Šilutės Garbės piliečio vardą siūloma suteikti V.Jovaišai

 

DSC 1169Šilutės Garbės piliečio vardą už profesinę ir visuomeninę veiklą bei ypatingus nuopelnus Šilutės miestui šiemet  siūloma suteikti Vytautui Jovaišai.

V.Jovaišos kandidatūrą į Šilutės miesto Garbės piliečius pasiūlė Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga. Tam pritarė Šilutės meno mokykla, Šilutės kultūros ir pramogų centras, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šilutės filialo mišrus choras „Pamario aidas”, kuriam V.Jovaiša daug metų vadovauja, taip pat Gardamo pagrindinė mokykla (pasirašė daugiau nei 180 žmonių).

Savivaldybės  tarybos sprendimo projekto aiškinamajame rašte teigiama, kad nominantas V.Jovaiša Šilutės rajone gerai žinomas kaip buvęs ilgametis Šilutės vaikų muzikos mokyklos direktorius, daugelio Šilutės rajono dainų švenčių organizatorius ir vyriausiasis dirigentas, Šilutės politinių kalinių ir tremtinių sąjungos mišraus choro „Pamario aidas” vadovas. Beje, šiam kolektyvui 2010 m. buvo įteikta „Sidabrinės nendrės” premija. V.Jovaiša taip pat yra pilietinių patriotinių dainų chorams ir vokaliniams ansambliams autorius, Lietuvos laisvės kovų dalyvis, nusipelnęs pedagogas, kultūros veikėjas, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos (LPKTS) Šilutės filialo valdybos narys, Lietuvos respublikinių dainų švenčių, respublikinių politinių kalinių ir tremtinių poezijos ir dainų švenčių „Leiskit į Tėvynę”, Laisvės kovų dalyvių sąskrydžių „Su Lietuva širdy” dalyvis, kompaktinės plokštelės „Atminki drauguži” bendraautorius. Jis vadovavo ir dirigavo daugiau nei 330 choro koncertų.

Nominantas taip pat yra apdovanotas LPKTS visų trijų laipsnių medaliu – žymeniu „Už nuopelnus Lietuvai”, Kultūros ministerijos, LPKTS, Šilutės rajono mero padėkos raštais.

Sprendimą dėl Garbės piliečio vardo suteikimo V.Jovaišai priims Šilutės rajono savivaldybės taryba.