Šilutės KPC su trenksmu atvėrė duris ir tai – tik pokyčių pradžia

2022 metai Šilutės kultūros ir pramogų centrui buvo pilni lūkesčių ir malonių rūpesčių. Kaip žinia, pastaruosius trejus metus Šilutės KPC veikla buvo ribota dėl vykusios pastato renovacijos, o tuo laikotarpiu įstaigos administracija buvo įsikūrusi Liepų gatvėje. Tačiau darbai dėl to nenutrūko.

Anot Šilutės KPC direktorės Jūratės Pancerovos, labai dažnai kultūros srityje besisukančių žmonių darbai yra ne visiems matomi – juk ir pernai, kai jau lapkritį Šilutės KPC pagaliau gavo leidimą persikraustyti į renovuotą pastatą, reikėjo atlaikyti ne tik užgriuvusią kraustymosi rūpesčių laviną, bet ir šventinių renginių gausą. Visgi, kad ir kokie iššūkiai lauktų, darbai tęsiasi, pastatas, kur kurstomas kultūros židinys, naujas, o jame darbuojasi jau gerokai pasikeitęs bei prasiplėtęs kolektyvas.

Reikėjo priprasti

Šilutės KPC direktorė J. Pancerova sako, kad dabar, kai vis dar vyksta įsikūrimas renovuotame pastate, kai reikia atrasti vietą kiekvienam daiktui ar darbuotojui, priprasti prie naujos aplinkos, jau nėra taip sunku. Sunkiau buvo tuomet, kai tik prasidėjo renovacijos darbai. Būtent tuomet visas kultūros židinio kolektyvas turėjo palikti patalpas, siekiančias per 2000 kv. m, ir įsitaisyti laikinose vos 200 kv. m turinčiose erdvėse. Tai tikrai buvo nelengvas išbandymas.

Prisimindama tą laiką, kai Šilutės KPC administracija darbavosi laikinose patalpose, J. Pancerova sakė, jog renginiai buvo organizuojami kitur, kur tik leido galimybės. Jie vyko Šilutės Vydūno gimnazijos salėje, įvairiose miesto erdvėse. Pašnekovė džiaugiasi, kad ypač didelio susidomėjimo sulaukė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai skirtas renginys „Trispalvis takas“. Gausų būrį šilutiškių suburdavo ir kiti renginiai, koncertai bei kitos veiklos, vykusios populiariame Šeimų skvere.

„Parengėme ir keletą dviračių maršrutų, kvietėme šilutiškius pakeliauti dviračiais, aplankant Šilutės miesto ir jo apylinkėse esančius kultūros paveldo objektus“, – sako J. Pancerova, prisimindama 2022-uosius.

Vykdyti veiklą kitos įstaigos patalpose buvo nauja patirtis. „Naudodamasi proga, noriu padėkoti Vydūno gimnazijos direktorei Marinai Stirbienei ir darbuotojams už kolegiškumą ir geranorišką. Manau, kad bet kokie pokyčiai yra ne tik  savotiškas išbandymas, bet ir patirtis. Pagrindinis dalykas, kuo galiu pasidžiaugti, tai – stipri komanda. Visiems kartu lengviau įveikti sunkumus, o ir visi darbai darosi lengviau“, – sako J. Pancerova.

Nauji darbuotojai, nauji užmojai

Vienas didesnių 2022 metų pokyčių buvo tai, kad Šilutės rajono tarybos sprendimu, Šilutės kultūros centrui buvo priskirtas Švėkšnos skyrius. Tad nuo praėjusių metų birželio Šilutės KPC koordinuoja kultūrinę veiklą ir Švėkšnos seniūnijoje.

Žinoma, didžiausias ir svarbiausias 2022 metų įvykis – renovuoto kultūros centro atidarymas ir įsikūrimas atnaujintose erdvėse. Būtent šis įvykis nulėmė ir tai, jog įstaigoje atsivėrė galimybės sustiprinti komandą, papildyti ją naujais specialistais. Pasak direktorės, jei iki renovacijos įstaigoje darbavosi 13 darbuotojų, tai jau dabar jų yra 25.

