Šilutės jaunimo taryba priversta kapstytis be jaunimo organizacijų paramos

Jaunimo-reikalu-taryba-5546Šiais metais pirmajame Šilutės rajono savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos posėdyje sausio 23 d. aptarti ne tik praėjusiais metais nuveikti darbai, bet ir aktualūs ateities klausimai.

Nors į posėdį buvo pakviestos visos rajono jaunimo organizacijos, kurių yra daugiau nei 10, sulaukta vos dviejų atstovų: Šilutės jaunųjų šaulių kuopos vado Donato Jauniaus ir Katyčių neformalios jaunimo grupės „Katyčių jaunimas“ koordinatoriaus Rimvydo Petrauskio.

Tad visus klausimus, susijusius su jaunimo veikla, vėl sprendė tik savivaldybės Tarybos į Jaunimo tarybą deleguoti asmenys: Jaunimo tarybos pirmininkas Tomas Budrikis, politikas Ričardas Stonkus, Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorė Jūratė Pancerova, Jaunimo ir sporto reikalų koordinatorė Simona Skuodaitė bei minėti dviejų organizacijų vadovai.

Aptarė veiklą

Įdomu, kodėl taip atsainiai į sau svarbius klausimus žiūri mūsų rajono jaunimo organizacijos ir jų vadovai? Jie į Jaunimo tarybos susirinkimus neatvyksta jau ne pirmą kartą…

Kaip „Šilutės naujienoms“ pavyko sužinoti, kai kuriems tądien pakišo koją siaučiantis gripas, kitų organizacijų atstovai iš anksto buvo susiplanavę tos dienos darbus, tad dėl paskelbto susirinkimo jų atidėlioti negalėjo.

Jaunimo tarybos susirinkime dalyvavę 6 asmenys aptarė Jaunimo reikalų tarybos 2016 metų ataskaitą, kuri vasario mėnesį bus perduota svarstyti rajono savivaldybės Tarybai. Ataskaitą parengė pirmininkas T.Budrikis.

Anot T.Budrikio, pernai buvo surengti 4 Jaunimo tarybos eiliniai posėdžiai, vienas išvažiuojamasis posėdis į Šilutės atvirą jaunimo erdvę.

Rajono jaunimas pernai diskutavo ir apie didesnes galimybes dalyvauti projekte „Atrask save“, kuriuo siekiama sumažinti nedirbančio, nesimokančio ir mokymuose nedalyvaujančio 15-29 m. amžiaus jaunimo skaičių. Rajone atliktas jaunimo politikos kokybės vertinimas (jaunimo problematikos tyrimas). Apžvalginių atsakymų laukiama iš Jaunimo reikalų departamento.

Susitikimo metu dalyviai pasidžiaugė, jog socialiniame tinkle „Facebook“ buvo sukurtas puslapis „Šilutės rajono jaunimas“, lapkričio mėnesį surengta popietė „Protų mūšis“.

Kaip motyvuoti jaunimą?

Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorė J.Pancerova iškėlė Šilutės atviros jaunimo erdvės veiklos problemą. Ši erdvė, įkurta Šilutėje, Liepų g. 16, dar 2015-ųjų lapkritį pradėjo kviesti rajono jaunimą aktyviai leisti laisvalaikį. Oficialiai po remonto darbų jaunimo erdvė buvo atidaryta 2016-ųjų pavasarį.

Pasak J.Pancerovos, kol kas Šilutės atviros jaunimo erdvės situacija nėra stabili – jaunimas iki galo nesupranta jos sąvokos ir tikslų, nebuvo nuolatinio jaunimo erdvės vadovo, nesuderintos erdvės darbo valandos. Atvira jaunimo erdvė turėtų suvienyti nemotyvuotą jaunimą su motyvuotu, kad visi dirbtų ranka rankon. Tas klausimas ir išlieka.

Daug vilčių dedama į naują Šilutės atviros jaunimo erdvės vadovą – nuo šių metų sausio vidurio čia dirbs Katyčių jaunimo erdvės savanoris, Šilutės rajono savivaldybės Jaunimo garantijų iniciatyvos koordinatorius R.Petrauskis. Jis turi ne vienerių metų praktikos darbe su jaunimu Katyčiuose – čia jis su jaunimo atstovais pirmieji įkūrė jaunimo erdvę, parengė ir laimėjo ne vieną projektą.

Pakeitė „Lietuvininkų vilties“ premijos įteikimo datą

Šiemet pakeista „Lietuvininkų vilties“ premijos įteikimo data. Kelerius metus šis renginys vykdavo lapkričio viduryje, minint Pasaulinę jaunimo dieną. Deja, premijos įteikimo ceremonija sulaukdavo mažai jaunimo. Todėl nuspręsta „Lietuvininkų vilties“ premiją teikti Vasario 16-ąją. Tad šiemet, minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Šilutėje turėtų būti pagerbtas dar vienas asmuo ar organizacija, nusipelnę „Lietuvininkų vilties“ premijos.

Tačiau, anot Jaunimo ir sporto reikalų koordinatorės S.Skuodaitės, gali atsitikti ir taip, jog šis garbingas apdovanojimas nepradžiugins nė vieno. Tai paaiškės jau šią savaitę, kai svarstyti pateiktas apdovanojimui kandidatūras rinksis komisija, kuri ir atsižvelgs, ar siūlomi asmenys yra verti šio apdovanojimo, ar jiems priskiriami nuopelnai atitinka nustatytas nuostatas.

Priminsime, kad „Lietuvininkų vilties“ premija skiriama asmeniui ar organizacijai (jaunimo arba su jaunimu dirbančiai organizacijai), kurie ypatinga savo veikla ir darbu garsina Pamario krašto kultūrą Lietuvoje ar už jos ribų ir pasiekia ženklių laimėjimų, buria jaunus žmones ir skatina jų bendruomenišką ugdymąsi.

Trys kandidatai

Pagal priimtus nuostatus, kandidatuoti į „Lietuvininkų vilties“ premiją gali ir nauji, ir ankstesniais metais pasiūlyti, bet neapdovanoti asmenys ar organizacijos, todėl šiemet bus svarstomos trys kandidatūros.

Šiemet premijai pristatytas kovinių imtynių sporto – dziudo treneris Rimvydas Lukošius. Jo kandidatūrą iškėlė Šilutės jaunųjų šaulių kuopa ir Ramučių kaimo bendruomenė „Navata“.

Taip pat į premiją pretenduoja daugkartinė pasaulio rankų lenkimo čempionė Eglė Vaitkutė, kurią prieš kelerius metus iškėlė Šilutės ir Pagėgių krašto laikraštis „Pamarys“, F.Bajoraičio viešoji biblioteka ir Bibliotekininkų draugijos Šilutės skyrius. Bus svarstoma ankstesniais metais pasiūlyta Lijanos Jagintavičienės, asociacijos „Pamario jaunimas“ vadovės, kandidatūra. Ją iškėlė asociacijos „Pamario jaunimas“ narės Vilma Norkutė, Vilmantė Daukšaitė, Juknaičių jaunimo klubas, Ramučių kaimo bendruomenės „Navata“ jaunimas, Juknaičių žirginio sporto neformalus klubas.

Šilutės jaunųjų šaulių kuopos vadas D.Jaunius pasiūlė, jog Vasario 16-ąją šauliai galėtų surengti žygį aplink Šilutę. Jei gaus reikiamus leidimus iš Savivaldybės administracijos, galėtų Šilutės H.Šojaus dvaro kiemo rūsyje atidaryti laikiną šaudyklą. Visais šiais klausimais plačiau bus kalbama jau šią savaitę.