Šilutės kapinės: ramybės ar pasivažinėjimo vieta?.. Tarnybos nesugalvoja sprendimo

Į „Šilutės naujienų“ redakciją užsukęs šilutiškis Rolandas neslėpė susierzinimo. Vyras piktinosi, kad vis daugiau Šilutės kapinių lankytojų link savo lankomų kapų jau ne eina, bet važiuoja lengvaisiais automobiliais, tad kartais kapinėse tenka stebėti „visai intensyvų eismą“.

Šilutės kapinių vartai nuolat plačiai atverti - tarsi kviečia visus įvažiuoti.

Aiškėja, kad problemą žino ir Šilutės seniūnija, ir vietos policija, tik jos sprendimo kol kas niekas nesugalvoja.

Ratuotųjų vis daugiau

Rolandas supranta, kad kartais reikia nuvežti iki kapo kokį nors stambesnį krovinį – maišą žemių ar paminklą. Tačiau jis pastebi, kad atsiranda vis daugiau ratuotojų, kurie tiesiog tingi paėjėti iki savo prižiūrimų kapų ar prie vandens čiaupų. Tokie po kapines be jokios sąžinės graužaties suka ratus automobiliais…

Nors prie vartų į kapines yra ženklas, kuris nurodo, jog automobilių eismas jose draudžiamas, akivaizdu, kad jo reikalavimų nepaisančių lankytojų vis daugėja.

Rolandas sako, kad jo prižiūrimi kapai yra pačioje kapinių pradžioje, šalia keliuko. Tad, atvažiavęs pasidarbuoti, jis kartais jaučiasi taip, tarsi kapų sklypas būtų ne kapinėse, bet pakelėje – toks intensyvus čia vyksta eismas…

Vyriškis jau yra prašęs kapinių prižiūrėtojo uždarinėti vartus ir leisti į kapines įvažiuoti tik specialųjį transportą. Tačiau tokie prašymai jokios naudos nedavė. Jis ir pats yra ne vieną kartą uždaręs vartus, tačiau jie vėl buvo atidaryti ir palikti atviri.

„Tai ko prašyti, kad padarytų tvarką – seniūnijos, policijos ar kurios kitos tarnybos?..“ – klausė kantrybės nebetekęs šilutiškis.

Žino ir seniūnija, ir policija

Rolando klausimus perdavėme Šilutės seniūnijos viešojo administravimo specialistui Algirdui Ivanauskui. Jis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad ši problema seniūnijai irgi gerai žinoma. Tik kaip ją išspręsti iki galo ir teisingai, nėra aišku.

Pasak A. Ivanausko, ir jis pats ne kartą yra klausęs, kodėl žmonės važiuoja savo automobiliais tiesiog į kapinių teritoriją. Priežasčių jam nurodė įvairiausių: kas atvežė skaldą, kas atvežė žmogų su judėjimo negalia, kam reikėjo išvežti nebereikalingus daiktus ir t. t., ir pan.

Apie šią problemą seniūnijos specialistas jau kalbėjosi ir su policijos pareigūnais. Pareigūnai kartais irgi aplanko kapinių teritoriją, pasidomi į ją įvažiavusiais automobiliais. Pasak jų, dažniausiai yra nurodomos rimtos tokių poelgių priežastys, tad bausti nesinori ir jiems. Juk kapinėse avarinių situacijų nesusidaro, o bausti dėl tokio formalaus pažeidimo nesinori.

„Tad belieka prašyti pačių žmonių, būti supratingiems ir vengti į kapinių teritoriją važiuoti automobiliu be tikrai rimtos priežasties“, – sako A. Ivanauskas.

Bus ir kolumbariumas

„Šilutės naujienų“ skaitytojai jau ne kartą domėjosi, kada Šilutėje bus pradėtos kolumbariumo statybos.

A. Ivanauskas sakė, kad iki šiol urnas su kremuotais palaikais žmonės užkasa tiesiog savo prižiūrimose kapavietėse. Visgi kolumbariumą statyti planuojama, o vieta jam numatyta naujame praplėstų kapinių sklype. Šiuo metu jau yra atliekami projektavimo darbai, tad gali būti, kad jau kitais metais nauja kapinių teritorija bus atidaryta, o joje stovės ir kolumbariumas.

Komercijos direktorius, korespondentas