Nuo šių metų III Šilutės KPC aukšte duris atvėrė ir modernus Mokslo pažinimo – laisvalaikio skyrius, kuriame darbuojasi 4 informacinių technologijų specialistai. Čia vyks mokymai ir suaugusiesiems, ir vaikams. Jau dabar vienoje iš skyriaus auditorijų vyksta programavimo ir matematikos paskaitos, kur galima patobulinti savo kompetencijas ir įgyti žinių, persikvalifikuoti ir išmokti dirbti su pažangiomis technologijomis, dirbtiniu intelektu, duomenų mokslu.

„Čia robotikos mokslo specialistai kurs naujų technologijų ir produktų koncepcijas, vykdys mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros projektus. Manau, kad kultūra ir mokslas – tos sritys, kuriose kūrybinis polėkis labai svarbus. Tikiuosi, kad jos papildys viena kitą. Pasitelkę modernias technologijas, jas efektyviai pritaikysime ir kuriant naujas kultūros paslaugas“, – sako J. Pancerova.

Šilutės KPC darbuotojai stengiasi, kad įvairių kultūrinių renginių gausa užpildytų skirtingo amžiaus ir pomėgių šilutiškių laiką. Jau vien praėjęs gruodis pažėrė begalę renginių, kuriuos nulėmė ne tik švenčių laukimas. Šilutės KPC dienos buvo pažymėtos mažiausiai po vieną renginį – koncertais, spektakliais, filmais. Filmai, šilutiškių pageidavimu, intensyviai rodomi KPC didžiojoje salėje.

Šilutės KPC administracija bendradarbiauja su Lietuvos kino teatru, taip pat VšĮ „Baltas ekranas“. Ateityje planuojama, kad pavyks modernizuoti ir kino aparatūrą, kuri ir šiuo metu jau šiek tiek yra atnaujinta.

„Tikimės, kad šiemet pavyks įgyvendinti visus sumanymus ir šilutiškiams pasiūlyti naujų kultūrinių paslaugų. Parengėme naujų edukacinių programų“, – sako J. Pancerova.

Ieškojimų ir pokyčių metai

Šiuo metu intensyviai vyksta ir Šilutės KPC internetinės svetainės atnaujinimo darbai. Po visų sutvarkymų šilutiškiai ir kitų vietovių lankytojai galės informaciją naujoje svetainėje atrasti itin patogiu būdu. Svetainė pradės veikti sausio gale ar vasario pradžioje, o kol kas visa informacija apie renginius yra talpinama Šilutės KPC facebook svetainėje, rajoninėje spaudoje.

Direktorė J. Pancerova pasidžiaugė, kad, kaip ir anksčiau, sau malonios veiklos centre atranda ir gausus būrys Šilutės visuomenininkų. Iš viso jų yra apie 30 šokių ir dainininkų kolektyvų ar būrelių, vienijančių per 500 dalyvių.

Vardindama planuojamas veiklas ir metų iššūkius, J. Pancerova užsiminė, kad vienas pirmųjų ir svarbesnių šių metų renginių vyks visai netrukus – sausio 15 d. Tai renginys, skirtas Klaipėdos krašto 100-mečiui  – „Viena giminė, viena kalba, viena žemė“. KPC direktorė kviečia aktyviai šilutiškius dalyvauti šiame ir kituose renginiuose bei domėtis ne tik kultūrine, bet ir istorine mūsų krašto praeitimi.

Apibendrindama pokalbį Šilutės KPC direktorė pripažino, jog praėjusieji metai – pilni iššūkių, ieškojimų ir kokybinių Kultūros pramogų centro infrastruktūros pokyčių metai. O kalbėdama apie ateitį, pašnekovė visiems linki visko, kas geriausia. „Drąsiai svajokite ir ryžtingai siekite svajonių  įgyvendinimo!“ – sakė J. Pancerova.