Šilutės kraštas pagerbė skrydžiui pakilusius geriausius moksleivius: 11 abiturientų surinko 14 šimtukų

abiturientaiPrasmingas renginys išskirtinėje vietoje – taip pavadinta aukščiausius – 100 balų įvertinimus už brandos egzaminus gavusių rajono abiturientų pagerbimo valanda, liepos 17-ąją įvykusi Šilutės Hugo Šojaus muziejaus Freskų salėje. Šiemet 11 mūsų krašto jaunuolių, besimokančių trijose skirtingose gimnazijose, į Šilutės krašto kraičio skrynią sudėjo net 14 šimtukų.

Išties vieta, kurioje per daug metų lankėsi daugybė aukštų svečių – prezidentų, patriarchų ir užsienio šalių atstovų, kur vyksta patys iškilmingiausi šio krašto renginiai, bene labiausiai tinka pagerbti tuos, kurie dar tik kyla skrydžiui, ir kuriems, neabejotinai priklauso krašto ateitis.

Į gyvenimą išeinantiems jaunuoliams linkėta sėkmingo skrydžio, o baigus studijas ir įgijus gerą išsilavinimą nepamiršti gimtojo krašto – grįžti į Šilutę. Jiems, o taip pat jų mokytojams įteiktos Savivaldybės dovanos ir gėlės.

Lyderiams linkėta sėkmingo skrydžio

„Jūsų įvertinimai kalba patys už save“, – sakė renginio vedėjas Marijus Budraitis, priminęs, kad tokių aukštų įvertinimų jaunuoliai galėjo siekti tik todėl, kad šalia jų visada buvo atidūs ir geranoriški mokytojai, ir visas sąlygas mokytis sudarę tėvai. O tėvai, anot M.Budraičio, visada mokyklas antrą kartą baigia kartu su savo vaikais.

Savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio žodžiais tariant, tąkart į Freskų salę susirinko tie, kuriems pavyko, ir kurie turi patį geriausią derinį: talentą, gabumus ir darbštumą. Tokie pasiekimai, pasak mero, kartu ir didelis džiaugsmas mokytojams, ir geriausiųjų mokykloms, nes į gyvenimą išėję abiturientai reprezentuoja ir savo mokyklas.

V.Laurinaitis priminė, kad naujoji šalies Vyriausybė neseniai įgyvendino aukštojo mokslo reformą, tad konkurencija šioje srityje dabar tik augs. Šioje šviesoje mūsų šimtukininkai neabejotinai yra geresnėje padėtyje, nes jų pasiekimai atveria jiems platesnes galimybes.

Meras dėkojo ir abiturientų mokytojams, kuriems, anot jo, taip pat neabejotinai neužteko pamokų laiko, kad savo mokiniams perteiktų visus jiems patiems žinomus mokslo pasiekimus.

„Kiekvienas mokytojas kiekvienoje naujoje klasėje visada tikisi išugdyti bent pusę jos mokinių šimtukininkais, bet ne visada tai pavyksta įgyvendinti. Jums pavyko, tad tegu pavyks ir įstoti ten, kur norite. O baigę grįžkite į Šilutę, mes lauksime jūsų“, – sakė V.Laurinaitis.

O kol kas jis palinkėjo visiems gerai pailsėti po didžiulės įtampos, kuri egzaminų sesijos metu neabejotinai lydėjo ir moksleivius, ir jų pedagogus.
Merginoms ir vaikinams priminta, kad lyderių našta nėra lengva ta prasme, kad jie ir visą likusį gyvenimą būna stebimi it pro padidinamąjį stiklą. Tad ir šiandieniniams abiturientams teks susitaikyti su mintimi, jog Pamario krašto žmonės ir toliau atidžiai seks jų gyvenimus. 

Geriausiems abiturientams ir jų mokytojams įteiktos Savivaldybės dovanos – fotografijų albumai „Šilutės kraštas“, padėkos raštai ir rožių žiedai.  
 
 Iš viso Lietuvoje šiemet priskaičiuojama arti 200 tūkstančių šimtukų, o vien Vilniuje tokie aukšti egzaminų įvertinimai skirti daugiau nei 600 šiemetinių abiturientų.

Geriausius iš geriausiųjų tradiciškai pagerbs ir aukščiausi šalies vadovai. Premjero Sauliaus Skvernelio kvietimas į respublikinį pagarbos renginį bus įteiktas ir pačius aukščiausius rezultatus pasiekusiam mūsų krašto atstovui, Vydūno gimnazijos abiturientui Lukui Arlauskui, kurio brandos egzaminų rezultatai įvertinti net trimis šimtukais.  

„Šilutės naujienos“ irgi turi tradiciją: pristatome 2018 metų abiturientus, gavusius aukščiausius – 100 balų, valstybinių brandos egzaminų įvertinimus.  

