Šilutės gatvės krepšinio lygos finaluose – staigmenos žaidėjams, rėmėjams ir sirgaliams

gatves krepsinio_lyga_nugaletojaiMėnesį trukusi Šilutės gatvės krepšinio lyga pasiekė finišą – šių metų lygos kovų nugalėtoja tapo „Pilupio“ komanda (kapitonas – Lukas Petrošius).

Į čempiono titulą pretendavo ir „Hugo Šojaus įpėdiniai“ (kapitonas -Martynas Kuncaitis), bet lemiamoje kovoje jie nusileido „Pilupiui“ 77:59.

Trečiąją vietą užėmė įmonės „Klasmann – Deilmann“ (kapitonas – Paulius Anoškinas) komanda.

Iniciatyvą palaikė verslininkai

Šilutės gatvės krepšinio lygos iniciatorius buvo krepšinio treneris Laimonas Eglinskas, praėjusią vasarą nusprendęs rengti gatvės krepšinio kovas. Idėją palaikė ir krepšinio vadybininkas, teisėjas Jonas Gavėnia. Taip jau antrus metus liepos vakarais Šilutėje vyksta gatvės krepšinio lygos rungtynės, lydimos krepšinio šokėjų pasirodymų, krepšinio žaidimų, skirtų žiūrovams – sporto aistruoliams.

Organizatoriai dėkoja renginius papuošusioms jaunosioms klubo „Atėnė“ šokėjoms ir finalinį vakarą koncertavusioms grupėms „Karčema“ ir „Prieskonis“. Taip pat rėmėjams, kurie pristeigė įdomių prizų: generaliniam rėmėjui – „Husqvarna“, dovanų ir malonių staigmenų paruošusieme rėmėjams „Technorama“, „BEKO“, „Jazz Bowling“, „Egmina“ , „GoldenRoom“, „Turgaus Urmas“,   „Viatora“. „Šarūno reklamos“ siurprizas – čempionų marškinėliai.

Kam atiteks bronza?

Mažajame finale dėl trečiosios vietos kovojo „Germanikos“ (kapitonas – Laurynas Žitkus) ir „Klasmann – Deilmann“ komandos. Pradžioje taikliau atakuoti varžovų krepšį sekėsi „Germanikai“ – ji laimėjo I kėlinį 38:28. Tačiau varžovai nesiliovė vytis ir jų atkaklumas davė rezultatą –  paskutinėmis rungtynių minutėmis „Klasmann – Deilmann“ išplėšė sunkią pergalę 60:59. Šiai komandai atiteko bronzos medaliai bei taurė.

Per rungtynių pertraukėles vyko keli konkursai: tritaškių mėtymo, metimų iš aikštelės centro, kamuolio dėjimo į krepšį iš viršaus. Kamuolį iš aikštelės centro į krepšį įmetė „Germanikos“ krepšininkas Gytis Petrikauskis, kamuolį krepšin efektingiausiai įtvojo Gvidas Čekanskas, komandos „H.Šojaus įpėdiniai“ narys. Beje, po trijų bandymų serijos jam teko persirungti su Aurimu Girskiu. Dėjikų veiksmus vertino autoritetų komisija: buvęs Kauno „Žalgirio“ treneris Vitoldas Masalskis, krepšinio trenerė Loreta Stančiauskienė, krepšinio vadybininkas Jonas Gavėnia ir Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus.

Kova dėl čempionų vardo

Kovoti dėl I vietos stojo „Pilupis“ ir „H.Šojaus įpėdiniai“. „Įpėdinių“ tądien buvo mažoka – vos šeši žaidėjai. Ko gero, tai ir lėmė „Pilupio“ triumfą 77:59 (41:33, 36:26), o H.Šojaus vyrukams teko tenkintis antrąja vieta.

Per šias rungtynes buvo daug gražių epizodų, įsimintinų metimų, derinukų. Nuo pirmųjų žaidimo minučių vadeles į savo rankas paėmęs „Pilupis“ išlaikė žaidimo iniciatyvą iki galo ir tapo Šilutės gatvės krepšinio lygos 2017 metų čempionais.
Čempionų marškinėliai, taurė, medaliai atiteko Lukui Petrošiui, Taurui Ulevičiui, Erikui Mikužiui, Andriui Jukniui, Edvinui Kurlinkui, Šarūnui Bladikai, Lukui Bulsiui, Rokui Neimantui, Gvidui Galinauskui ir Karoliui Bakševičiui.

Taures, medalius visiems krepšininkams įteikė Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus. „Jazz Bowling“ dovanojo žaidimo kuponus.

Žaibiška staigmena buvo UAB „Žibai“ direktoriaus Stepono Kazlausko improvizacija: piniginiai prizai aukso ir sidabro medalių laimėtojams bei „Atėnės“ šokėjoms.

Varžybų organizatoriai atsidėkojo rėmėjams, įteikę jų atstovams specialiai dedikuotus puodukus.

Gatvės krepšinio lygos finalas paliko gerą įspūdį visiems jo dalyviams, krepšininkams, muzikantams, dainininkams, žiūrovams. Krepšinio aistruoliai tokios sporto šventės laukia ir kitais metais.