Šilutės gatvės ir sankryžos tampa vis modernesnėmis

Ziedai gatviu_11Šilutėje vienu metu rekonstruojamos arba rekonstrukcijai ruošiamos kelios judriausių miesto gatvių vietos, kuriose iki šiol būdavo daug eismo įvykių. Tai dvi Cintjoniškių gatvėje esančios sankryžos, baigiama pasiruošti Gluosnių gatvės dangos remontui ir Parko gatvės rekonstrukcijai, kai ji bus sujungta su Birutės gatve. Nebe už kalnų tas laikas, kai Šilutės centras turės 4 žiedines sankryžas, o viena jų akį trauks dar ir moderniu akcentu – milžiniškomis plūdėmis, kai probleminėje vietoje – šalia miesto turgavietės – bus daugiau automobilių stovėjimo vietų, o pėstieji tą turgų pasieks patogiais šaligatviais.

Tokiems darbams iš viso bus išleista arti 2 milijonų eurų. Bet tie pinigai ne tik mūsų visų, nes dviejų Cintjoniškių gatvės žiedinių sankryžų įrengimą mūsų mieste finansuoja Europos Sąjunga. Žinoma, taip pertvarkytos sankryžos bus ir žymiai saugesnės, nes įdiegti būtent tokias saugumo priemones šilutiškiams rekomendavo su situacija mūsų mieste susipažinę ir nelaimingų atsitikimų tose gatvėse skaičius įvertinę VšĮ Kelių transporto  tyrimo instituto ekspertai. Be to tikimasi, kad tuomet šiose vietose piko valandomis nebesusidarys tokios automobilių spūstys, kaip būdavo iki šiol.

Darbai kainuos daugiau nei 1 milijoną

Gana judri Cintjoniškių gatvė rekonstruojama jau nebe pirmus metus. Prieš keletą metų buvo renovuota važiuojamoji gatvės dalis ir šaligatviai tarp abiejų sankryžų – su H.Šojaus ir Gluosnių bei V.Kudirkos gatvėmis. Tai buvo pirmasis projekto „Cintjoniškių gatvės rekonstravimas” etapas. O šiemet pradėtas vykdyti II to paties projekto etapas. Šįkart darbai apima ne tik žiedų įrengimą abiejose sankryžose, bet ir kelių gatvių atkarpų sutvarkymą.Ziedai gatviu_2

Savivaldybės Ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Mindaugas Oželis pasakoja, kad tuo pačiu yra tvarkomos Cintjoniškių g. atkarpa iki Pramonės g. ir H.Šojaus gatvės bei Cintjoniškių g. iki susikirtimo su Dariaus ir Girėno gatve. Šiose vietose bus renovuojami pėsčiųjų takai, Šilutės turgavietės prieigose bus įrengta daugiau automobilių parkavimo vietų. Kartu bus įrengta paviršinio vandens nutekėjimo sistema, apšvietimas. O tų gatvių važiuojamąją dalį planuojama atnaujinti jau kitais metais.

Iš viso II minėto projekto etape bus panaudota beveik 1 milijonas 21 000 eurų. 365 200 eurų iš šios sumos yra ES pinigai, skirti vien tik abiejų žiedinių sankryžų įrengimui. Likusi lėšų dalis – rajono savivaldybės bei Lietuvos kelių direkcijos Kelių priežiūros programos lėšos. Visi pinigai bus įsisąvinti per 2 metus.

Plūdės neš informaciją apie Šilutės draugus

Abiejose Cintjoniškių g. sankryžose jau porą mėnesių burzgia technika, triūsia UAB „Kavesta” darbininkai. Vienos žiedinės sankryžos kontūrai jau visai aiškūs, kitoje darbų atlikta kiek mažiau. Bet kaip tik ši sankryža, kurioje iki šiol eismas buvo reguliuojamas šviesoforu, pasipuoš ir originaliu akcentu – plūdėmis. Pamario krašto gyvenimo simboliu išties galinčias būti plūdes sugalvojo daugelio originalių idėjų autorius, Šilutės meno mokyklos mokytojas Andrius Sirtautas. Tik buvo suplanuota, kad jos papuoš prieš kelis metus įrengtą automobilių žiedą Traksėdžiuose. Tačiau respublikinės reikšmės kelyje, koks yra kelias į Klaipėdą, tokio projekto lengvai įgyvendinti nepavyko. Tad gera mintis buvo palikta miesto centrui ir savo eilės laukė kelis metus.

