išvyko sutarto vizito pas Konakli merą Abdullah Sonmez.

2014 m. kovo mėnesį Turkijoje planuojama reforma vietos savivaldos srityje. Po šios reformos Šilutės savivaldybės partnerė – Konakli savivaldybė bus prijungta prie Alanijos miesto ir Šilutės savivaldybė taps Alanijos partnere.

Pasak Konakli savivaldybės mero A.Sonmez, šiuo metu vyksta arši konkurencinė kova, nes mažesni regionai nesutinka būti prijungiami prie didesnių.

Vizito metu pasidžiaugta gražiais tarpusavio santykiais. Apgailestauta, kad dėl planuojamos reformos negalima įgyvendinti planuotų bendrų projektų. Bet tikimasi, kad po mero rinkimų situacija pasikeis.

Meras A.Sonmez aprodė savivaldybei priklausančią kavinę, kuri išnuomota vietos verslininkui, pasidalijo mintimis apie kitus planuojamus projektus.konaklyje dovanos 1

Lietuvius pagerbė ambasadoriai

Gegužės 25 d. visų delegacijų vadovai dalyvavo Alanijos ir Gladbek (Vokietija) sutarties atnaujinimo ceremonijoje.
Jau 20 metų Alanija ir Gladbek bendradarbiauja įvairiose srityse, keičiasi patirtimi. Šia proga oficialioje sutarties atnaujinimo ceremonijoje dalyvavo Gladbek miesto meras, kuris sutartį pasirašė prieš 20 metų, ir esamas miesto meras, Alanijos Parlamento nariai ir visų šventėje dalyvaujančių delegacijų vadovai.

Šventės atidarymo vakarą visos delegacijos dalyvavo naujų Kultūros namų atidaryme ir menininkės Ferdos Pulhan darbų parodos pristatyme, vienoje iš Raudonojo Bokšto salių buvo pristatyta fotografijos darbų paroda, koncertavo žymi Turkijos grupė „Taksim Trio“.

Lietuvos delegacijas iš Trakų ir Šilutės pagerbė 1997-2004 m. LR nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Turkijoje Halina Kobeckaitė bei dabartinis ambasadorius Kęstutis Kudzmanas su žmona.

Lietuvos delegacija aplankė stendus, kuriuose savo produkciją pristatė amatininkai ne tik iš Turkijos, bet ir Alanijos miestų partnerių. Čia pat buvo kalama geležis, gaminami suvenyrai, gėlių paveikslai, jų gamybą stebėjo ir Lietuvos delegacijos.
Vakarienės metu ambasadorius pasidžiaugė gausia Lietuvos delegacija, artima draugyste tarp Šilutės ir Konakli bei Trakų ir Alanijos, pasveikino delegacijų vadovus ir palinkėjo stiprinti partnerystės ryšius su Turkija.

Apsikeitė dovanomis

Gegužės 26 d. vyko turas laivu. Į jį Šilutės ir Trakų atstovai vyko kartu su svečiais iš Suomijos, Latvijos, Švedijos. Turo metu delegacijos grožėjosi gamta, dalyvavo apskritojo stalo diskusijose, dalijosi patirtimi, aptarė galimus bendrus projektus.
Vakare, oficialios vakarienės metu, visos delegacijos buvo pakviestos susipažinti ir pasikeisti dovanomis.

Alanijos meras Hasan Sipahioglu, įteikdamas dovanas Šilutės delegacijai, dėkojo už atvykimą, vylėsi, kad mūsų draugystė stiprės, rasim galimybių dažniau aplankyti Alaniją, plėsti naujai užsimezgusius ryšius.

Šilutiškiai įteikdami dovanas dėkojo už kvietimą ir priėmimą, linkėjo, kad Alanijos partnerių skaičius augtų, draugystės ryšiai, vienijantys savivaldybes, tvirtėtų, kad visada Alanija pulsuotų energija ir joje netrūktų aplankančių draugų.

Konakli meras virs žuvienę

Gegužės 27 d. visos delegacijos susipažino su Alanijos istorinėmis vietomis, aplankė ant kalno stūksančią pilį arba Dim Cay olą, slepiančią stalaktitus ir stalagmitus.

Po pietų Šilutės atstovai išvyko susitikti su Konakli meru. Meras aprodė dar dažais kvepiančius ir prieš keletą mėnesių atidarytus Kongresų rūmus, kuriems sklypą ir finansavimą skyrė savivaldybė. 2009 m. kilo idėja, kad siekiant vystyti turizmą reikia pastatyti rūmus, kuriuose būtų organizuojamos konferencijos bei renginiai, o pastate tilptų ne vienas tūkstantis žmonių. Rūmai skirti universitetui, tačiau jais naudojasi ir kitos institucijos.

Statyba vyko 3,5 metų, projektui buvo skirta 10 mln. dolerių. Pastate yra keliolika salių, kurios talpina po 200-300 žmonių, o antrojo aukšto  salė talpina net 6000 žmonių. Visose salėse sumontuota reikalinga garso ir vaizdo įranga, pastate veikia 6 liftai žmonėms ir 1 maistui. Rūsyje įrengta automobilių stovėjimo aikštelė ir didžiulė virtuvė su visa būtina įranga. Planuojama, kad čia dirbs apie 70 žmonių, didesnių renginių metu planuojama samdyti dar daugiau. Viso pastato plotas – 11 200 kv.m.
Konakli aikštėje Šilutės delegacija stebėjo teatro spektaklį religijos ir diskriminacijos tema. Pilna aikštė įvairaus amžiaus žmonių susidomėję stebėjo specialiai įrengtoje scenoje rodomą dramą.

Šilutės delegacijos vadovas Š.Laužikas pakvietė Konakli merą atvykti į Šilutėje jau tradiciniu tapusį Žuvienės čempionatą ir išvirti gardžią turkišką žuvienę. Konakli meras pažadėjo, kad, jei nesutrukdys nenumatyti reikalai, būtinai atvyks ir pavaišins miestelėnus žuviene.