Šilutės jaunimas gilino lyderystės žinias

2022 m. Gruodžio 16–17 d. Šilutėje, susibūrė aktyviausias ir iniciatyviausias jaunimas į Jaunimo organizacijos „Alterno“ organizuojamą „Lyderių akademiją“. Kartu su koučingo specialistu-lektoriumi Aivaru Buitkumi, akademijos organizatorėmis Inesa Greiviene ir Neda Gaudutyte, jaunimas gilino ne tik lyderystės teorines žinias, bet aktyviai dalyvavo praktinėse užduotyse, įvairiose veiklose.

Mokymų metu analizuotos temos: Youth paso galimybės ir pildymo ypatybės, lyderystės mokyklos/teorijos, lyderis kaip asmenybė, lyderio ir „boso“ skirtumai, savirealizacijos kelias, laiko ir energijos valdymas, konfliktų sprendimas, komandinis darbas ir lyderystė. Jaunuoliai įgavo žinių apie jų turimus įrankius vykdyti pokyčius, dalyvauti ir drąsiau reikšti nuomonę įvairiais jaunimui aktualiais klausimais.

Akademijoje jaunimas analizavo Šilutės rajono jaunimo galimybes leisti laisvalaikį, dirbti, studijuoti, savanoriauti ir aktyviai dalyvauti socialiniame bei visuomeniniame gyvenime. 3 suformuotos komandos parengė 3 iniciatyvų įgyvendinimo planą, pasirenkant vieną iš temų – jaunimo laisvalaikis ir jo galimybės, negalią turinčių jaunų žmonių įtrauktis, jaunimo informuotumas Europoje ir pasaulyje.

Suburtos 3 komandos ėmėsi idėjų generavimo. Kiekvienai jų skirtas 200 Eur. biudžetas, kurį galės išnaudoti savo iniciatyvos įgyvendinimui. Komandos įgyvendinant iniciatyvas nuolat konsultuosis su paskirtais mentoriais. Visos sukurtos iniciatyvos bus įgyvendintos iki kovo 1 d., įtraukiant tikslines pasirinktas grupes: miesto jaunimą, įstaigas, politikus, įvairias organizacijas, bendruomenę ir kt. Kiekvienai komandai padės ir palydės įgyvendinimo kelyje jų mentoriai – projekto vykdytojai Neda Gaudutytė, Aivaras Buitkus ir Inesa Greivienė.

Apie idėjas. Pirmoji komanda – Šilutės pirmosios gimnazijos mokiniai, kurių iniciatyva skatinanti imtis gerų darbų. Komanda savo mokykloje organizuos apdovanojimų vakarą tiems, kurie labiausiai nusipelnė ir sukūrė vertę per praėjusius metus. Vainuto jaunimo klubo „Saulėtėlis“ komanda įgyvendins jau ilgai kurtą iniciatyvą – jaunimo parke įkurdins suoliuką, kurį pavadins „bučinių suoliukas“, tai vieta, kuri skatins įsimylėjėlius susitikti, jaunimas tikisi, kad tai bus puikus traukos objektas turistams ir svečiams iš aplinkinių miestelių. Trečioji komanda iš Kintų organizuos jaunimui naktinį žygį Kintuose, kuriame jaunimas aktyviai leis laiką, patirs gamtos malonumus, leis laiką be išmaniųjų telefonų.

„Lyderių akademija“ – tai vieta jauno žmogaus augimui. Ši akademija organizuojama jau ketvirtus metus, tad tikimasi, kad tai taps tradicine kalve jaunuolių saviugdai, motyvacijai ir lyderystei.

„Lyderių akademija“ finansuojama iš Europos solidarumo korpuso programos lėšų.