Šilutės gėlynams šiemet – 30 000 eurų

 

NASLAITES 1Šilutiškiai jau džiaugiasi pirmaisiais žiedais mieste: sankryžą prie rajono savivaldybės ir skverą Tilžės gatvėje netoli fontano jau puošia šalnų nebijančios našlaitės. Šilutės seniūno pavaduotojas, Algirdas Ivanauskas, patikino kad Šilutė netrukus pražys dar labiau. O iš viso miesto gėlynams įrengti ir prižiūrėti šiemet planuojama skirti apie 30 000 eurų.

Ir nors dėl vykdomų gatvių rekonstrukcijos darbų gėlynų ploto mieste negalima plėsti, tačiau žiedų padaugės miesto parke, taip pat želdiniais bus apsodintos buitinių atliekų išvežimo aikštelės šalia daugiabučių.

Pirmieji žiedai džiugina šilutiškius

Bundant gamtai bei artėjant Šv. Velykoms puošiasi ir mūsų miestas, tai labai džiugina šilutiškius. Prieš keletą dienų „Šilutės naujienų“ feisbuke pasidalinome pirmųjų gėlynų nuotrauka, kuri sulaukė beveik 400 teigiamų reakcijų.

„Mūsų Šilutė labai išgražėjo, bet ir miesto ir upės vardai skamba išdidžiai – Šilutė, Šyša. Super mūsų miestas. Džiaugiuosi tuo mūsų miesto kampeliu. Gražu! Kad tik šalnos nenukąstų“, – pirmaisiais žiedais mieste džiaugėsi internautai.Gelynai mieste

Kaip ir kasmet, mūsų miestą gražina UAB „Šilutės komunalininko“ darbuotojos. Šaltukui dar spaudžiant, sodinamos našlaitės bei kitos gėlės, kurios nebijo šalnų. A. Ivanauskas patikino, kad šiuo metu sodinamos pirmosios gėlės, kurios puoš Šilutę iki miesto šventės, kuri visada vyksta gegužės pabaigoje.

Vėliau seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbuotojai miestą apželdins kuo įvairesnėmis gėlėmis. Gėlų rūšių pasirinkimą riboja tai, kad jas reikės sodinti į vadinamąsias „piramides“, kurios statomos prie Savivaldybės ir pašto pastatų, taip pat miestiečių pamėgtame parkelyje prie fontano Tilžės gatvėje.

UAB „Šilutės komunalininko“ meistrė Laimutė Kanovienė sakė, jog dažniausiai sodinamos gėlės yra „ledinukės“ (visžydės begonijos), pelargonijos, sulfinijos, begonijos ir Gvinėjos sprigės. Sodinant gėles atsižvelgiama į vietovę kurioje jos augs: saulėtoje vietoje – pelargonijos, o pavėsyje – sprigės.

Dėl vykstančių miesto gatvių rekonstrukcijos bei planuojamo Šeimos skverelio sutvarkymo darbų, gėlynų didinti ar plėsti jų ploto, pasak seniūno pavaduotojo, galimybės šiemet nėra. Tačiau tai bus kompensuojama: miesto parke atsiras daugiau paaukštintų simetriškų gėlynų – klombų, kuriose žydės daugiametės gėlės. Kaip ir kasmet, pievutę priešais seniūnijos pastatą papuoš iš žiedų sudėliotas drugelis.

Augalais uždengs ir konteinerių vaizdą

Pasak A. Ivanausko, šiemet miestui puošti planuojama išleisti apie 25 000 – 30 000 Eur. Į šią sumą įskaičiuotas ne tik gėlų įsigijimas, sodinimo darbai, bet ir priežiūra.

Visus gėlių sodinimo ir priežiūros darbus atlieka „Šilutės komunalininko“ darbuotojai.

„Su jais pasitarus atsiranda idėjų, kaip dar labiau pagražinti mūsų miestą. Kai kurias idėjas pasiskoliname ir iš kitų Lietuvos ar užsienio miestų, pritaikome jas Šilutei“, – atviravo A. Ivanauskas.

Įdomu, kad šiemet dekoratyviniais augalais bus apsodintos daugiabučių kiemuose atsiradusios pusiau požeminių buitinių atliekų konteinerių aikšteles. „Augalai ne tik papuoš kiemus, bet ir uždengs ne visiems malonų konteinerių vaizdą per langus. Palaipsniui planuojama apsodinti tokiais augalais visas konteinerių aikšteles“, – sakė seniūno pavaduotojas.

Artimiausiu laiku planuojama pradėti Knygnešių kvartalo rekonstrukciją, tad seniūnija kviečia visą to kvartalo bendruomenę diskusijai apie numatomus darbus. Pasak A. Ivanausko, susitikimo metu bus išklausyti gyventojai, nes jų nuomonė svarbiausia. Taip pat bus aptartos galimybės jų norams ir pasiūlymams ir dėl aplinkos grožio įgyvendinti. Susitikimuose dalyvaus ir rekonstrukcijos projektuotojai.

Pasodinti visi 115 medelių

“Šilutės komunalininko“ direktorius Audrius Benkunskas pasidžiaugė, kad mieste, vykdant Šilutės miesto istorinės dalies kraštovaizdžio (želdinių) tvarkymo projekto darbus, Lietuvininkų ir Tižės gatvėse, jau pasodinti visi medžiai.

Priminsime, kad pirmieji penki klevai buvo pasodinti dar pernai birželį Tilžės gatvėje, šalia senųjų kapinių. Kiti medeliai, vietoje iškirstų senųjų, buvo pradėti sodinti gruodžio mėnesį. Per šį laikotarpį iš viso buvo pasodinta 115 medelių.

Praeitą savaitę nauji miesto želdiniai buvo palaistyti, bus laistomi ir artimiausiu metu. Pasak A. Benkunsko, šiuo metu beliko sulaukti dar 35 metalinių medelių apsaugų, kai kur pabaigti kloti trinkeles ir projektas bus baigtas vykdyti. Taigi, atėjus pavasariui, miestą puoš ir žaliuojantys medeliai ir gėlynai.