Šilutės kredito unijos sėkmė – tai ir Lietuvos sėkmė!

UNIJOS  20Keli šimtai Šilutės krašto žmonių ir svečių iš įvairių Lietuvos miestų praėjusį penktadienį rinkosi į Šilutės kultūros ir pramogų centrą, kur buvo minimas Šilutės kredito unijos 20 metų jubiliejus.

UNIJOS  20 3Džiugu, kad į šventę susirinko daug pirmųjų unijos steigėjų, tarp jų – ir tuometinis Ūkininkų sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkas, juknaitiškis Albinas Bakutis, pirmasis subrandinęs idėją, kad Šilutėje būtina steigti kredito uniją kaip alternatyvą bankams, tuomet nelabai norintiems bendradarbiauti su ūkininkais ir smulkiaisiais rajono verslininkais.

Šventėje dalyvavo ir visos Lietuvos kredito unijų mama tituluojama Kanados lietuvė Regina Piečaitienė. Tai ji prieš du dešimtmečius Lietuvoje įgyvendino Kanados lietuvių unijos remiamą projektą ir Lietuvoje padėjo įsisteigti kelioms pirmosioms kredito unijoms, tarp jų – ir Šilutės.

Šilutiškius pasveikinti atvyko ir Asociacijos Lietuvos kredito unijos pirmininkas Ramūnas Stonkus bei Centrinės kredito unijos valdybos pirmininkas Fortunatas Dirginčius.

Nuosekliai ir stabiliai auga

Šilutės kredito unijos administracijos vadovė ir valdybos pirmininkė Genovaitė Kimbrienė pasakojo, kad nuo 1996 m. gegužės 28 dienos Šilutės kredito unijos narių skaičius nuo kelių dešimčių išaugo iki 9 tūkstančių – tai solidus kredito unijos ir jos teikiamų paslaugų įvertinimas.

Šilutės kredito unija per 20 veiklos metų tapo neatsiejama šalies finansų rinkos dalimi, unija sparčiai augo, nenutraukė kreditavimo net šalies ekonominės krizės metu, tinkamai įvertino riziką. Šilutės kredito unijos aktyvai per dvidešimtmetį išaugo iki 24 mln. eurų. Apie tūkstančiui narių unija padėjo įgyvendinti ūkio ir investicinius projektus, įsigyti būstus, žemės, žemės ūkio technikos bei patenkinti kitus poreikius ar svajones.

Šilutės kredito unijos paskolų portfelis sudaro per 14 mln. eurų. Kredito unija dirba pelningai. Tikslus pasiekti ir įgyvendinti padeda 27 administracijos darbuotojai.

2002 m. pradėtas plėsti unijos aptarnavimo sektorius, pradėtos kurti nutolusios kasos. Šiandien yra 11 nutolusių kasų kiekvienoje rajono seniūnijoje: Švėkšnoje, Žemaičių Naumiestyje, Kintuose, Usėnuose, Vainute, Rusnėje, Vilkyčiuose, Saugose, Juknaičiuose, Gardame ir Katyčiuose.

Vis daugiau gyventojų renkasi lietuviškas finansines paslaugas, todėl Šilutės kredito unijos nariai yra 121 juridinis ir 8763 fiziniai asmenys, 79 visuomeninės, religinės organizacijos. Tėvai unijoje turi atidarę sąskaitas 44 vaikams ir jaunuoliams.

UNIJOS  20 1Šilutės krašto ir Lietuvos sėkmė

Centrinės kredito unijos vadovas F.Dirginčius, vertindamas Šilutės kredito unijos pasiekimus, sakė, kad jos veiklos rezultatas yra ne tik Šilutės krašto žmonių, bet ir visos Lietuvos laimėjimas. Iš kitų Lietuvos rajonų atvažiavę kredito unijų atstovai pasakojo, kad Šilutės kredito unija yra geras pavyzdys, kaip organizuoti veiklą. Daugelio unijų atstovai dėkojo G.Kimbrienei ir jos vadovaujamos administracijos darbuotojams už konsultacijas bei patarimus.

Seimo narys Artūras Skardžius sveikino Šilutės kredito unijos narius už tai, kad jie patys sukūrė finansinių paslaugų instituciją, kuri teikia kokybiškas paslaugas ir išskirtinai rūpinasi žmonių reikalais. Rajone neliko nė vieno banko, kuris turėtų savo filialus ar kasas seniūnijose – tik Šilutės kredito unija.

Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis dėkojo už tai, kad unija sugeba teikti finansines paslaugas žmonėms ir seniūnijose, taip prisidėdama prie rajono ekonominės gerovės kūrimo.

Po iškilmingų kalbų ir sveikinimų vyko Šilutės sportinių šokių kolektyvo „Lūgnė“ bei žiūrovų pamėgtos grupės „El Fuego“ koncertas.