Šilutės ilgapirščiai „ištroško“ ir norėjo pasivažinėti

Praėjusios savaitės policijos įvykių suvestinėse Šilutės rajone užfiksuota alkoholinių gėrimų iš parduotuvės vagystė, kurios metu „ištroškę“ ilgapirščiai nugvelbė gėrimų už 399 eurus. Taip pat iš miško buvo pavogti 7 medžiai, vagišiai buvo įsibrovę į butą, iš kuriuo išnešė įvairių daiktų.

Pixabay.com nuotr.

Tauragės AVPK informuoja, kad balandžio 20-osios naktį Vilkmedžių k., neblaivus (1,55 prom.) 21-erių vaikinas pasikėsino pagrobti automobilį „Audi 80“. Vaikinas sulaikytas.
Nuo kovo 21 iki 27 d. iš miško Kebelių k. buvo nupjauti 7 medžiai. Nuostolis 200 eurų.
Balandžio 14-17 d. iš negyvenamo namo Juodžių k., kuris priklausė 64 m. vyrui, buvo pavogti įvairūs daiktai. Nuostolis 80 eurų.

O balandžio 16 d. iš specializuotos alkoholio parduotuvės Šilutėje, buvo pavogti alkoholiniai gėrimai. Bendras nuostolis siekia net 398,65 eurus. Įtariamieji dar nenustatyti.
Šilutės r. policijos komisariato praėjusiais metais buvo užregistruota 83 vagystės, ir tai gerokai mažiau nei užpernai, kai buvo 140 vagysčių.

Policijos departamento duomenys rodo, kad vagysčių mažėja visoje Lietuvoje. Štai pernai jų buvo užregistruota net 37,7 proc. mažiau, nei 2020-aisiais. Vagysčių ištyrimas šalyje siekia 30,3 proc.
Duomenys rodo, jog pernai šalyje dažniausiai buvo vagiami „Škoda Octavia“ markės automobiliai – jų pavogti net 38 vienetai.

Iš gyvenamųjų namų vagys išneša daugiau turto, nei iš butų, nors ir butuose, ir nuosavuose namuose sukauptas turtas juos vilioja vienodai. Dažniausiai vagiami didesnės vertės daiktai, kuriuos lengva išnešti bei po to – parduoti. Tarp populiariausio ilgapirščių grobio – grynieji pinigai, brangūs papuošalai, kailiniai, laikrodžiai, mobilūs telefonai, fotoaparatai, kompiuteriai. Kitas dažnas vagystės objektas – sodo bei daržo technika (žoliapjovės, krūmapjovės, vejapjovės) ir įvairūs „vyriški“ įrankiai, tokie kaip grąžtai, pjūklai, šlifuokliai. Specifinės vagystės fiksuojamos nuomojamuose butuose, kuriuos vagys neretai visiškai ištuština – išnešamos net rankenos.

Automobilių detalių vagysčių Lietuvoje nuosekliai mažėja, tačiau vagių padaroma žala auga. Draudikai skaičiuoja, kad taip yra dėl didėjančio modernesnių automobilių, kuriuose montuojama daugiau įvairios įrangos – neretai brangios arba turinčios aukštą vertę antrinėje rinkoje, skaičiaus. Policija įspėja, kad į rinkos poreikius greitai sureaguoja ir vagys, rinkdamiesi vis brangiau kainuojančias detales ir sistemas. Populiariausi nusikaltėlių dėmesio objektai išlieka tie patys jau daug metų: veidrodėliai, priekiniai žibintai ir multimedijos sistemos. Naujesniuose automobiliuose vagis masina ir parkavimo sistemos bei oro pagalvės.

Policijos departamentas atkreipia dėmesį, kad dažniausiai vagys renkasi menkiau prižiūrimus automobilius ir tas jų detales, kurios turi didžiausią paklausą rinkoje.