Šilutės Kalėdų eglę puošia tik vyrai…

vyrai puosia egle pjauna kotaKol mes rūpinamės artėjančių iškilmių planavimu, bėgiojame po parduotuves, ieškodami kuo originalesnių, mielesnių dovanų artimiesiems, galvojame ir renkame idėjas, kaip puošti namus, visą savaitę už kalėdinę Šilutės dvasią buvo atsakingi šeši vyrai, na ir, žinoma, septintasis – Šilutės seniūnas. Taigi visų šių vyrų rankose, galima sakyti, ir buvo tas lemtingasis momentas – kad tik įžiebiant eglę viskas deramai įvyktų, sumirgėtų ir nebūtų jokių trukdžių, kad švenčių dienomis Šilutė tviskėtų ir džiugintų visus.

Dar Kalėdų eglės įžiebimo ceremonijos išvakarėse užkalbinome prie Kultūros ir pramogų centro beplušančius vyrus bei vyrai puosia egle 1pasiteiravome, ar jie, atsakingieji už kalėdinę dvasią, jaučia artėjančią šventę savo namuose, ar papuošę vieną didžiulę žaliaskarę Šilutės eglę, tai darys ir namuose, ir ko šiemet tikisi sulaukti dovanų.

Nors ir nedrąsūs tie mūsų vyrai, tačiau šiaip taip pavyko juos prisikalbinti, kad bent trumpam atitrūktų nuo kruopštaus eglės puošimo darbo ir papasakotų apie savo kasdienius rūpesčius.

Namuose eglės puošti nereikia

Štai UAB „Šilutės komunalininkas“ darbuotojas Juozas Bytautas prisipažino, kad beveik kiekvienais metais puošia mūsų miesto eglę. Pasak vyriškio, dėl to jam namuose jau eglės puošti nereikia, nes… užtenka ir tos – didžiosios miesto žaliaskarės. „Gyvenu visai šalia, galima sakyti, kad eglė – man ant kiemo. Užtenka ja pasigrožėti pro langą“, – šypsodamasis prisipažino pašnekovas.

vyrai puosia egle 2Paklaustas apie kalėdines dovanas, Juozas buvo dar santūresnis – prisipažino, jog specialiai kažko nelaukia, tad mielai džiaugsis šilta bei miela staigmena.

Šiek tiek „ožiavosi“ lemputės

Džiaugdamasis, kad šiemet oras buvo pakankamai ramus, netrukdė aukštai kabarotis į eglės viršūnę ir užkabinti lempučių girliandas, čia pat sukinėjosi ir inžinierius Vytautas Barzdys. Jis prisipažino, kad beveik kasmet prieš Kalėdas yra atsakingas, jog didžioji žaliaskarė būtų daili, kad užsidegtų visos lemputės. Tiesa, šiemet kai kurios girliandos lemputės ir spindinti viršūnė per įžiebimo repeticijas šiek tiek „ožiavosi“, spėjama, kad tai, matyt, tik dėl būsimų Ožkos metų…

Vyrai pažadėjo, kad viską spės sutvarkyti laiku. Taip ir buvo – per įžiebimą užsidegė visos lemputės.

Papuošęs didžiąją miesto eglę, V.Barzdys su žmona ir anūkais be abejo puoš eglutę namuose. Tik namuose elgutė bus gerokai mažesnė ir dirbtinė. „Nepuošiame tikros eglės, gaila gyvo medžio“, – atsakingai prisipažino inžinierius Vytautas.

Puošia miesto egles daugiau nei dešimtmetį

Kitas „Šilutės komunalininko“ darbuotojas Antanas Činauskas irgi vos ne kasmet prieš Kalėdas puošia miesto eglę. Šiemet ši didžioji iš Vilkyčių atvežta eglė – jam jau vienuolikta. „Tenka eglę ir nupjauti, ir parvežti, ir papuošti“, – linksmai pasakojo Antanas.   Pagrynių kaime gyvenantis pašnekovas atviravo esąs tikras miesto eglių puošimo meistras. O savo namuose pastaraisiais metais puošiantis tikrą eglę. vyrai puosia egle atveza

Sukabinti žaisliukus ir uždegti lemputes jam su žmona padeda jau trys anūkėliai.

„Per Kalėdas pasidžiaugsime visi. Sugrįš vaikai, atsiveš anūkus. Tikiuosi, kad, kaip ir kasmet, vėl anūkėliai pradžiugins kokia nors koncertine programėle“, – būsimas šventes planavo Antanas. Vyras atsiminė ir vieną iš maloniausių bei netikėčiausių kalėdinių dovanų – prieš kelerius metus gautą pypkę.

Mandarinai – jėga!

Apie artėjančių švenčių nuotaiką pasiteiravome ir Šilutės seniūno Raimondo Steponkaus. Seniūnas namuose puoš nedidelę, pusantro metro eglutę. Taip bus sukurta jauki šeimos vakaro atmosfera. 

Paklaustas apie šilčiausias dovanas, R.Steponkus prisipažino, kad iš jo atsiminimų dar neišdilo didžiausią įspūdį vaikystėje palikusi dovana – po Kalėdų egle rastas ryšulėlis mandarinų.