Šilutės diabetikai šventė gyvenimą

diabetas kraujo tyrimasLapkričio 14-ąją minėdami Pasaulinę diabeto dieną tradiciškai viso mūsų rajono sergantieji buriasi draugėn, gėrisi įvairių meno kolektyvų pasirodymais, kviečiasi lektorius, kurie supažindina su gydymo ir savikontrolės naujovėmis.

Penktadienį taip pat renginius savo nariams organizavo abu Šilutėje veikiantys diabeto klubai – „Diabetas ABC“ ir „Margainis“.

Įgyvendino socialinės reabilitacijos projektąDSCF3088

Liepą buvo vos metai, kai Šilutėje įregistruotas antrasis sergančiųjų diabetu klubas „Margainis“. Tada jo gretose buvo 15 sergančiųjų, šiuo metu – 43.

 Šio klubo nariai paminėti savo ligos dieną susibūrė Šilutės kultūros ir pramogų centre ir pasidžiaugė, kad jau turi patalpas Rusnės g. 6 name.

Pirmininkė Inga Gečienė vardijo keliones, paskaitas, produktų pristatymus ir kitokius renginius, kuriuos šio klubo nariai organizavo per metus. Jie suspėjo suburti ir to paties pavadinimo vokalinį ansamblį, kuriam vadovauja Vidilija Aidukienė. Tądien ansambliečiai pirmą kartą pasirodė, ko išmokę.

Surengė jie ir savo rankdarbių, kurių moko Rita Poteliūnienė, parodėlę, norintieji pasitikrino ir cukraus kiekį kraujyje.

Bendradarbiaudami su Raudonojo Kryžiaus Šilutės komitetu diabetikai įgyvendino Savivaldybės finansuojamą neįgaliųjų socialinės reabilitacijos projektą, kuriam gavo 17 000 litų finansavimą.

Margainiečiai sulaukė svečių iš Savivaldybės. Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis pasidžiaugė, kad jų veikla jau išaugo iš klubo rėmų, dėkojo, kad į renginį klubo nariai kvietė visus bendruomenės narius. Klubo narius jis pagyrė ir dėl to, kad šie nelieka vieni su savo liga, bet buriasi ir gyvena aktyviai.

Klubo nariai išklausė medicininę paskaitą.

DSCF3069Rajone – 3500 sergančiųjų cukriniu diabetu

Klubas „Diabetas ABC“ skaičiuoja jau trečiąjį savo gyvavimo dešimtmetį, beveik visą tą laiką jam vadovauja Aldona Vytienė. Šiuo metu klubo gretos vienija daugiau kaip 130 narių.

Penktadieninis šventinis renginys vyko Šilutės ligoninės salėje, mat šis klubas jau beveik metai glaudžiasi tame pačiame pastate – Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centre. Šiemet čia įkurtas ir ilgai diabetikų lauktas Pėdos kabinetas.

A.Vytienė priminė, kad vien Lietuvoje yra 115 000 sergančiųjų šia klastinga liga, t.y., cukrinis diabetas diagnozuotas kas 20-am mūsų šalies gyventojui. Kasdien nustatoma 10 naujų sergančiųjų, taigi per metus susidaro 3200 naujų ligonių grupė. Vien Šilutėje jau registruota daugiau nei 3500 diabetikų.

Tačiau dar antra tiek yra tokių, kurie nė neįtaria sergantys, nes diabetas – labai klastinga liga.
„Gyvenimas yra šventė, todėl sveikinu jus su šia švente“, – sakė A.Vytienė.

Klubo nariams koncertą surengė bendrijos „Heide“ choras, renginio dalyviai išklausė paskaitų apie savikontrolę ir diabeto gydymo naujoves.