Šilutės „kaituotojai“ nori užkrėsti jaunimą savo liga

ventvejas buriavimasJėgos aitvarai arba „kaitai“ (nuo angl. „kite“ – aitvaras) – naujausias mados klyksmas dievinantiems vėją ir vandenį. Šilutės ekstremalaus sporto klubo „Ventvėjas“ nariai sako, kad Šilutės krašte, nors ir gausu vandens, tačiau jis neišnaudojamas. „Kaituotojų“ pastebėjimu, vietiniams itin tinka liaudies posakis – arti bažnyčia, toli Dievas.

Susitikę su Šilutės rajono jaunimo organizacijos „Pamario jaunimas“ nariais ekstremalai kviečia jaunimą išmokti kaituoti ir tai pradėti jau žiemą – pasikinkius ledroges.

Vandens sportas šilutiškių nedomina?

„Kaituotojai“ kvietė jaunimą ieškoti bendradarbiavimo galimybių ir išmėginti jėgos aitvarų sporto šaką, pastaraisiais metais populiarėjančią dideliais tempais.

Viena iš susirinkimo dalyvių Martina pastebėjo, kad informacijos apie galimybę buriuoti ir „kaituoti“ Šilutės rajone iš vis nėra. „Vasarą su draugais važiavome į nemokamus mokymus – buriavimo kliniką Svencelėje, Klaipėdos rajone. Teko viską išbandyti. Iš Klaipėdos apskrities buvome mes vieninteliai. Visi kiti – iš Vilniaus, Kauno, kitų miestų… Gaila, kad šalia turime marias, bet jų neišnaudojame“, – sakė mergina.

4 metus veikiančio „Ventvėjo“ klubo prezidentas Svajūnas Pikutis pritaria, jog informacijos trūksta. Susitikimas su jaunimo organizacija – pirmasis žingsnis šį trūkumą ištaisyti. Tačiau „kaituotojas“ apgailestauja, kad kartais ir pats jaunimas nerodo noro išbandyti ką nors nauja. Pavasarį klubo nariai buvo pakabinę skelbimus mokyklose, tačiau niekas neatsiliepė.

„Būtų keista šalia turint tiek vandens ir vėjo užsiimti kita sporto šaka, pavyzdžiui, žaisti golfą. Kuršių marios – tai fantastika, nemokama sporto aikštelė!“ – kalbėjo S.Pikutis.

Gausėja buriuojančių merginų

„Ventvėjo“ nariai pastebėjo, kad buriuotojų grupelė mažėja, todėl nutarė plėsti bendraminčių ratą. Prisijungti prie kompanijos ir išbandyti jėgos aitvarų sportą jie kviečia ne tik jaunimą, bet ir vyresnius. Siūlo nemokamai išmokyti „kaitavimo“ pagrindų, paskolinti įrangos. Tie, kas pabandę užsikrečia šia sporto šaka, jau ima rūpintis įsigyti savo burlentę, hidrokostiumą.

„Nereikia bijoti, kad nemoki ar nepavyksta, nes visi vienas kitam padeda. Vandeny negali būti pykčių ir nedraugiškumų. Sunkesnė – tik pradžia, kol išmokstama technikos, bet ilgainiui viskas pasidaro vien malonumas. Šiemet, nežinau kodėl, ypač padaugėjo buriuojančių moterų. Prieš 3 metus per sezoną pamatydavom vieną ar dvi, o dabar greit vaikinų bus mažiau negu merginų“, – šypsosi S.Pikutis.

Kad burių ir lentų nereikėtų padžiauti žiemą, klubo nariai sumąstė panašią pramogą šaltuoju sezono metu. Jie siūlo pradėti mokytis buriuoti ant ledo. Taip pradedantiesiems paprasčiau valdyti burę ir vėją.

Baiminasi pakrantės komercializavimoventvejas ant ledo

Šilutiškiai pramogauja Kuršių mariose prie Kintų. Atradę tinkamą vietą, klubo nariai patys sutvarkė į šabakštyną panašią pakrantę, iškirto švendrynus, kad būtų galima patogiai prieiti prie vandens. Šioje vietoje vanduo negilus, todėl tinkamas pradedantiesiems.

Dar viena priežastis, kodėl šilutiškiai nori praplėsti bendraminčių ratą ir suaktyvinti pramogas pakrantėje – būgštavimas, kad jų sutvarkytą teritoriją užvaldys verslininkai iš kitų miestų. Pasak jų, vasarą atvykę į savo pamėgtą vietą ten jau rado įsikūrusius vilniečius.

„Tikimės, kad komercija neišstums aktyvaus poilsio mėgėjų. Visus mus papiktintų, jei atvažiavę į mūsų sutvarkytą vietą turėtume susimokėti ar iš vis būtume neįleidžiami“, – nuogąstavimų neslėpė vienas klubo narių Mantas Žadeika.

„Ventvėjo“ prezidentas S.Pikutis ateityje planuoja atvežti žvyro ir įrengti automobilių aikštelę, pastatyti konteinerį, kuriame buriuotojai pasidėtų įrangą ir jos nebereikėtų kaskart vežioti su savimi. Sutvarkyta pakrante klubo nariai kviečia naudotis ir jaunimą, siūlo organizuoti čia savo renginius.