Šilutės diabetikams – Pėdos kabinetas

diabetines pedos kabinetasPagaliau Šilutės rajono diabetikai turi Diabetinės pėdos kabinetą. Tokia paslauga penktadienį pradėta teikti Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centre.

Kartu į šio centro patalpas persikėlė ir klubas „Diabetas ABC“, tad Pėdos kabinete klubo narių lauks jo pirmininkė Aldona Vytienė, diabetikus konsultuos gydytoja endokrinologė Roma Šukliauskienė. Tad Šilutės PSPC įkurtas tarsi sergančiųjų cukriniu diabetu centras, kuriame jie nuo šiol gaus visas reikalingas paslaugas ir konsultacijas.

Beja, pėdos priežiūros paslaugos bus teikiamos visiems rajono gyventojams, nežiūrint į tai, prie kurio sveikatos priežiūros centro jie prisirašę.

Sergantieji džiūgauja

Sergantieji cukriniu diabetu patalpų Pėdos kabinetui prašėsi jau ne vienerius metus. Klubo „Diabetas ABC“ pirmininkė A.Vytienė pasakoja, jog ši liga pažeidžia kojų kraujotaką, o tai netrunka sukelti pavojingus pėdų pažeidimus, kurių pats žmogus nejaučia. Todėl tokie žmonės pas gydytojus neretai pakliūna jau tada, kai kojas yra pažeidusios pavojingos opos, ir neretam kojas tenka net amputuoti.

Todėl diabetikams būtina kas 2-3 mėnesius apžiūrėti kojas, nustatyti jau beatsirandančias opeles, kurias išplitusias vėliau gydyti būtų labai sunku.

Todėl Šilutės diabetikai daug metų važinėjo į Klaipėdos ir Tauragės miestų pėdos kabinetus. Kiek lengviau jiems tapo nuo praėjusio rudens, kuomet pėdos specialistės pradėjo atvažiuoti į Šilutę.

„Dabar džiūgaujame, nes tai – didelis palengvinimas mūsų žmonėms“, – sako A.Vytienė. Klubas „Diabetas ABC“ šiuo metu vienija daugiau nei 100 sergančiųjų šia pavojinga liga, jie gauna naujausią informaciją apie ligos kontrolę, mitybą, taip pat savikontrolės priemonių, juostelių cukrui matuoti. Dar daugiau nei 40 diabetikų susibūrė į klubą „Margainis“, o iš viso rajone cukriniu diabetu sergančių žmonių yra apie 3000.

Naujose patalpose – ir klubas „Diabetas ABC“

Patalpos Diabetinės pėdos kabinetui skirtos PSPC 3-iajame aukšte, 301 kabinete. Čia kartą per mėnesį, o jei bus poreikis – ir dažniau, iš Klaipėdos atvažiuos pėdos specialistės – konsultantės. Šilutės diabetikams jau gerai pažįstamos Kristina Daugintienė ir Jelena Pajeva penktadienį jau priėmė pirmuosius 18 užregistruotų pacientų.

„Geri pacientai Šilutėje, rūpestingi, laiku ateina konsultuotis, rūpinasi savo pėdų priežūra, mums telieka jiems padėti“, – sakė K.Daugintienė ir J.Pajeva.

Tose pačiose patalpose savo klubo narių pirmadieniais ir trečiadieniais nuo 9 iki 13 valandos lauks ir A.Vytienė. Jai telefonu 8 600 22147 diabetikai gali skambinti ir norėdami užsiregistruoti pėdos specialisčių konsultacijai.

Draustiems paslauga nemokama

Šilutės PSPC vadovas Liutauras Indriuška primena, kad registruotis galima ir paskambinus į PSPC registratūrą.

Pasak L.Indriuškos, ieškota galimybių padėti sergantiesiems diabetu, ir jų rasta, kai Teritorinės ligonių kasos sutiko finansuoti šios naujos paslaugos teikimą.

Kol kas Šilutės PSPC yra vienintelė įstaiga rajone, turinti licenciją teikti diabetinės pėdos priežiūros paslaugą. Todėl socialiai draustiems pacientams mokėti už paslaugą nereikės, išskyrus tuos atvejus, jei jie panorės daugiau procedūrų ar konsultacijų.
Socialinio draudimo neturintys pacientai turės mokėti pagal patvirtintus įkainius.