Lukas ARLAUSKAS, Šilutės Vydūno gimnazija, šimtukai iš lietuvių kalbos, anglų kalbos ir informacinių technologijų. Mokytojos: lietuvių kalbos mokytoja Jolita Švagždienė, anglų kalbos mokytoja Renata Baliasi, informacinių technologijų mokytoja Tatjana Balvočienė.

Lukas gerai žinomas daugeliui šilutiškių. Maždaug nuo 8 metų jis pradėjo kurti pasakas ir pasakojimus, vėliau virtusius užkrečiančiomis istorijomis. Tai vienas jauniausių rajono rašytojų, kuris nesiliauja stebinti kraštiečius. Vaikino kūrybos bagaže – net penkios autorinės knygos, trofėjų kraitėje – penki „Lietuvos Maximalisto“ apdovanojimai.

Lukas „Šilutės naujienoms“ sakė, kad ruošiasi studijuoti Kauno technologijų universitete programų sistemas, nes nuo pat vaikystės jį žavi kompiuteriai.

„Ir pats noriu išmokti programuoti profesionaliai, ne vien mėgėjiškai“, – sako vaikinas, kuris dar po dešimties klasių, vasarą, sukūrė pirmąją savo kompiuterinę programėlę – viktoriną „Quizzarium“. Jis taip pat su draugu yra sukūręs motyvacinę programėlę „MotiMate“, ji įkelta į „Google Play“.

„Mokykloje man visi dalykai sekėsi vienodai, mokiausi devintukais-dešimtukais, bet į kai kuriuos dalykus, kaip į lietuvių kalbą ir literatūrą, teko įdėti daugiau pastangų nei, pavyzdžiui, į matematiką ar informatiką. Pomėgių turiu daug, bet paminėsiu kelis: mėgstu rašyti, domiuosi psichologija, kompiuterių naujienomis ir šiaip savišvieta bei savęs tobulinimu“, – prisipažįsta trijų šimtukų savininkas.

Luko nuomone, pagrindus aukštiems pasiekimams padeda nuolatinis sistemingas mokymasis, o ne „prišokimas“ prie knygų tik artėjant egzaminams.. 

Dovilė MARTINKUTĖ, Šilutės Vydūno gimnazija, šimtukai iš anglų kalbos ir informacinių technologijų. Mokytojos: anglų kalbos mokytoja Daiva Abišalienė, informacinių technologijų mokytoja Tatjana Balvočienė.

„Studijuosiu Vilniaus universitete programų sistemas. Mokykloje man gerai sekėsi ir tikslieji, ir socialiniai mokslai. Visada patiko matematika ir fizika“, – sako Dovilė. Anot abiturientės, jai nebuvo mokykloje nė vieno išskirtinio dalyko, kuris sekėsi geriau nei kiti.
„Visada norėjau studijuoti informatiką arba inžineriją, o mokykloje, pabandžiusi programuoti, apsisprendžiau pasirinkti šią sritį“, – prisipažįsta mergina.

Laisvalaikiu Dovilė mėgsta skaityti knygas. Mėgstamiausias jos rašytojas Stephen King.

Tomas NAREVIČIUS, Šilutės Vydūno gimnazija, šimtukas iš informacinių technologijų. Mokytoja Tatjana Balvočienė.

„Ketinu studijuoti arba Vilniaus Gedimino technikos universitete arba Vilniaus universitete. Studijos bus susijusios su informatika, tai – arba programų inžinerija, arba informatika“, – sako Tomas.

Vaikinas prisipažįsta, kad džiaugiasi, jog gimnazijoje jam labiausiai sekėsi informacinės technologijos bei anglų kalba, nes tai sritys, kuriose jis galėjo užsiimti neformalia veikla bei domėtis ne vien su mokymo programa susijusiomis temomis.

„Informacinės technologijos, ypač programavimas, mane domina dėl to, kad jis pateikia iššūkį kuo geriau išspręsti problemą. Tai reikalauja kūrybingumo ieškant išeities iš problemos“, – sako Tomas, kuris ne tik domisi kompiuteriais bei programavimu, bet ir labai mėgsta skaityti knygas. Viena mėgstamiausių vaikino knygų yra čeko Karelo Čapeko „Karas su salamandromis“, kurioje aprašomas darbui tinkamų salamandrų atradimas, išnaudojimas bei galiausiai jų žemės užkariavimas.

Lukas TAROZA, Šilutės Vydūno gimnazija, šimtukas iš informacinių technologijų. Mokytoja Tatjana Balvočienė.

