Šilutės greitosios pagalbos medikams trūksta kaukių ir specialių aprangų

 

90135922 1274600282735095_8967814250017849344_n_1Ketvirtadienio rytą buvo išplatintas pranešimas, kad Šilutės medikams trūksta respiratorių. Vieni į pirmųjų į prašymą pasidalinti savo ištekliais, atsiliepė prekybos namai „Eksa“ ir Tarybos politikai. Greitosios pagalbos medikams, vairuotojams ir visam personalui, jie padovanojo 50 daugkartinių lininių kaukių.

Netrukus Šilutės socialiniuose tinkluose ėmė plisti iniciatyva siūti kaukes ir dovanoti jas mūsų medikams.

PSPC direktorė Lina Stanišauskienė sakė, kad medikams trūksta ne tik kaukių, bet ir specialių apsauginių aprangų.

 

„VšĮ Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro GMP skyriaus darbuotojai nuoširdžiai dėkoja UAB prekybos namams „EKSA“ ir Šilutės tarybos nariams A. Endzinui bei D. Plikšnienei už padovanotas apsaugos priemones – daugkartinio naudojimo linines kaukes, šiuo sunkiu epideminiu laikotarpiu kovojant su COVID-19 virusu“, – feisbuko paskyroje dėkojo itin sunkų laikotarpį patiriantys Šilutės PSPC medikai.

Šilutės socialiniuose tinkluose jau plinta prašymas siūti mokančias moteris pradėti siūti kaukes ir jas padovanoti medikams, kurie pirmieji turi tiesioginį kontaktą su sergančiais žmonėmis.

„Manau Šilutės mieste bei rajone turim ne vieną siuvėją ar mėgėją, kurios galėtumėme taip pat prisidėti pasiūdamos daugkartines kaukes. Manau tinkamiausi audiniai būtų linas, marlė ir medvilnė. Gal turite kas kontaktų, kur šiuo metu būtų galima įsigyti šių audinių?

Kaukės reikalingos mūsų medikams, taip pat GMP darbuotojams, kurie pirmieji turi tiesioginį kontaktą su sergančiais“, – jungtis prie gražios iniciatyvos kviečia šilutiškė Alma. Kilniam tikslui susibūrusios moterys norėtų ir Šilutės valdžios pagalbos, kad jie bent pasirūpintų medžiagomis.

Šilutės PSPC direktorė Lina Stanišauskienė sakė, kad šilutiškių pasiūtas kaukes medikai priimtų. Svarbu, kad jos būtų iš kokybiškos medžiagos ir pasiūtos pagal išmatavimus.

„Visą pagalbą priimame, nes patys matote, kaip reikalinga yra viskas“, – sakė PSPC direktorė L. Stanišauskienė.

Labiausiai Šilutės greitosios pagalbos medikams trūksta respiratorių, specialių aprangų (kombinezonų). PSPC vadovė sakė, kad iš Sveikatos apsaugos ministerijos šilutiškiai gavo vos 20 komplektų specialių aprangų, o jų reikia kur kas daugiau.

„Vienam išvažiavimui pas galimai koronavirusu užsikrėtusį asmenį reikia dviejų komplektų, nes du žmonės apsirengia. Per dieną būna ir trys iškvietimai, tai jau šešių iškart nelieka, nes tokius kombinezonus galima apsivilkti tiek vieną kartą“, – sakė ji.

 

Nuo kovo 10 d. iki šiandien tyrimams dėl COVID-19 į Klaipėdos universitetinę (KU) ligoninę greitosios pagalbos medikai vežė 7 šilutiškius.

 Šiandien su prašymu į visuomenę socialiniuose tinkluose kreipėsi Šilutės visuomenės sveikatos biuras:

„Gerbiami gyventojai, verslininkai. Pasinaudodami gerąją patirtimi prašome Jūsų kreiptis į Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorę Kristiną Surplę jei turite galimybę prisidėti prie Šilutės medikų gerovės ir pasidalinti respiratoriais. Tel. 8 659 67304.

84583143 1274600816068375_6571542860460457984_o