Šilutės gatvėse – perversmas: remontuojamos gatvės ir kiemai, įrengiamos automobilių aikštelės

Dauguma šilutiškių pastebėjo, kad Šilutėje, tai vienur, tai kitur, gatvėse pluša darbininkai. Jau greit galėsime džiaugtis atnaujintomis miesto gatvėmis.

Viena pirmųjų dar pavasarį pradėta tvarkyti K. Kalinausko gatvė, skirta pėstiesiems. Dabar jau gali džiaugtis ir traksėdiškiai, nes atėjo šventė ir į jų kiemą – vyksta rekonstrukcijos darbai pagrindinėje Šilojų gatvėje. Ir šie pokyčiai ne vieninteliai: tuoj prasidės Dariaus ir Girėno g., Stadiono g. remonto darbai, projektinė dokumentacija jau ruošiama ir Pušų bei Šilo gatvių remontams.

Jau sutvarkytomis gatvėmis džiaugiasi ir dalies Naujakurių mikrorajono gyventojai, tuoj prasidės darbai ir kitose gatvėse.

Gražėja K. Kalinausko ir Šilojų gatvės

V. Pozingis sako, kad šiuo metu svarbiausia, jog
Vyriausybė skirtų lėšų projektų Šilutėje įgyvendinimui iš kitų metų biudžeto.

Artėjant naujiems mokslo metams didelį džiaugsmą tėvams, kurių vaikai lanko „Žibų“ pradinę mokyklą, kelia tvarkoma K. Kalinausko gatvė. Čia atsiras ir jau seniai lauktos išplėstos automobilių stovėjimo aikštelės, bus suremontuoti šaligatviai, įrengta nauja asfalto danga. Taip pat bus įrengtas ir dviračių takas, naujas LED apšvietimas. Tuo pačiu šioje gatvėje bus suremontuoti lietaus nuotekų tinklai, pasodinti medžiai, pastatyti mažosios architektūros elementai. Visa atnaujinta ir išgražėjusi gatvė bei jos rekonstrukcija kainuos 761 090 eurų.

Kaip „Šilutės naujienoms“ sakė Šilutės rajono savivaldybės administracijos Ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Mindaugas Oželis, dar šiemet rangovas UAB „Šilutės polderiai“ atliks gatvės atkarpos nuo Dariaus ir Girėno g. iki H. Šojaus g. remonto darbus, o 2023 m. bus suremontuota atkarpa nuo Dariaus ir Girėno g. iki Klaipėdos gatvės.

Važiuojant pro Traksėdžių kaimą jau matomi intensyvūs darbai ir Šilojų gatvėje. Čia vyksta kelio ruožo ir privažiavimo prie vaikų darželio kapitalinis remontas, kurį atlieka rangovas UAB „Kavesta“. Savivaldybė Ekonomikos ir inovacijų ministerijai pateikė paraišką, kad iš „Valstybės ir savivaldybių institucijų valdomų kelių, vedančių į teritorijas, kuriose kuriamos darbo vietos, projektų įgyvendinimo valstybės (savivaldybės) lėšų“ būtų skirtas finansavimas Traksėdžių k., Šilojų g. kapitalinio remonto darbams.

Atliekant Šilojų g. kapitalinį remontą, kurį planuojama užbaigti iki šių kalendorinių metų pabaigos, bus įrengti nauji lietaus nuotekų tinklai, nauja gatvės asfalto danga, nauja šaligatvių ir pėsčiųjų tako danga. Taip pat bus įrengtos papildomos automobilių stovėjimo vietos ir atlikti kiti darbai. Šios gatvės remonto darbų kaina – 631 635 Eur. Darbus planuojama atlikti iki šių metų gruodžio mėn.

Ne už kalnų ir Šilutės Stadiono gatvės rekonstravimo darbai. Jie, pasak M. Oželio, prasidės netrukus. Rangovas UAB „Kavesta“ šioje gatvėje įrengs naujus lietaus nuotekų tinklus, naują gatvės asfalto dangą, taip pat atsiras naujas pėsčiųjų ir dviračių takas su šaligatviu, bus sutvarkyta automobilių stovėjimo aikštelė, pasodinti nauji želdiniai. Stadiono g. statybos darbų kaina – 3 249 012 Eur.

Planuose – Pušų, Šilo, Knygnešių gatvės

Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis žvelgia dar toliau. Pasak jo, kapitalinio remonto jau seniai prašosi Darbininkų kvartalo Valstiečių gatvė ir jos gyventojai.
Jau vyksta Pušų ir Šilo gatvių projektavimo darbai, kuriose gyvenantys ir įmones turintys šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad priversti važinėti kartais net neišvažiuojamais keliukais. Vien Šilo gatvėje yra kelios įmonės, kuriose dirba daugiau nei pusantro šimto žmonių. Todėl be kitų darbų čia planuojama įrengti ir bent 100 vietų automobilių stovėjimo aikštelę. Konkursą šiems darbams atlikti planuojama skelbti jau kitais metais.

„Dabar svarbiausia, kad Vyriausybė skirtų lėšų šiems darbams iš kitų metų biudžeto“, – sako V. Pozingis. Kiek pinigų reikės dar neaišku, nes projektavimas nebaigtas, tačiau administracijos direktorius mano, kad milijono neužteks, suma gali priartėti ir prie 2 milijonų Eur.

Jau skelbiamas konkursas ir maždaug pusės Knygnešių kvartalo kiemų rekonstrukcijai. Preliminariai skaičiuojama, kad tam reikės dar apie 600 tūkstančių Eur.

Atnaujintos Naujakurių gatvės

Ši vasara atnešė daug džiugesio į naujakuriškių mikrorajoną. Važiuojant kvartalo gatvėmis tiesiog širdis sąla, nes čia jau įrengtos arba beveik įrengtos naujos gatvės su naujais šaligatviais.
UAB „Šilutės automobilių keliai“ už 164 560 Eur atliko Minijos, Šermukšnių ir Žilvyčių gatvių kapitalinį remontą, kurio metu buvo paklota nauja betono trinkelių danga.

UAB „Šilutės polderiai“ jau užbaigė Alkos ir Beržų gatvių kapitalinio remonto darbus. Čia taip pat yra paklota nauja betono trinkelių danga. Beliko sulaukti, kol baigsis remonto darbai Putinų g. Visa minėtų gatvių tvarkymo darbų vertė – 140 710 Eur.

Na, o UAB „Kavesta“ jau šį mėnesį pradės ir Santaros gatvės kapitalinio remonto darbus. Čia bus įrengta nauja asfalto danga, naujas šaligatvis, lietaus nuotekos. Visa darbų vertė – 89 tūkst. Eur.