„Ketinu studijuoti Vilniaus Gedimino technikos universitete automatiką“, – sako vaikinas. Jis prisipažįsta, kad iš tiesų ir moksle labiausiai sekėsi informatika – programavimas, nors tai jam nebuvo įdomiausi mokymosi dalykai. Informatika ir programavimas, anot abituriento, jam atrodė monotoniški, kiekviena užduotis – vienoda, išskyrus olimpiadas, kurios buvo skirtingos ir įdomios.

Labiausiai vaikinui patiko matematika ir fizika, nes šie dalykai reikalavo galvoti, o ne mokytis „kalnus teorijos“. Taip pat Lukui labai patiko muzika.

„Būdamas 10 metų pradėjau lankyti Šilutės meno mokyklą ir grojau birbyne. Pradžia buvo įdomi, bet laikui bėgant visa tai nusibodo. Vis dėlto, kai baigiau Muzikos skyrių ir ėjau tik į orkestro repeticijas, grojimo malonumas grįžo. Iki šiol grojau orkestre ir dalyvavau Dainų šventėje“, – pasakojo Lukas. Jis viliasi, kad studijuodamas sostinėje suras nemažai bendraminčių, su kuriais galės ir toliau pagroti. Vaikinas dar domisi ir sportu, nes jis padeda pailsėti nuo įvairiausių rūpesčių.

Osvaldas DANIULIS, Šilutės pirmoji gimnazija, šimtukas iš anglų kalbos. Mokytoja Natalija Mulerova

Osvaldas šiemet žada daryti pertrauką tarp mokslų – eis dirbti, o studijuoti ketina pradėti tik kitais metais. Kur dirbs dar nežino, darbo paieškos dar priešaky.

Studijoms jis yra pasirinkęs Danijos universitetą, kur žada toliau krimsti mokslus. Mokykloje jam geriausiai sekėsi anglų kalba, kurios ir tikėjosi aukšto įvertinimo, ir informacinės technologijos. Vaikinas prisipažįsta nemėgęs tik rusų kalbos pamokų, bet kitų egzaminų visgi tikėjęsis geresnių įvertinimų.

Laisvalaikio Osvaldas sako ir besimokydamas gimnazijoje turėjęs pakankamai, todėl ir sportavo – žaidė krepšinį ir futbolą, ir su draugais pabendraudavo.     

Lukas ŠIAUDVYTIS, Šilutės pirmoji gimnazija, šimtukas iš anglų kalbos. Mokytoja Kristina Sodonienė.

„Šiemet ketinu nestudijuoti niekur, nusprendžiau eiti į kariuomenę“, – tvirtai sako Lukas. Anot abituriento, kitąmet jis planuoja stoti į Kauno technologijų universitetą Elektronikos inžineriją.

„Mokykloje man visada geriausiai sekėsi tikslieji mokslai ir anglų kalba. Manau, kad dėl to, jog turėjau puikius mokytojus, kurie padėjo man tobulėti ir skatino mokytis“, – sako vaikinas.

Pasak Luko, nors jis egzaminus išlaikė gerai, tačiau, kaip ir visi bendraamžiai, visada turėjo laiko ir pabūti su draugais, ir šiaip nieko neveikti.
„Niekada nebuvau tas, kuris daug namie mokydavosi. Aš stengiausi, kuo daugiau padaryti mokykloje“, – prisipažįsta abiturientas.

Gabija NAUJOKAITĖ, Žemaičių Naumiesčio gimnazija, šimtukas iš anglų kalbos. Mokytoja Jurgita Beitienė.

„Studijuoti planuoju Vilniuje, dar neapsisprendžiau kur, bet galvoju apie biochemiją arba kitus biologijos mokslus. Mokykloje sekėsi viskas, bet labiausiai patiko gamtos mokslai ir matematika“, – sako mergina.

Anot Gabijos, ji nėra namuose užsidariusi moksliukė. Laisvalaikiu ji daug keliauja, skaito knygas, mėgsta aktyviai leisti laiką.

„Dalyvaudavau beveik visose olimpiadose: matematikos, chemijos, biologijos, fizikos, anglų kalbos ir pan. Mokyklinėse olimpiadose užimdavau pirmas vietas, rajoninėse – taip pat dažnai prizines vietas. Respublikiniame vertimų konkurse „Tavo žvilgsnis“ dažnai buvau laureatė, tad esu apdovanota net dviem kelionėmis po Europos šalis“, – džiaugiasi mergina savo pasiekimais.

Nerijus KAZAKAUSKAS, Šilutės Vydūno gimnazija, šimtukas iš anglų kalbos. Mokytoja Sigita Filičkina.

„Norėčiau studijuoti Kauno technologijų universitete cheminę inžineriją arba taikomąją chemiją, nes visą laiką mane traukė chemijos mokslas. Žinoma, šis dalykas visada sekėsi, 9 ir 10 klasėse neturėjau mažesnio pažymio už 9. Buvo pusmetis, kai iš šių dalykų vien dešimtukus gaudavau“, – dalijosi savo gerais įvertinimais ir sėkme Nerijus.

