Šilutės kredito unijos 19-asis gimtadienis – su nauju ženklu

UNIJOS 3Šilutės miesto šventės išvakarėse, penktadienį, Šilutės kredito unijos fasadas buvo papuoštas baltais balionais, iškeltos vėliavos. Tądieną Šilutės kredito unija paminėjo 19-ąjį gimtadienį.

Vidudienį čia susirinkusių žmonių būrelis ne tik pasveikino kredito unijos vadovę Genovaite Kimbrienę, jos vadovaujamų darbuotojų kolektyvą, bet ir išvydo naują unijos ženklą.

Audeklu pridengtą ženklą atidengti padėjo ir rajono meras Vytautas Laurinaitis. Jis Savivaldybės vardu padėkojo unijos darbuotojams už tai, kad jau devyniolika metų dirba rajono žmonėms ir teikia jiems itin reikalingas finansines paslaugas visose seniūnijose. Pasak mero, anuomet, kai visi rajone veikiantys bankai atsisakė seniūnijose teikti finansines paslaugas ir ėmė dirbti tik Šilutės mieste, unija ir kaimuose ėmė steigti savo kasas ir rūpintis kaimo žmonėmis.

Daugelis sveikintojų akcentavo, kad kredito unijos – tai vieninteliai bankai Lietuvoje, kurie priklauso Lietuvos žmonėms. Todėl susivienijusios Lietuvos kredito unijos nusprendė sukurti naują savo ženklą, kuris simbolizuoja kooperaciją, bendradarbiavimo  stabilumą ir patikimumą. Naujo simbolio spalva – žalia, ji simbolizuoja atsinaujinimą ir bendrumą.

Šilutės kredito unijos valdybos pirmininkė ir administracijos vadovė Genovaitė Kimbrienė sakė, kad dabar unijoje dirba 27 žmonės, jie teikia paslaugas 8762 unijos nariams. Šilutės kredito unija turi 11 nutolusių kasų, kurios dirba visose savivaldybės seniūnijose. Unijos kasose komunalinius mokesčius gali sumokėti ne tik unijos nariai, bet ir visi rajono bei kaimyninių rajonų žmonės. Kasmet į Šilutės kredito uniją įstoja maždaug 500 naujų narių. Kredito unijos kapitalas jau pasiekė 22 mln. 670 tūkst. Eur.

Lietuvoje yra 65 kredito unijos, kurios dirba naudodamosi Centrinės kredito unijos paslaugomis, jų veiklą prižiūri Lietuvos bankas. Vieningoje kredito unijų sistemoje yra per 140 tūkst. žmonių, kurių bendras kooperatinis kapitalas sudaro 435 mln. 827 tūkst. Eur.

Pasak G.Kimbrienės, kredito unijų judėjimas, visa sistema keičiasi, tobulėja, daugėja teikiamų paslaugų. Todėl po dviejų dešimtmečių veiklos nutarta keisti ir kredito unijų prekinį ženklą.

Naujasis ženklas, kuris nuo praėjusio penktadienio puikuojasi ir ant Šilutės kredito unijos fasado, simbolizuoja narių gausą, stiprybę ir veiklos principą, kad kartu galime daugiau.