Šilutės katalikai vasaroja „vasaros rezidencijoje“, o bažnyčioje pluša statybininkai

Baznycia saunoriusŠilutės šv. Kryžiaus katalikų parapijos tikintieji jau beveik mėnuo sekmadieniais meldžiasi nebe bažnyčioje, o šventoriuje pastatytoje palapinėje, o vakarais darbo dienomis – parapijos namų salėje. Tokia padėtis susiklostė, kai bažnyčioje buvo pradėta remontuoti grindis.

Parapijos klebonas Remigijus Saunorius pasakoja, jog tokio remonto būtinai reikėjo dėl to, kad bažnyčioje buvo labai šalta. Gal kam pasirodys ir neįtikėtina, bet vasarį joje užfiksuotas net… 7 laipsnių šaltis. Tad nutarta, jog padėtį išspręsti padėtų tik šildomosios grindys.  

Ir nors tam reikalui būtina suma iš pradžių atrodė parapijai neįkandama, aiškėja, kad ją visdėlto pavyks surinkti, ir lapkričio pradžioje Visus šventuosius ir Vėlines Šilutės katalikai sutiks jaukioje atnaujintoje bažnyčioje.

 Tikintieji nedejuoja ir nemurma

Kalbinami Šilutės katalikų bažnyčios tikintieji dėl susidariusios situacijos neburnoja. Atvirkščiai, žmonės sakė suprantantys, jog norint ką nors sutvarkyti tenka pakęsti ir laikinus nepatogumus. O kaip tik taip jie pavadino šv. Mišias palapinėje ir parapijos namuose.

Visi kalbintieji tvirtino, jog žiemą bažnyčioje būdavo neapsakomai šalta. „Po paltu apsivilkdavau visus turimus megztinius, bet vis tiek iki Mišių pabaigos sustirdavau“, – sakė Angelė.

„Kartais net nesiryždavau eiti į Mišias, nes žinojau, kad po to teks sirgti“, – tikino Jadvyga.Baznycia 3

Anot pašnekovių, ir jos, ir kiti parapijiečiai dėl tokio „priverstinio“ perkraustymo į šalia bažnyčios pastatytą palapinę nedejuoja ir nemurma, nors klebonas R.Saunorius pradėdamas šv. Mišias jų vis atsiprašo.  „Viskas yra gerai. Tiesiog suprantame, kad tai yra menki nepatogumai, kuriems pasibaigus galėsime džiaugtis malonesne aplinka bažnyčioje“, – sakė moterys.  

Šventoriuje išdygo „vasaros rezidencija“

Klebonas R.Saunorius veda į bažnyčią, kurioje šiuo metu dirba cemento sluoksnį pilantys vyrai. Čia jau darbavosi ne vienos Šilutės įmonės žmonės. Jie išlupo senąsias, prieš pusšimtį metų klotas ir jau sutręšusias grindis, po tuo sluoksniu jau išvedžiota šildymo sistema, tad darbai lyg ir eina į pabaigą. Bet taip atrodo tik iš pirmo žvilgsnio. Klebonas rodo bažnyčios sienas, kurios išties atrodo labai liūdnai: dažų sluoksnis kur nusiraitęs, o kur ir visai nukritęs, o po juo esanti siena pajuodusi, graužiama pelėsio. Ir taip – kone visuose kampuose.

O juk bažnyčia, anot klebono, tai ne tik sienos – tai dar ir joje susirenkantys žmonės, ir sukaupti, jau visą šimtmetį skaičiuojantys meno kūriniai. Jie jokios šildymo sistemos neturėjusioje bažnyčioje irgi kenčia nuo drėgmės.
    
Klebonas R.Saunorius pasakoja, kad ne tik parapijiečiai, priminę, jog gyvename jau XXI amžiuje, skatino ieškoti išeities. Prieš metus vos atvykęs į Šilutę jis irgi supratęs, kad tokia padėtis nėra tinkama ir dar pavasarį šilutiškiams pažadėjo, jog kitą žiemą šalti jiems nebeteks.

O baigiantis vasarai bažnyčios šventoriuje išdygo palapinė, kurioje buvo sustatyti iš bažnyčios išnešti suolai. Vietos čia pakankamai, šilumos kol kas – irgi, tad tikintieji jokios bėdos ir nemato.

„Paskutinę vasaros šventę – Žolinę, kaip ir dera, atšventėme jau savo vasaros rezidencijoje“, – linksmai apie situaciją kalba ir klebonas.

Remonto reikia ir sienoms

Maždaug 50 tūkstančių eurų – tokią sumą reikės pakloti už bažnyčios grindų remontą, nes ir plotas jų solidus – bent 200 kvadratinių metrų. Kiek atsieitų sienų remontas ir perdažymas, klebonas prognozuoti nesiima, bet išduoda, kad tokią svajonę irgi puoselėja. Anot jo, jeigu tai pavyks, šilutiškiai galės didžiuotis savo šventovę atnaujinę ypatingais metais: kuomet Lietuva šventė savo šimtmetį ir joje lankėsi Romos Popiežius.    
„Pamaniau, kad bent jau dėl tokių datų galime pasistengti. Tikiu, kad bendromis jėgomis mes visi padarysime savo bažnyčią viena gražiausių Lietuvoje“, – aukštų svajonių neslepia dvasiškis.’

Kartu jis pasidžiaugia, kad toje šilutiškių „vasaros rezidencijoje“ neatsisakė pasimelsti ir Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas, kuris rugsėjo 30 dieną lankysis Šilutėje.

Bažnyčiai padeda savivaldybė ir verslininkai

baznycia remontasTad kaip visdėlto klebonas tikisi surinkti tokias solidžias sumas?

R.Saunorius pasakoja jau kreipęsis paramos ir į verslo žmones, ir į rajono savivaldybės vadovus.

Antradienį surengtoje savivaldybės vadovų spaudos konferencijoje administracijos vadovai sakė irgi žinantys, kad Šilutės katalikai sekmadieniais meldžiasi palapinėje, o darbo dienomis glaudžiasi parapijos namų salėje. Pasak administracijos direktoriaus Sigito Šepučio, šiuo metu sprendžiama ar pavyks atlikti ir daugiau bažnyčios remonto darbų.

Savivaldybės vadovai sakė, jog 50 tūkst. eurų suma, kurios reikia vien tik grindų remontui didelė, o savivaldybė negali nieko skirti bažnyčios turtui remontuoti. Todėl meras Vytautas Laurinaitis kartu su klebonu R.Saunoriumi kreipėsi į rajono verslininkus ir tikisi taip surinkti reikalingą sumą.

Antradienį, pasak mero, jau įvyko pirmasis teigiamas poslinkis šioje situacijoje – į katalikų parapijos sąskaitą vienas rajono verslininkas jau pervedė 3 000 eurų ir taip sužadino viltį, kad bus surinkti ir likusieji reikalingi pinigai.

O klebonas R.Saunorius iš anksto dėkoja visiems aukojusiems ir dar aukosiantiems geradariams, ir sako, kad jų pavardės ateityje bus surašytos lentoje, kuri kabės bažnyčios prieangyje.