Pasak vaikino, po brandos egzaminų jam teko išgyventi dvilypius jausmus: buvo šiek tiek keista, kažkiek ir skaudu, kai lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą jam pavyko išlaikyti geriau nei chemijos.

„Lietuvių kalbos ir literatūros pamokų labiau už viską nemėgau“, – prisipažįsta vaikinas. Anot Nerijaus, gimnazijoje be chemijos dalyko jam gerai sekėsi biologija ir anglų kalba.

Nerijus irgi sako, kad nebuvo didelis moksliukas. Savo laisvalaikį jis mėgsta praleisti aktyviai, o kartais leidžia sau ir patinginiauti. Vaikinas daug sportuoja, žaidžia futbolą, išbandė ir naujas sau sporto sritis: krepšinį, tenisą.

Nerijus vertina knygas. Labiausiai jis mėgsta skaityti psichologines, filosofines, žiūri filmus. Viena mėgstamiausių knygų – Alberto Kamiu „Svetimas“. „Tai knyga, kuri pakeičia požiūrį, tu pamatai pasaulį kitaip“, – sako vaikinas.

Šilutės jaunimui Nerijus nori palinkėti būti lankstesniam, mokėti prisitaikyti, sugebėti pažiūrėti į viską iš kitos pusės, kad ir iš pačiam nepriimtinos.
„Manau, būtent to lankstumo ir prisitaikymo šiuo metu labiausiai trūksta jaunimui. Jeigu šiandien didžioji dalis jaunimo tai sugebėtų, būtume gerokai supratingesni, tolerantiškesni ir geresni“, – sako abiturientas.

Monika PLAUŠKAITĖ, Žemaičių Naumiesčio gimnazija, šimtukas iš istorijos. Mokytoja Marytė Lidžiuvienė.

„Esu orientuota į humanitarinius mokslus, nes man patinka užsienio kalbos“, – sako abiturientė Monika, besiruošianti studijuoti filologiją. Kitaip tariant, naumiestiškė krims pasirinktą užsienio kalbą, kokią – dar gerai neapsisprendė.

Mergina sako, kad labiausiai mokykloje jai sekėsi gimtoji ir užsienio kalbos, be abejo – ir istorija.

„Nors dvyliktoje klasėje laisvalaikiui laiko beveik nelikdavo bet, jei turėdavau laisvą minutę, skaitydavau įvairaus žanro knygas: nuo klasikinių romanų, iki istorinių ir biografinių“, – sako Monika.

Lina RAMANAUSKAITĖ, Šilutės Vydūno gimnazija, šimtukas iš biologijos. Mokytoja Vida Vilčiauskienė.

„Nors dar tiksliai nežinau ką, bet ruošiuosi studijuoti Vilniaus universitete. Greičiausiai tai bus farmacijos studijos arba kažkas, susijęs su gyvybės mokslais“, – apie savo tolimesnius planus atviravo Lina.

Mergina sakė, jog mokykloje jai geriausiai sekėsi anglų kalba bei biologija, iš pastarojo dalyko brandos egzamino ji ir surinko 100 balų.
„Biologija man patinka, nes visuomet buvo įdomu, kaip veikia gyvi organizmai“, – sako Lina.

Besimokydama gimnazijoje ji visada rado laiko ir asmeniniams poreikiams:  mėgo žiūrėti įdomius filmus, leido laiką su draugais, kartais piešė, skaitė knygas. Anot jos, mėgstamiausi rašytojai yra Dan Brown ir E.M.Remarkas, kurie skaitytojus užkeri netikėtais siužeto posūkiais.
„Šilutės jaunimui noriu palinkėti skirti laiko sau, neišgyventi dėl klaidų ir nebijoti klysti. Taip pat – nebijoti būti savimi, nes pastaruoju metu žmonės pradėjo panašėti, tai yra virsti į pilką masę“, – mano Lina.

Martynas VEKTERIS, Šilutės Vydūno gimnazija, šimtukas iš biologijos. Mokytoja Vida Vilčiauskienė.

Martynas svajoja apie medicinos studijas Kaune, nes ir gimnazijoje labiausiai sekėsi biologija bei chemija. Būtent su šiais dalykais jis ir žada sieti savo ateitį.

Nedaugžodžiaujantis abiturientas „Šilutės naujienoms“ prisipažino, jog jam smalsu pažinti viską, kas yra apie žmogų, aplinką.

Nors vaikinas dar mokykliniame suole savo ateities planus ėmė sieti su medicina, tačiau nepamiršo ir laisvalaikio. Martynas laisvu laiku žaidė futbolą FK „Šilutė“ komandoje, šoko gimnazijos tautinių šokių kolektyve, sportavo ir treniravosi bėgti maratoną.