Šilutės girtuokliai nesiliauja mėtyti šunų per langus

Pernai pavasarį pagryniškis tol spardė šunelį Mikį, trankė į grindis, kol jam lūžo priekinė koja. Po kelių parų šunį išgertuvių metu išmetė pro langą iš antrojo aukšto. / "Pifas" nuotr.Šilutės miesto Laisvės alėjos penktojo namo gyventojas 35-erių N.B. už žiaurų elgesį su gyvūnu šeštadienį  buvo uždarytas į Šilutės policijos areštinę, kol išsiblaivė. Bet paaiškinti savo elgesio motyvų ir šiandien niekaip negali.

Vyras iš ketvirtojo aukšto vėlų vakarą per savo buto langą išmetė augintinį ir jį sunkiai sužalojo.

Šunelis žnektelėjo ant betoninės pirmojo aukšto stoginės virš laiptinės durų  ir suspiegė iš  skausmo. Į pagalbą jam išbėgo šio namo gyventoja 21-erių Džaneta Vasiljeva. Ji pakėlė kojos negalintį priminti, virpantį, gailiai inkščiantį šunelį ir iškvietė policijos pareigūnus.

Tuo metu šauksmai ir barniai iš buto, per kurio langą buvo išsviestas šuo, aidėjo visame name. Pareigūnai netrukus išsiaiškino, jog niekur nedirbančio N.B. bute vyksta išgertuvės. Be šeimininko, jose dalyvavo ir jo sugyventinė bei dar dvi moterys. Visi buvo apsvaigę nuo alkoholio, šeimininkas taip pat (1,78 promilės).

Kompanija  neprisiminė, gal dėl aštrių žodžių tarp sugyventinių kilo konfliktas. Prasidėjo muštynės, o šuo, reaguodamas į smurtą tarp jo globėjų, puolė ginti tai vieną, tai kitą. Šeimininkas, neapsikentęs savo šuns skalijimo ir  grybščiojimo dantimis už kojų, čiupo jį už sprando, atidarė langą ir sviedė augintinį žemyn.

Neabejingos gyvūno skausmui kaimynės iškviesti policijos pareigūnai smurtautoją išsivežė į  areštinę. Rytą savo kaltę  jis pripažino bei gailėjosi.

Tą patį vakarą pareigūnai paprašė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Šilutės skyriaus specialistų pagalbos sužalotam šuniui. Jie pasiūlė kreiptis į Šilutėje dirbantį privačios veterinarijos klinikos savininką Kęstutį Petravičių, kuris be užmokesčio suleido vaistų, apžiūrėjo šunį. Kaulų lūžių nenustatė ir atidavė policijos tyrėjui.

Priglausti savo namuose traumuotą šunį tą pačią naktį sutiko D.Vasiljeva. O kitą dieną šuo jau veržėsi atgal prie savo šeimininko buto durų. Kai tik jas sugyventiniai atidarė, šmurkštelėjo atgal.

Šilutės policija pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal BK 310 str. ir pareiškė įtarimus dėl žiauraus elgesio su gyvūnu N.B. Per pastaruosius metus Šilutės teismas gaus  jau trečią šunų kankinimo bylą rajone.

Pernai vasarį Šilutės rajono apylinkės teimas nuteisė Pagrynių gyvenvietės gyventoją 24-erių Ruslaną Adamčiuką. Jis nuolat spardė šunelį Mikį, trankė į grindis, kol jam lūžo priekinė koja. Po kelių parų šunį išgertuvių metu išmetė pro langą iš antrojo aukšto. Tada sužaloto šuns likimu rūpinosi ir prieglaudos ieškojo Šilutės policija. Ją rado Kaune.

Šilutės rajono apylinkės teismo teisėjas V.Jurjonas skyrė R.Adamčiukui vienerius metus nelaisvės, bausmės vykdymą atidedant tokiam pat laikui.

Panašią bausmę – 9 mėnesius nelaisvės, bausmės vykdymą atidedant metams, Šilutės teismo pirmininkė Virgina Pankauskienė prieš trejus metus skyrė Kulėšų kaimo gyventojui 60-mečiam Juozui Agintui. Jis strypu užmušė šunį už tai, kad šis draskė vištas.

Stock.XCHNG nuotr.