Šilutės Jaunimo darbo centras: erdvė karjeros siekiančiam jaunimui

DSCF3501Galimybės mūsų rajono jaunimui ieškoti patinkančio darbo, siekti tobulėjimo ir karjeros galimybių vis gerėja – priešpaskutinę 2014 metų dieną Klaipėdos teritorinės darbo biržos Šilutės skyriuje atidarytas Jaunimo darbo centras (JDC).

Tad dabar ir moksleiviai, ir jauni rajono bedarbiai turi vietą, kur gali susieiti, pasidalinti žiniomis, gauti informacijos apie laisvas darbo vietas ir ieškoti savanoriškos veiklos galimybių. Naujajame JDC vyks tik jiems skirti įvairūs renginiai, o į šio centro atidarymą susirinkę svečiai linkėjo, kad čia dirbsiantiems žmonėms pavyktų rasti bendrą kalbą su jaunais žmonėmis, padrąsinti juos.

Teiks informaciją, rengs mokymus

Padėti jaunimui integruotis į darbo rinką, ugdyti savo gebėjimus, reikalingus konkuruoti darbo rinkoje, ir motyvuoti jį mokymuisi visą gyvenimą – tokia yra Jaunimo darbo centrų, kurių Lietuvoje – jau 29, misija.

Šiuose centruose jaunimui teikiama išsami, objektyvi ir asmeninius poreikius atitinkanti informacija, atsakoma į klausimus. Čia dirbantys specialistai konsultuoja įvairiais darbo rinkos ir karjeros planavimo klausimais, žino įsidarbinimo mūsų šalyje ir užsienio valstybėse galimybes, profesijos įgijimo ir persikvalifikavimo galimybes, mokymosi sąlygas, turi informaciją apie paklausias ir nepaklausias profesijas.

Taip pat jie padeda jaunuoliams pasirengti pokalbiui su potencialiu darbdaviu, konsultuoja verslo organizavimo ir savanorystės klausimais.

Tad ir Šilutės JDC vyks gyvenimo aprašymo, motyvacinio laiško, darbo paieškos dokumentų rengimo mokymai, informaciniai užsiėmimai bendrojo lavinimo mokyklų moksleiviams, susitikimai su aukštųjų ir profesinių mokyklų baigiamųjų kursų studentais ir kt.

Beje, atsižvelgiant į regionų ypatumus ir iššūkius, su kuriais šiandien susiduria jauni žmonės, tokie centrai vykdo ir specifines veiklas. Štai Kauno JDC nuo 2006 metų priima Europos savanorių tarnybos savanorius, kurie centro lankytojams veda neformalius užsienio kalbų mokymus, teikia individualias konsultacijas CV rengimo ir kitais klausimais.

Šilutės JDC dirbs vyriausioji specialistė Danė Mongirdienė, o čia kreiptis gali ne tik jaunuoliai, bet ir jų tėvai, darbdaviai, bendruomenių atstovai, kiti socialiniai partneriai.

Siekiamybė – centrai kiekviename mieste

Į centro atidarymą atvykęs Lietuvos darbo biržos direktorius Vidas Šlekaitis sakė, jog JDC Šilutėje – jau 29-asis Lietuvoje ir trečiasis Klaipėdos apkrityje. Europos parlamentas patvirtino vadinamąją Jaunimo iniciatyvą, kurioje numatyta, kad darbo ieškančiam jaunimui reikia padėti.

Pasak V.Šlekaičio, vien tik Šilutės rajone yra apie 1000 jaunų bedarbių, dar blogiau tai, kad didžioji dauguma jų neturi jokios darbinės kvalifikacijos. Tai ne tik Šilutės, tai – visos Lietuvos ir visos Europos sąjungos problema. Todėl ir imtasi kurti tokias zonas, DSCF3515kuriose jauni žmonės gautų maksimumą informacijos, bet kartu ir jaustųsi laisvai.

„Labai svarbu, kad jauni žmonės žinotų, jog jų mieste yra tokia vieta, kad patikėtų tais, kurie joje dirba, kad čia karaliautų gera nuotaika“, – sakė V.Šlekaitis.

O jo palinkėjimas nuskambėjo taip: „Kad jauni žmonės šios savo susitikimų vietos neiškeistų į jokią kitą“.

Klaipėdos teritorinės darbo biržos direktorius Mindaugas Skritulskas pasidžiaugė, kad jau ir Šilutėje bus vieta, kurioje jauni žmonės ras pagalbą, siekdami profesijos ir karjeros. Jaunimas, anot svečio, paprastai priverčia pasitempti, taip nutiko ir Šilutėje: vos per kelias savaites šilutiškiai sugebėjo atlikti Darbo biržos I aukšto rekonstrukciją ir iš kelių mažų patalpų įrengti šiuolaikišką erdvę.

Svečias dėkojo visiems savo kolegoms ir linkėjo prasmingų darbų 2015-aisiais.

Klaipėdos JDC skyriaus vedėjas Paulius Martinkėnas priminė, kad šis Šilutės JDC taip pat bus vieta, kur galimybę atlikti praktiką ras savanoriai, o savanoriška veikla yra viena iš galimybių spręsti jaunimo užimtumo problemą. Taigi šioje vietoje bus priimami kompleksiniai sprendimai.

Siekiamybė, anot P.Martinkėno, yra tokia, kad kiekvienas apskrities miestas turėtų tokius centrus, tuomet būtų galima tikrai reikšmingai mažinti jaunimo nedarbą.

Susitelkusiems ir centro steigimo sunkumus įveikusiems savo kolegoms dėkojo ir Šilutės skyriaus vadovas Andrius Šašilkinas.  

Pagalbą pajus ir mokytojai

Rajono meras Vytautas Laurinaitis priminė, kad neseniai Šilutėje, F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje, atidarytas ir Jaunimo informacijos taškas, taigi dėmesio jaunimui lyg ir netrūksta. Bet trūksta paties jaunimo. Meras pastebėjo, kad jauniems žmonėms neretai nepavyksta susikalbėti su darbdaviais, tad jis išreiškė viltį, jog rajono darbdaviai ateityje ieškos sutarimo su jaunais žmonėmis ir atlyginimus už darbą jiems skirs deramus.

Į centro atidarymą atvyko ir tie, kam jis įkurtas – Šilutės Vydūno gimnazijos gimnazistės su mokytoja Virginija Kisieliene. Pedagogė pasidžiaugė, kad dabar ne tik mokykloje bus galima jaunuolius raginti siekti svajonių, bet bus galima ir pasiųsti juos į šį centrą profesionalų konsultacijoms. Moksleivės tikisi, jog JDC tikrai padės spręsti neretai skausmingus ateities planavimo klausimus.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume!