Šilutės greitosios medikai profesinį pasirengimą demonstravo Birštone

Greituju varzybos_4Praėjusios savaitės ketvirtadienį į Birštono kurortą išskubėjo Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) Greitosios pagalbos medikų brigada – čia tris dienas kaukė greitųjų sirenos ir pirmyn – atgal skubėjo medikų brigados: vyko tradicinės, šįkart jau 13-osios šios srities medikų varžybos.

Šilutiškiai, kartu su 40-ies kitų miestų komandų nariais, dalyvavo konferencijoje, gelbėjo krauju plūstančius moksleivius, prieš kuriuos buvo įvykdytas smurto aktas, turėjo pademonstruoti ne tik medicininį, bet ir psichologinį savo pasirengimą ekstremalioms situacijoms, kurios, laimė, tądien Birštone buvo tik imitacija.

Šilutės medikams atstovavę skubios medicinos pagalbos specialistės Simona Girdvainienė ir Vida Brazdauskienė bei Šilutės greitosios medicinos pagalbos stotyje neseniai dirbantis vairuotojas Modestas Ercius pasirodė puikiai.
Greituju varzybos_2Vertintas ne tik profesinis, bet ir psichologinis pasirengimas

Šiemetinės varžybos buvo tarptautinės, jose be Lietuvos medikų dalyvavo komandos iš Kazachstano, Latvijos, Vokietijos, Baltarusijos ir Ukrainos – viso 40 komandų ir keli šimtai medikų.

Šilutės greitosios pagalbos medikų komandos šiose varžybose dalyvauja jau 11-ąjį kartą. Tačiau kaskart vyksta vis kiti specialistai, tad ir V. Brazdauskienė bei M. Ercius jose dalyvavo pirmą kartą, tik S. Girdvainienė vyko jau antrą kartą.

Ketvirtadienį medikai profesinių žinių sėmėsi konferencijoje ir dalyvavo pirmosiose rungtyse. Penktadienio dienos varžybos prasidėjo greitosios automobilių paradu. Vėliau medikai varžėsi vykdydami inscenizuotos masinės nelaimės, kurioje buvo pralieta daug kraujo ir aidėjo šūviai, likvidavimo užduotis. Čia jiems į talką suskubo net policijos pareigūnai, kurių užduotis buvo jau kita – nuginkluoti nusikaltėlius.

Greitųjų medikams teko pademonstruoti, kaip jie pasirengę padėti gimdyvei, kaip reaguoja iškviesti į savižudybės vietą ir kaip gaivina ranką prieš save pakėlusį žmogų, ir kitas situacijas. Beje, komisija stebėjo ir vertino ne tik profesinį, bet ir psichologinį dalyvių pasirengimą.
Didžiųjų miestų komandų grupėje visas tris pirmąsias vietas nuskynė Kauno medikų komandos. Mažųjų miestų grupėje pirmavo panevėžiečiai, antri buvo gargždiškiai, treti raseiniškiai.

Penktadienį moraliai palaikyti saviškių į Birštoną išvažiavo ir Šilutės PSPC direktorė Lina Stanišauskienė. „Šilutės naujienoms“ direktorė sakė, jog labai pasidžiaugė Šilutės greitosios medikų pasirengimu. „Jie pasirodė puikiai, ir man jie neabejotini laimėtojai“, – sakė L. Stanišauskienė.

Leido pasireikšti ir praeiviams

Įdomi šių metų renginio naujovė buvo ta, kad dėmesys skirtas ne tik medikų, bet ir vietos gyventojų sugebėjimams padėti į nelaimę patekusiam žmogui įvertinti. Organizatoriai išplatino informaciją, jog sulig kiekviena minute po širdies sustojimo neatliekant krūtinės paspaudimų, tikimybė išgyventi mažėja po 10 procentų. Greitoji medicinos pagalba paprastai atvyksta per 10-15 minučių, o atokesnėse vietovėse laukti tenka gerokai ilgiau. Todėl delsiant gyvybės gali nebepavykti išgelbėti.

Žaidynių organizatorių duomenimis, šiuo metu medikai Lietuvoje išgelbsti apie 8 proc. staigios mirties aukų. Žaidynių metu buvo atliktas eksperimentas – imituotas nelaimingas atsitikimas ir vertintas praeivių pasirengimas padėti žmogui.

„Nesinori kalbėti liūdnai, bet mums, Greitąjai pagalbai dar reikia daug padirbėti, kad išmokytumėm žmones reaguoti teisingai, kaip padėti į nelaimę papuolusiems žmonėms“, – sakė GMP asociacijos vadovas Nerijus Mikelionis.