Šeštadienį nuo ankstaus ryto į karines pratybas Kirlikų kaime rinkosi Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 305 pėstininkų kuopos kariai savanoriai.
Paklaustas apie kruvinus neramumus Ukrainoje bei vis labiau kylančią grėsmę iš kaimyninės Rusijos, kuopos vadas kapitonas Gediminas Lapinskas sakė, kad šios pratybos surengtos ne dėl to: tai eilinės pratybos, kurios rengiamos 1 ar 2 kartus per mėnesį. Tačiau, savaime suprantama, nuotaikos tarp karių savanorių yra tokios pat, kaip ir visoje šalyje: vyrauja įtampa dėl nežinios, kuri verčia visus būti budresnius, fiziškai ir psichologiškai stipresnius.
Apdovanoti labiausiai nusipelnę savanoriai
Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinė gyvuoja 23-čius metus. Šios rinktinės 305 pėstininkų kuopa vienija per 100 karių savanorių, tarp kurių yra 15 moterų. Nuolat rengiamų karinių pratybų metu vykdomi naujai į gretas įstojusių karių savanorių parengimai, tobulinami ir išlaikomi daugiau patirties turinčiųjų įgūdžiai.
Šeštadienį rytinės rikiuotės metu buvo pasveikinti į karines pratybas atvykę kariai savanoriai, o labiausiai nusipelniusiems tarnyboje įteikti padėkos raštai bei prie karinės uniformos prisegti aukštesnį karinį laipsnį liudijantys ženkleliai.
Kapitonas G.Lapinskas pripažino, kad nelengva kariui įgyvendinti reikalavimus, tačiau kai kurie savanoriai buvo ir yra pavyzdys kitiems.
Suteikdamas vyresniojo eilinio karinius laipsnius kariams savanoriams Justui Ryčkui ir Edgarui Sungailai, kapitonas palinkėjo išlikti tokiais, kokie jie buvo iki šiol – visad pasiruošusiais, aktyviai dalyvaujančiais karinėse pratybose bei pasiaukojančiais dėl krašto ir gyventojų saugumo.
Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų Kovinių narų tarnybos vado padėkos raštais pagerbti bei motyvuoti kariai savanoriai: eilinis Žydrūnas Komskis ir vyr. eilinis Žydrūnas Grigonis. Anot kapitono G.Lapinsko, šie vyrai aktyviai prisidėjo ne tik savo dalyvavimu, bet ir suteikė asmeninę paramą Kovinių narų tarnybos kariams, suteikdami jiems būstą.
Lietuvos kariuomenės krašto apsaugos savanorių pajėgų 5 metų medaliu už pavyzdingą kario savanorio tarnybą apdovanotas grandinis karys savanoris Ovidijus Lazauskas.
Po apdovanojimo ceremonijos pristatyta tolimesnė pratybų eiga. Kuopos nariams primintos bendros tvarkos taisyklės, informacija apie galimybes studijuoti profesinėje karo tarnyboje, taip pat savanoriai pakviesti prisijungti prie paramos akcijos Ukrainos kariams.
Kapitonas G.Lapinskas informavo ir apie būsimas pratybas kovo 28 d. Jų metu specialiųjų operacijų vieneto kariai ves mokymus, kaip su virvėmis leistis nuo pastato.
Jei prireiks, stos ginti šalį pirmieji
Karinių pratybų metu pasidžiaugta ir prie kuopą papildžiusiais kariais savanoriais. Tokių šiuo metu yra trys: Simas Knapkis, Edgaras Jakas ir Renatas Maciukevičius.
Rusniškis laivadirbys S.Knapkis prie karių savanorių prisijungė pernai gegužę, o šeštadienį įvykusios pratybos jam buvo jau penktosios. Paklaustas, kodėl nutarė stoti į karių savanorių gretas, Simas pripažino, kad atėjo tokiam apsisprendimui tinkamiausias laikas.
Rusniškis neslėpė, jog karinės pratybos ir savanorystė jam nėra svetimi dalykai. Kaip žinia, neramumai Ukrainoje sukūrė itin slogią nuotaiką ir mūsų šalyje, tad, jei prireiks pagalbos ir pastiprinimo krašto apsaugai, vyras nedvejodamas stos į pirmųjų kovotojų gretas.
Pačiam Simui dėl susiklosčiusių asmeninių aplinkybių neteko tarnauti privalomoje krašto apsaugos tarnyboje, tad čia, Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 305 pėstininkų kuopoje jis turi galimybę įgauti patirties, tobulinti savo karinius įgūdžius.
Aštuoniolikmetis Edgaras Jakas iš Grabupių kaimo į karių savanorių gretas įstojo prieš 4 mėnesius. Vaikinas pasekė savo pusbrolių, buvusių karių savanorių pėdomis, bei ima pavyzdį iš tėčio, kuris buvo kariškis. Tiesa, Edgaro dar laukia ir baziniai kario savanorio įgūdžių kursai, tad pratybos Kirlikų kaime jam vienos iš pirmųjų kariškų mokyklų.
Vaikinas pripažino, kad kruvini įvykiai Ukrainoje jam kelia nerimą, ir jei reikėtų eiti ginti tėvynę, jis taip pat žygiuotų pirmose gretose. Šiuo metu jaunuolis lavina karinius įgūdžius bei mokosi valdyti ginklą.
Savanorių pajėgos – antras etapas
Tarp moterų bene ilgiausią kelią karių savanorių gretose nužygiavo Sandra Bačiulienė, kuri taip pat dalyvavo šeštadienį surengtose karinėse pratybose.
Buvusiai Šilutės šaulių kuopos narei savanorių pajėgos – naujas etapas. Šių metų vasarą šilutiškė minės 12 metų sukaktį, kai mokosi krašto gynimo taktikos ir rankose laiko ginklą.
„Taip, karinės pratybos ir pasiruošimas iš moters reikalauja daugiau jėgų, tačiau nieko nėra neįmanoma“, – sakė Sandra, kuri drąsiai pripažino, jei kiltų karas, be didelių svarstymų eitų ginti kraštą.
Paklausta apie savo pašaukimą tarnauti šaliai, moteris atviravo, jog nors šiuo metu su šeima gyvena Vilniuje ir augina 1,5 metų atžalą, tačiau per mėnesį į Pamarį sugrįžta net kelis kartus. Sandra, kurios vyras yra karininkas ir taip pat karys savanoris, beveik nepraleidžia nė vienų karinių pratybų Šilutėje.
Po rytinės rikiuotės pakalbinti kariai savanoriai išskubėjo į savo būrius. Jų dar laukė ne tik ilga pratybų diena, bet ir mokymai, kuriuos vedė ryšininkai iš uostamiesčio.
Rašyti atsakymą