Šilutės Hugo Šojaus muziejuje – seminarų ciklo apie etnografinius regionus finalas!

LogoGruodžio 5 d. 13 val. Šilutės Hugo Šojaus muziejuje (Lietuvininkų g. 4, Šilutė) bus užbaigtas seminarų ciklas „I FOUND IT – inovatyvūs metodai paveldo populiarinimui etnografiniuose regionuose“.

2015-ieji metai yra Lietuvos etnografinių regionų metai, todėl penkiuose etnografinių regionų centruose: Telšiuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Alytuje ir Šilutėje inicijuojami edukacinio pobūdžio seminarai, kuriuose kalbama apie netradicinį ir įdomų būdą keliauti, pažinti ir parodyti kitiems savo gimtąjį kraštą per geoslėptuves (www.geocaching.com).

Seminaro metu bus kalbama apie svarbiausius Lietuvos etnografinių regionų bruožus ir lankytinas vietas, apie geoslėptuvių naudojimą populiarinant materialų ir nematerialų regionų paveldą, edukacinius maršrutus, Lietuvos etnografinių regionų pažinimą keliaujant per geoslėptuves su vaikais, išradingų geoslėptuvių kūrimą Lietuvoje ir užsienyje; paveldo sklaidos statistiką ir kitomis aktualiomis temomis. Tikimasi, jog susirinkusieji bus ne tik uolūs klausytojai, bet ir sutiks pasidalinti savo mintimis bei patirtimi.   Šio renginio svečiai – kultūros paveldo specialistai, muziejininkai, kultūros centrų darbuotojai, jaunimas ir visi besidomintys kultūros paveldo, naujųjų technologijų ir aktyvaus laisvalaikio praleidimo galimybėmis.

Renginio iniciatoriai yra kilę iš skirtingų etnografinių regionų. Patys dirbdami mokslo, meno ir kultūros srityse nuoširdžiai kviečia regionų gyventojus įsitraukti į bendras veiklas ir inovatyviai skleisti žinias apie savo kraštą. Projektą „Šiuolaikinių technologijų panaudojimas Lietuvos etnografinių regionų paveldo animavime“ dalinai finansuoja Lietuvos mokslo taryba.