Šilutės konservatoriai apsisprendė: į Seimą siųs S.Tamašauskienę

TAMASAUSKIENELikus vieneriems metams iki Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų praėjusį šeštadienį, spalio 10 dieną Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS – LKD) partijos Šilutės skyrius apsisprendė dėl savo kandidato. Skyriaus visuotiniame susirinkime nuspręsta vienmandatėje Šilutės – Pagėgių apygardoje kandidatu į Seimo narius kelti skyriaus pirmininkę, savivaldybės Tarybos narę, pedagogę Sandrą Tamašauskienę.

Užleido vietą be kovos

Pretendentų į LR Seimą pasirinkimo pradžioje su skyriaus nariais buvo kalbama apie TS-LKD partijos vadovo Gabrieliaus Landzbergio rekomendacijas, kaip pasirinkti pretendentus 2016 metų Seimo rinkimams ir naują kandidatų kėlimo apygardose tvarką. Skyriams rekomenduojama pasiūlyti ne mažiau kaip du kandidatus, kriterijai: žinomumas, populiarumas visuomenėje, partijos ir frakcijos Seime atsinaujinimo galimybė, kandidato ryšys su apygardos teritorija ir t.t. Kandidatai visuotinio susirinkimo metu savo žinias ir gebėjimus turėtų pademonstruoti debatuose.

Renkantis kandidatą į LR Seimo narius vienmandatėje Šilutės – Pagėgių apygardoje buvo siūlomi du pretendentai. Be jau minėtos S.Tamašauskienės, kandidatu į LR Seimą buvo pasiūlytas ir skyriaus pirmininkės pavaduotojas, savivaldybės politikas Zigmantas Jaunius.

Tačiau Z.Jaunius, vietoje agitacijos už savo kandidatūrą, partijos bičiulius ėmė raginti kandidate į Seimą pasirinkti S.Tamašauskienę.

Susirinkime kaip teigiama naujiena buvo pažymėta, kad po daugelio metų šilutiškiai konservatoriai apsisprendė kandidatu į Seimą kelti savo krašto atstovą.

S.Tamašauskienė„Šilutės naujienoms“ sakė, kad eidama į politiką, išrinkta skyriaus lydere ir gavusi didžiulį rajono žmonių pasitikėjimą, jau susitaikė su ta mintimi, jog gali tekti ryžtis tolimesnėms politinėms kovoms. Todėl jau yra pasirengusi didesniems iššūkiams.

Šilalėje  pretenduos S.Šedbaras

 Tą pačią dieną kandidato į LR Seimą vienmandatėje Šilalės – Šilutės apygardoje vietą Šilutės konservatoriai nusprendė užleisti iš Šilalės rajono kilusiam teisininkui, Lietuvos ir Vilniaus miesto politiniam veikėjui, teisės pedagogui, buvusiam teisėjui, advokatui, Seimo nariui Stasiui Šedbarui.

Renkantis kandidatą į LR Seimo narius Šilalės – Šilutės apygardoje Šilutėje buvo svarstoma ir šilutiškio žurnalisto, buvusio Klaipėdos miesto tarybos nario Kęstučio Gabšio kandidatūra. Tačiau balsų dauguma nulėmė, kad kandidatu minėtoje rinkimų apygardoje bus S.Šedbaras.

Nebus vienintelė

S.Tamašauskienės, kaip kandidatės į LR Seimą Šilutės – Pagėgių rinkimų apygardoje kandidatūrą dar svarstys ir galutinį sprendimą tars TS-LKD partijos Taryba iki lapkričio 11 dienos, išklausiusi Centrinio atrankos komiteto rekomendacijų ir Priežiūros komiteto išvadų.

S.Tamašauskienė jau trečia viešai paskelbta kandidatė, kuri kils į kovą 2016 spalio 9 dieną LR Seimo rinkimuose siekti Seimo nario mandato.

Lig šiol savo kandidatus LR Seimo rinkimuose jau yra paskelbę socialdemokratai. Jie vienoje iš savo konferencijų paskelbė, jog kovai dėl LR Seimo nario mandato antrai kadencijai renkasi seimo narį Artūrą Skardžių.

Partijos Tvarka ir teisingumas Šilutės skyriaus politikai jau yra apsisprendę Šilutės – Pagėgių rinkimų apygardoje kelti kandidatu į LR Seimą iš Pagėgių kilusį visuomenės veikėją ir politiką, šiuo metu einantį LR Seimo pirmininko pavaduotojo pareigas Kęstą Komskį.

Dešiniųjų aljansas – vėliau

Savivaldybės Tarybos opozicijos partijų lyderis, liberalas Algirdas Gečas patvirtino faktą, kad dešiniosios politinės jėgos, kurios dabar gerai sutaria savivaldybės Taryboje, nesiruošia jungtis į aljansą, bent jau iki LR seimo rinkimų antrojo turo. Apie jungimąsi remti vieną bendrą kandidatą ir taip sudaryti didžiausią konkurenciją socialdemokratų bei partijos Tvarka ir teisingumas politikams, dešinieji dar nesitarė.

Pasak A.Gečo, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai keldami savo kandidatę S.Tamašauskienę be diskusijų su kitomis dešiniosiomis partijomis akivaizdžiai parodė, kad jiems partijos gretų lipdymas bei rėmėjų paieška yra svarbiau nei bendras interesas sudaryti tvirtą konkurenciją kitiems jau pasiskelbusiems kairiųjų pretendentams.

A.Gečo nuomone, diskusija dėl bendro kandidato į LR Seimą greičiausiai įvyks tarp rajono liberalų – Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) ir Liberalų sąjūdžio politikų.