Milžiniškos plūdės neš informaciją apie miestus –  Šilutės partnerius. Abiejų žiedų įrengimą planuojama baigti jau šių metų gale.
M.Oželis pasakoja, kad ekspertų surinkti duomenys rodo, jog žiedinės sankryžos avaringumą sumažina kone visu 100 procentų. O Cintjoniškių, Gluosnių ir V.Kudirkos gatvių susikirtime iki šiol automobiliai daužėsi ypač dažnai, buvo partrenkta ir nemažai pėsčiųjų, nors šviesoforas čia ir veikė. Tad tikimasi, kad naujovė padės išspręsti šią problemą. 

Jau artimiausiomis savaitėmis numatyta pradėti ir Gluosnių gatvės remonto darbus. Šioje gatvėje bus paklotas išlyginamasis asfaltbetonio sluoksnis ir nauji gatvės borteliai. Šie darbai bus atliekami jau ne iš minėto projekto, bet iš Kelių priežūros ir plėtros programos lėšų, o jiems reikės apie 175 000 eurų.

Nauja Gluosnių gatvės danga vairuotojai galės džiaugtis jau šį rudenį.

Nors šaligatviai šioje gatvėje taip pat jau seniai nebeatlaiko jokios kritikos, M.Oželis sako, kad jiems eilė ateis tik kitąmet – šiemet nebeužteks lėšų.

Savo eilės laukia dar dvi sankryžos ir viena gatvė

ziedai jankaus-_laukoJau baigiama projektuoti ir M.Jankaus – Miško – Lauko gatvių sankryžos pertvarka. Ši sankryža irgi jau seniai piktina Šilutės vairuotojus, mat yra, jų žodžiais tariant, visai neaiški. „Nors eismą čia bandyta reguliuoti įvairiu ženklinimu, aiškiau nuo to vargu ar kam  tapo”, – yra sakęs vienas „Šilutės naujienų” skaitytojas.

Šios vietos rekonstrukcijos viešųjų pirkimų procedūros turėtų būti baigtos dar šiemet, tad darbai greičiausiai prasidės kitų metų pavasarį. Juos baigus ir šioje vietoje turėsime nedidelį automobilių žiedą.

Dokumentacija jau rengiama ir Cintjoniškių bei Pramonės gatvių sankryžos pertvarkai. Čia, greičiausiai jau kitąmet, taip pat bus įrengtas mažasis automobilių žiedas. Šios vietos rekonstruoti kartu su kita Cintjoniškių gatvės dalimi nebuvo galima todėl, kad Cintjoniškių gatvė tik nuo Dariaus ir Girėno gatvės iki Pramonės gatvės yra Savivaldybei priklausantis rajoninės reikšmės kelias. O nuo Pramonės gatvės ji jau yra valstybinės reikšmės regioninio kelio dalis. Todėl šiai sankryžai reikėjo papildomų derinimų ir sutarčių. Realiai darbai šioje vietoje turėtų prasidėti irgi kitais metais, jie bus finansuojami iš Kelių direkcijos lėšų.

Viešinimo procedūros jau baigtos dėl Parko gatvės pertvarkos. Eismas šioje gatvėje, kuri dabar yra akligatvis, bus pertvarkytas į vienpusį ir gatvė bus sujungta su Birutės gatve. „Šilutės naujienos” apie tai jau rašė. Pertvarkos darbus planuojama pradėti dar šiemet, o baigti kitais metais.