Šilutės gaisrinei paskirta dešimttonė autocisterna

gaisrines masinaŠilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) keturios ugniagesių komandos kiekvieną dieną mokosi naudoti naująją autocisterną „Renault Kerax“. 10 tonų vandens talpos gaisrinį automobilį šilutiškiams perdavė Klaipėdos apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba. Naujoji gaisrinė autocisterna savo talpumu dabar turimą techniką pranoksta tris – keturis kartus.

Tarnybos viršininkas Rimantas Mačijauskas sako, jog lig šiol turėtos 2,5 ir 3 tonų talpos autocisternos „Skania“ ir „Renault Midlands“ vandenį iš cisternų išlaisto per 7 minutes. Naujosios autocisternos vandens užteks apie pusvalandį. Tai didelis privalumas gaisro metu, ypač tuomet, kai iki artimiausio vandens šaltinio kartais tenka važiuoti 2 ar 3 kilometrus.

Beveik nauja gaisrinė mašina

Gaisrinė autocisterna „Renault Kerax“ pagaminta prieš aštuonerius metus. Pasak R.Mačijausko, tai dar naujas automobilis, nes jo rida – tik 26 tūkst. km. Anksčiau ypatingų gaisrų atvejais tokios gaisrinės mašinos kaip pastiprinimo šilutiškiai sulaukdavo iš Klaipėdos. Tačiau jai kaskart tekdavo įveikti 53 kilometrų atstumą – tai užtrukdavo, o nelaimės vietoje brangi kiekviena minutė…

Dabar, pasak R.Mačijausko, galingą gaisro gesinimo techniką turėsime savo kieme.

Naujoji autocisterna šilutiškiams gaisrininkams paskirta todėl, kad netrukus bus baigtas statyti naujasis garažas. Į senosios gaisrinės garažą tokios technikos nebūtų galima varyti, nes jos svoris kartu su vandens cisterna – 25 tonos. Abejojama, ar tokį svorį atlaikytų senojo garažo grindys, be to, būtų tekę pusmetriu aukštinti ir garažo vartus.

Technikos bus daugiau

Su įkurtuvėmis naujojoje gaisrinėje, pasak R.Mačijausko, tikimasi gauti ir daugiau naujesnės technikos. Šilutės gaisrininkai gesindami aukštus pastatus dabar naudoja automobilines kopėčias, kurios sumontuotos dar ant sovietmečiu gaminto automobilio „ZIL“. Ugniagesiams nelengva jomis kopti ir dar užsikelti vandens žarnas. Tikimasi, kad jau rudenį Šilutės ugniagesiams bus paskirtas naujas hidraulinis keltuvas, kuris vyrus galės pakelti į 30 metrų aukštį.

Be to, Šilutės ugniagesiams gelbėtojams bus paskirta čekų gamybos visureigė gaisrinė mašina „Tatra“, kuri galės važiuoti iki 1,3 metro apsemtu keliu ir savo cisternoje vežtis apie 10 tonų vandens.

Pasak R.Mačijausko, visa nauja technika Šilutei galėjo būti paskirta ir anksčiau, tačiau nebuvo kur ją laikyti.