Šilutės gimnazisto užfiksuota skydblakė – parodoje „Žemės spalvos”

Oskaro Venckaus nuotrauką „Dvispyglė skydblakė pozuoja su laimikiu“.Šilutės Vydūno gimnazijos 3g klasės gimnazistas Oskaras Venckus dalyvavo šalies vaikų ir jaunimo fotografijos parodoje „Žemės spalvos“, skirtoje tarptautinei akcijai „Išvalykime pasaulį“. Šiemet šiai parodai 252 autoriai pateikė per 1000 darbų.

Grupėje nuo 16 iki 19 metų Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos III laipsnio diplomu, leidyklos „Šviesa“, Gamtos fotografų klubo „Žaliasis skėtis“ dovanomis O.Venckus apdovanotas už nuotrauką „Dvispyglė skydblakė pozuoja su laimikiu“.

Šis renginys vyksta nuo 2000 metų. Pirmajame konkurse dalyvavo Vilniaus apskrities moksleiviai. Nuo 2001 metų dalyvių geografija ženkliai išsiplėtė ir konkursas jau tapo respublikinis. Gamtos, dailės, informacinių technologijų, lietuvių kalbos mokytojai, fotografijos būrelių vadovai skatina mokinius ne tik stebėti, pažinti gamtą, bet ir perteikti tai savo fotografijose.

Kaip ir kasmet, parodos rezultatai apibendrinti seminare.

Dailininkas, fotomenininkas, Kultūros centro Dusetų dailės galerijos vadovas Alvydas Stauskas paskaitoje „Gamta ir meninė fotografija” daugiausia dėmesio skyrė makrofotografijai. Lektorius teigimu, tai puiki priemonė norintiems perteikti nepakartojamą gamtos grožį mažose detalėse.

Vilniaus dailės akademijos Fotografijos ir medijos meno katedros dėstytojas Andrius Surgailis pranešime „Mokomės iš gamtos fotografijos. Gamtos fotografijos kūrybinė praktika“ aptarė gamtos fotografijos specifiką.

Lektorius ragino gamtos motyvų ieškoti fotografuojant vaisių, uogų, medžių lapų ir kitos augmenijos natiurmortus. Gamtos fotografavimas – tai ne tik meninės raiškos priemonė, bet ir galimybė labiau pažinti mus supančią aplinką. Buvo aptartas ir fotografijos naudojimas tiriamuosiuose darbuose.