Šilutės geležinkelio stotyje trumpam atsidarys kino teatras

 siluts gelezinkelio stotis„Lietuvos geležinkeliai” savo veiklos 95 metų jubiliejaus proga dovanoja visiems Lietuvos gyventojams unikalią galimybę lietuvių kiną pamatyti tiesiog ant lagaminų, stoties keleivių salėje.

Nors Šilutės geležinkelio stotyje keleiviai nebesilanko jau kelerius metus, tačiau istoriniame pastate įsikūrusi vairuotojų mokykla „Šoferiukai” šeštadienį, rugpjūčio 2 d., 19 valandą, atvers duris kino mėgėjams.

Šiuolaikinė rekonstruota geležinkelio stotis, paprastai esanti miesto centre, – tarsi kultūros objektas. Norisi atvesti žmones į stotį, joje sukurti patrauklią kultūrinę erdvę, kurioje būtų jauku visai šeimai. Tuo tikslu ir vykdomas originalus kultūros projektas „Vasaros kino stotis“.

Lietuvių kino akademijos direktorė Lina Buzelytė „Vakaro žinioms“ sakė, kad ši idėja kilo dar prieš porą metų.

„Iš pradžių galvojome šį projektą daryti ne vasarą, o žiemą, bet kažkaip pagalvojome, kad nėra ko laukti, ir startuojame vasarą. Ir iš tikrųjų susidomėjimo projektu sulaukėme dar iki jam prasidedant, žmonės aktyviai skambino, teiravosi, kaip kas vyks.

Galbūt kitiems keista, kad tai visiškai nemokamas dalykas, tačiau patikinu, jog taip ir yra. Tai yra „Lietuvos geležinkelių“ dovana“, – pasakojo L.Buzelytė.

„Labai norime atgaivinti geležinkelio stotis, uždegti kultūros žiburėlių“, – pridūrė ji.

Praėjusį trečiadienį pradėta rodyti 19 išvažiuojamųjų kino seansų peržiūrų. Pirmasis vyko Vilniaus geležinkelio stotyje. Taip pat bus aplankyta Marijampolė, Plungė, Telšiai, Kretinga, Šilutė, Pilviškiai, Varėna ir kitos geležinkelio stotys.

Bus rodomi keturi animaciniai filmukai – „Puntuko akmuo“, „Karalienė liūnas“, „Zuikio kopūstai“ ir „Senelės pasaka“. Taip pat bus parodytas pusvalandžio trukmės trumpametražis vaidybinis filmas „Anglijos karalienė pavogė mano tėvus“ ir ilgametražiai filmai „Kaip pavogti žmoną“ ir „Vardas tamsoje“.

Kino seansai (19 val.)

Liepos mėn.

25 – Telšiuose

26 – Plungėje

Rugpjūčio mėn.

1 – Kretingoje

2 – Šilutėje

8 – Tauragėje

9 – Kėdainiuose

15 – Jonavoje

16 – Vilkaviškyje

22 – Pilviškiuose

23 – Kazlų Rūdoje

29 – Marijampolėje

30 – Kaišiadoryse

Rugsėjo mėn.

5 – Lentvaryje

6 – Varėnoje