Šilutės konservatoriai lyderio rinkimuose pasirinko A.Kubilių

kubiliusTėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų pirmininką rinko visos Lietuvos konservatoriai. Surengti du rinkimų turai, kurių metu visų partijos skyrių nariai (partijoje yra 16 320 narių) galėjo atiduoti balsus už vieną iš trijų kandidatų pirmajame ture (varžėsi partijos lyderis Andrius Kubilius, europarlamentaras Vytautas Landsbergis ir Seimo narys Valentinas Stundys) ir už A.Kubilių arba V.Landsbergį antrajame ture.

Visuose partijos skyriuose šia teise pasinaudojo 9667 nariai (59 proc.). Iš Šilutės skyriaus, kuriame yra 232 nariai, II rinkimų ture dalyvavo 141 partietis. 96 šilutiškiai balsavo už A.Kubilių, 45 – už V.Landsbergį.

Iš viso už A.Kubilių balsavo 5166, už V.Landsberį – 4501.

Praėjusiuose partijos lyderio rinkimuose už A.Kubilių pasisakė 5546 partijos nariai, už I.Degutienę – 4628.

Šilutės skyriaus pirmininkas, rajono mero pavaduotojas Šarūnas Laužikas „Šilutės naujienoms“ sakė, kad Europoje įprasta, jog partijų pirmininkai yra realiausi kandidatai į ministrus pirmininkus. A.Kubilius tokią perspektyvą vėl turi. Šilutiškiai konservatoriai, partijos pirmininku pasirinkę A.Kubilių, įrodo, kad yra perėmę europietišką politikos stilių, tiki, kad jis sugebės parengti programas šalies gerovei kelti.

V.Landsbergis, pasak Š.Laužiko, kaip buvo moralės autoritetas ir šalies nepriklausomybės sargas, taip ir bus. Partijos nariai jam dėkingi už praeities nuopelnus ir stiprybę.