Šilutės ir Tauragės gyventojai kaltinami gabenę iš Nyderlandų narkotikus

Du Šilutės ir vienas Tauragės gyventojas stos prieš teismą dėl narkotikų ir psichotropinių medžiagų gabenimo kontrabanda iš Nyderlandų į Lietuvą.

Asociatyvi Pexels.com nuotr.
Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras teismui su kaltinamuoju aktu perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, joje Tauragės rajono gyventojas A. G. bei Šilutėje gyvenantys V. B. ir D. M. kaltinami veikę organizuotoje grupėje ir kontrabanda iš Nyderlandų gabenę narkotines ir psichotropines medžiagas.
Kaip pranešė prokuratūra, V. B. kaltinimai pareikšti ir dėl neteisėto nedidelio kiekio psichotropinės medžiagos laikymo be tikslo jos platinti. Kontrabanda parvežtus narkotikus Lietuvoje ketinęs įsigyti Skuodo rajono gyventojas V. P. taip pat patrauktas baudžiamojon atsakomybėn. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, trijulė veikė pagal iš anksto aptartą planą. Organizuotą grupę subūręs A. G., dar prieš išvykstant į Nyderlandus parsigabenti kvaišalų, surado jų pirkėją Lietuvoje.
Įtariama, kad A. G. susitarė su Skuodo rajone gyvenančiu V. P., jog šis už 4 tūkst. eurų nupirks dalį neteisėtai į Lietuvą parvežtų narkotikų – 1 tūkst. tablečių su psichotropine medžiaga MDMA. Už šį sandorį V. P. taip pat privalės atsakyti teisme. Jam pareikšti kaltinimai rengimosi neteisėtai įgyti didelį psichotropinių medžiagų kiekį. V. P. gresia iki dešimties metų laisvės atėmimo bausmė. Tyrimo metu surinkta duomenų, kad A. G. Nyderlanduose iš anksto buvo suradęs asmenį, iš kurio už 2500 eurų įsigijo beveik 1 kilogramą kanapių dervos, daugiau nei 85 gramus MDMA ir beveik 10 gramų amfetamino.
Manoma, kad slaptam narkotikų pargabenimui kitas organizuotos grupės narys V. B. dar Lietuvoje susitarė su D. M., jog šis už 100 eurų atlygį paslėps juos po savo drabužiais, kai visi kaltinamieji lengvuoju automobiliu vyks per Lietuvos sieną.
2020 metų gegužės 5-osios naktį netoli Lietuvos sienos su Lenkija policijos pareigūnai sustabdė „VW Passat“ automobilį, juo vyko minėtos organizuotos grupės nariai.
Atlikus patikrinimą paaiškėjo, jog vyrai į Lietuvą parvyko iš Nyderlandų gabeno labai didelį kiekį kvaišalų. Juos prie savo kūno po drabužiais lipnia juosta buvo prisitvirtinęs D. M. Visi trys automobiliu vykę vyrai buvo sulaikyti.
Tęsiant tyrimą atliktas patikrinimas ir kaltinamųjų namuose. Vieno iš jų (V. B.) bute Šilutėje rastas nelegaliai laikomas nedidelis kiekis psichotropinės medžiagos – klonezapamo.
Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos pareigūnai.
Baudžiamasis kodeksas tam, kas, nepateikdamas muitinės kontrolei ar kitaip jos išvengdamas arba neturėdamas leidimo per Lietuvos valstybės sieną gabeno narkotines, psichotropines medžiagas, baudžiamas laisvės atėmimu nuo trejų iki dešimties metų.
Už disponavimą labai dideliu kiekiu narkotinių ar psichotropinių medžiagų Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą nuo dešimties iki penkiolikos metų.