Šilutės gatvėse nesaugu ligoninės medikams ir moksleiviams

perejaEismas Šilutės mieste sulig kiekviena diena tampa vis intensyvesnis, tad Savivaldybės Eismo saugumo komisijos nariai kiekviename posėdyje nagrinėja įvairias pėsčiųjų saugumo situacijas.

Paskutinio posėdžio metu nagrinėti Šilutės ligoninės ir Šilutės autobusų parko vadovų prašymai gerinti pėsčiųjų saugumo sąlygas prie pagrindinės miesto gydymo įstaigos ir prie gimnazijų bei vaikų darželių.

Perėjos ties ligonine nebus

Šilutės ligoninės vadovybė į komisiją kreipėsi dėl to, kad nerimauja dėl savo slaugytojų saugumo.

Šios įstaigos padaliniai yra išsidėstę abiejose Rusnės gatvės pusėse, todėl medikams, dažniausiai – slaugytojoms, kasdien daugybę kartų tenka kirsti šią gatvę ties ligonine.

Pastebėta, jog šiek tiek apsidairiusios slaugytojos gatvę pereina tiesiog ties Traumų skyriumi ir kitoje pusėje esančia ligoninės vaistine. Kirsti kelią nepažymėtoje vietoje, žinia, yra nesaugu, be to, medikės taip kas kartą pažeidinėja Kelių eismo taisykles.

Tiesa, maždaug už 70-ties metrų yra pėsčiųjų perėja ties Šilutės PSPC poliklinika. Tačiau žingsniuoti tokį atstumą, žinoma, medikės nenori, todėl kiekvieną dieną rizikuoja savo gyvybėmis.
Pasak Eismo saugumo komisijos nario Viktoro Bičkausko, pėsčiųjų perėjos turi būti nužymėtos ten, kur nuolat praeina dideli žmonių srautai, o ne vienas – kitas. Be to, norminiai aktai draudžia perėjas pažymėti arčiau nei 100 metrų viena nuo kitos.

Dėl tos pačios priežasties svarstoma naikinti ir vieną perėją Lietuvininkų gatvėje, ties Šilutės policijos komisariatu.

Beje, statistika, pasak V.Bičkausko, liudija irgi ne perėjų naudai: iš žuvusių pėsčiųjų 90 proc. mirtinai sužaloti kaip tik perėjose.
Todėl prašymui Rusnės gatvėje, ties ligonine, pažymėti dar vieną perėją, nepritarta, o ligoninės vadovams pasiūlyta nebent perkelti savo vaistinę į ligoninės pusę, kad medikėms nereikėtų taip dažnai kirsti gatvę.

Autobusų parkas pavėlavo

Ne menkesnė problema – moksleivių, kuriuos rytais į ugdymo įstaigas atveža autobusai, saugumas.

Pasak Šilutės autobusų parko vadovų, kas rytą moksleivius į mokyklas atveža, o po pamokų paima 7 autobusai, o vietos, kur vaikus būtų galima saugiai išleisti, Šilutėje nėra. Keleivių vežimo taisyklėse nurodyta, jog jie turi būti paimami ir išlaipinami stotelėse, kurios numatytos tvarkaraščiuose.

Į Šilutę atvežami Šilutės Pirmosios ir Vydūno gimnazijų bei Žibų pradinės mokyklos mokiniai H.Šojaus gatvėje kiekvieną rytą yra išlaipinami nesaugiai. Eismas čia labai intensyvus, susidaro didelės spūstys, nes šia gatve šilutiškiai važiuoja ne tik į darbą: dar čia nuosavu transportu atvežami vaikai į tas pačias mokyklas bei vaikų darželį.
Tuo pačiu metu į visas puses pasipila ir iš autobusų išleisti mokiniai.

Todėl Šilutės autobusų parko administracija prašo H.Šojaus gatvėje įrengti autobusų sustojimo vietą ir pastatyti tai žyminčius ženklus.
Šilutės policijos atstovas Alvydas Balandis pripažino, jog H.Šojaus gatvė rytais išties yra labai užkimšta, tas kamštis persikelia net ir į Lietuvininkų gatvę.

Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas klausė, kur Autobusų parko vadovai buvo iki šiol, kai buvo atliekama šios gatvės rekonstrukcija. Rekonstrukcija baigta vos prieš mėnesį, jos metu gatvė asfaltuota, pakloti nauji šaligatviai ir jų borteliai.
Todėl dabar, pasak A.Ivanausko, jau nieko nebepadarysi – gatvės juk negriausi iš naujo…

Tiesa, šioje gatvėje yra gana erdvi automobilių stovėjimo aikštelė, tačiau ji pilnutėlė ir rytais, ir vakarais, todėl autobusams į ją įsukti ir manevruoti labai nepatogu.

Eismo saugumo komisija nutarė, kad reikia ieškoti kitos vietos mokiniams išlaipinti. Vienas iš sprendimų galėtų būti Cintjoniškių gatvė, kurią kitais metais žadama renovuoti. Tuomet moksleivius gal būtų galima išleisti šioje gatvėje, o iš ten iki mokyklų jiems liktų vos keli žingsniai.

Dar bus svarstoma ir galimybė nedidukę sustojimo aikštelę įrengti šalia Pirmosios gimnazijos sporto salės, bet tai būtų negreit, nes tektų rengti projektą, reikėtų rasti ir lėšų.