Šilutės kredito unijos Rusnės nutolusi kasa gyvuoja 10 metų

UNIJOS RUSNES_KASA_3Antradienio popietę šventinis bruzdesys nuvilnijo per Rusnę –  rusniškiai ir Šilutės kredito unijos vadovai susirinko paminėti Rusnės nutolusios kasos įkūrimo 10-metį.

Šilutės KU Rusnės nutolusios kasos kasininkei Audrai Budginienei tą dieną teko daug jos vadovų ir rusniškių padėkos žodžių, gėlių. Pasak Šilutės kredito unijos valdybos pirmininkės Genovaitės Kimbrienės, kad nusipelnytum tiek pagarbos, reikia dirbti taip, jog žmonės tave pamiltų.

Dirbs, kol bus bent trys klientai

Šilutės KU yra įsteigusi 11 nutolusių kasų. Jos yra kiekvienos seniūnijos centre, o Saugų seniūnijoje – net dvi (Saugose ir Vilkyčiuose). Pasak Šilutės KU valdybos pirmininkės G.Kimbrienės, steigti nutolusias unijos kasas nuspręsta tuomet, kai tuometinis Taupomasis bankas paliko gyvenvietes be finansinių paslaugų.UNIJOS RUSNES_KASA_4

Rusnės nutolusi kasa įsteigta šeštoji. G.Kimbrienė sakė, kad tuomet Šilutės KU valdė tik 9 mln. eurų kapitalą.

Dabar, kai unija vasaros pradžioje paminėjo 20 metų jubiliejų, jos valdomas kapitalas jau siekia 23 mln. eurų.

Rusnės nutolusios kasos įsteigimas sutapo su pažangiomis permainomis unijos veikloje: klientams pasiūlyta naudotis elektronine bankininkyste, kad unijos nariai savo sąskaitas galėtų tvarkyti patys internetu. Tuomet unijos klientai jau galėjo naudotis ir MASTER bei MASTERCARD kreditinėmis kortelėmis.

Kalbėdama apie Rusnės kasos kasininkės A.Budginienės darbą, G.Kimbrienė sakė, kad ji dirba tiksliai, be jokių priekaištų. Klientai ją myli už visuomet gerą nuotaiką ir kokybišką aptarnavimą.

G.Kimbrienė kalbėjo, jog Šilutės kredito unija laikosi principo – dirbti žmonėms nesivaikant didelių pelnų. Todėl Rusnės nutolusi kasa (taip, kaip ir kitos unijos kasos) dirbs tol, kol Rusnėje bus bent trys klientai.

Tačiau dabar, Lietuvos centrinės kredito unijos duomenimis, Šilutės kredito unija yra pati gausiausia unija Lietuvoje – ji turi apie 9 tūkstančius narių.

Sveikinimai – pirmiesiems unijos nariams

UNIJOS RUSNES_KASA_2Šilutės kredito unijai sudėtinga suskaičiuoti, kiek rusniškių dabar yra jos nariais. Tačiau KU administracija žino, kas iš rusniškių buvo tarp unijos steigėjų ar tarp pirmųjų poros šimtų narių.

G.Kimbrienė perdavė atminimo dovanėles pirmajai unijos narei, rusniškei Onai Augustinienei, šimtuoju numeriu registruotai rusniškei Editai Grinčinaitienei. Įteikė dovanėlę ir vienam iš Šilutės KU unijos iniciatorių ir pirmųjų narių, Rusnės verslininkui Alfonsui Demereckui.

Per pirmąją savaitę, kai buvo įsteigta Rusnės kasa į uniją pirmieji įstojo Darius Balčėnas, Zinaida Lekavičienė, Jadvyga Slepakovienė, Petras Golovčenka, Ona Mikelionienė. O rusniškei Zofijai Olcvikienei pasisekė – ji tapo 5000 – tąja unijos nare.

Taip pat, Šilutės kredito unijos valdyba nusprendė ir 10 – ojo gimtadienio proga vieną savaitę priimti rusniškius į kredito uniją be stojamojo mokesčio.

Buvusiam Rusnės seniūnui Voitiechui Deniušui padėkota už tai, kad jis prieš 10-metį padėjo surasti vietą, kur įkurdinti Šilutės KU Rusnės kasą.

Rusnės kasos jubiliejaus proga rusniškius sveikino ir Šilutės KU vyriausioji buhalterė Rita Stonienė, Lietuvos centrinės kredito unijos administracijos atstovė Jurgita Liutvinskienė. Miestelyje teikiamomis Šilutės KU bankinėmis paslaugomis džiaugėsi ir rusniškiai.

Jubiliejaus proga dalyviams koncertavo, galima sakyti, nuolatinis Šilutės kredito unijos švenčių svečias – dainininkas ir skrabalų virtuozas Regimantas Šilinskas, surengęs 8-ąjį koncertą Šilutės KU nariams.

Susirinkusieji pavaišinti jubiliejaus tortu ir kava.