Šilutės jaunimui visa informacija – vienoje vietoje

jaunimo informavimo taskas publikaNuo šiol Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje jaunimas gali atrasti visą informaciją svarbiausiomis temomis: nuo klausimų, kur studijuoti, iki teisių bei jaunos šeimos poreikių. Gruodžio 17-ąją bibliotekoje atidarytas pirmasis rajone

Jaunimo informavimo taškas (JIT), kurio pagrindinis tikslas – padėti jaunimui susiorientuoti visose gyvenimo srityse ir skatinti savarankiškai priimti sprendimus.

JIT atidaryme dalyvavo Šilutės gimnazijų ir mokyklų mokiniai, mokytojai, policijos pareigūnai.

Perkirpti atidarymo juostą buvo pakviesti rajono meras Vytautas Laurinaitis, „Eurodesk Lietuva“ programos koordinatorė Ingrida Jotkaitė, Savivaldybės jaunimo ir sporto reikalų koordinatorė Rimantė Čiutienė ir gimnazistas Tomas Kaminskas, kuris, beje, minint Vietos savivaldos dieną, laikinai ir pats pabuvojo meru bei pasėdėjo rajono vadovo kėdėje.

Duomenų bazės jaunimui

Pristatydamos pirmąjį JIT Šilutėje, bibliotekininkės Dalia Vasiliauskytė ir Ingrida Zakaraitė pasakojo, kad nuo šiol bibliotekoje jaunimo kasdien lauks paruošta kompiuterizuota darbo vieta ir galimybė rasti aktualią informaciją specializuotose duomenų bazėse, naujausiuose informaciniuose leidiniuose.

Pagrindiniai įsteigto JIT tikslai: suteikti patikimą ir suprantamą informaciją, prieigą prie skirtingų informacijos šaltinių ir kanalų, taip pat užtikrinti, kad jaunimas žinotų savo teises, teikiamas paslaugas, suprastų, kaip gali jomis pasinaudoti bei padėti įvertinti ir atsirinkti kokybišką informaciją jos pertekliaus laikais. Jaunimas bus skatinamas priimti savarankiškus sprendimus, o veikiantis JIT padės atrasti geriausius variantus – siūlys skirtingus komunikacijos ir bendravimo kanalus, sieks tiesiogiai padėti informacijos paieškose, plečiant žinias.

Siūloma dvylika temų

JIT jaunimas gali ieškoti atsakymų net iš dvylikos temų. Pagrindinės – išsilavinimas, jaunų žmonių teisės, internetinis raštingumas, priklausomybę sukeliančių medžiagų vartojimo prevencija, finansinis raštingumas ir verslumas, laisvalaikis bei įsitraukimas į visuomeninę veiklą (savanorystę), užimtumas, jaunų šeimų poreikiai (atsakinga tėvystė) bei būstas, mobilumas.

JIK tinklalapiai palaikomi naudojant metodą „jaunimas – jaunimui“, grupinių užsiėmimų organizavimu Jaunimo informavimo taškuose; pokalbiais su JIT darbuotoju, informavimu spaudoje, forumuose, mobiliaisiais telefonais, interneto žaidimais, prenumeruojant laidas ir videoklipus.

Užėjusiuosius į biblioteką ir apsilankiusius JIT konsultuos profesionalūs darbuotojai, kurie stengsis palaikyti ir užbaigti individualų bei grupinį pokalbį, užmegzti draugišką bendravimą, ieškos, atrinks ir valdys informaciją pagal esamą poreikį, bendradarbiaus su kolegomis, dirbančiais visoje paslaugos teikimo sistemoje.jaunimo informavimo taskas bibliotekininkes

Šilutiškiai, JIT organizatoriai, jau dalyvavo įvadiniuose jaunimo informavimo ir konsultavimo mokymuose Vilniuje, patirties sėmėsi Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vykusioje parodoje „MOKYKLA“, „Eurodesk“ stende, lankė kolegas Vilniaus jaunimo informavimo centre.

JIT plės veiklą

Kaip sakė bibliotekininkės, ateityje planuojama atidaryti Jaunimo informavimo taško padalinius (info taškiukus) ir Kintuose, Švėkšnoje, Žemaičių Naumiestyje, Rusnėje.

Vyks JIT pristatymai mokymo ir švietimo įstaigose. Bus rengiamos interaktyvios paskaitos apie jaunimo galimybes ir mobilumą Europoje, organizuojami pašnekesiai „Sėkmės formulė, renkantis profesiją“, interaktyvi pažintis su savanoryste „Padėk kitiems – padėsi sau. Savanoriauk!“. Vienas artimiausių planų – rajono jaunimo užimtumo žemėlapio sukūrimas.

Po JIT atidarymo visi buvo pakviesti į bibliotekoje jau tradicija tapusį protų turnyrą. Žaidime „Žinios mano kišenėje“ dalyvavo komandos iš Šilutės pirmosios, Vydūno gimnazijų, Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos bei Jaunimo organizacijos „DARBAS“ Šilutės skyriaus.

Pirmąją vietą užėmė komanda „Grifų gūžta“, jai įteiktas rajono mero įsteigtas prizas.