Šilutės kredito unijos Vilkyčių kasai – 10 metų

 

VILKYCIU KASA_1Penktadienį į Vilkyčių pagrindinės mokyklos salę sugužėjo ne mažiau kaip 100 vilkytiškių ir svečių. Čia buvo pažymėtas Šilutės kredito unijos (KU) Vikyčių kasos 10 metų veiklos jubiliejus.

Saugų seniūnijos seniūnė Dalia Rudienė įteikė puokštę gėlių kredito unijos valdybos pirmininkei ir administracijos vadovei Genovaitei Kimbrienei ir dėkojo visam unijos kolektyvui už seniūnijos gyvenojams teikiamas paslaugas. Juk kaip ten bebūtų, Saugų seniūnijai pasisekė dvigubai – ji, skirtingai nuo kitų seniūnijų, turi dvi kredito unijos nutolusias kasas – Saugose ir Vilkyčiuose.

Pasak G. Kimbrienės, šių metų gegužės mėnesį Šilutės KU pažymės 23 metų veiklos sukaktį. Steigti nutolusias kasas seniūnijose unijos valdyba nusprendė tuomet, kai kaimiškas Savivaldybės gyvenvietes paliko tuometinis Taupomasis bankas. Kredito unijos kasos buvo įkurtos dažniausiai patogiuose seniūnijų pastatuose. VILKYCIU KASA_2

Steigti nutolusią kasą Vilkyčiuose buvo nuspręsta prieš 12 metų. Ši gyvenvietė nuolat pretendavo tapti atskira seniūnija, yra ekonomiškai aktyvi. Paskaičiuota, kad gyvenvietėje yra daugiau darbo vietų nei gyvena suaugusiųjų darbingo amžiaus žmonių. Mokykloje ir darželyje vaikų taip pat netrūksta.

Susirinkusiems buvo parodytas Šilutės kredito unijos 20 metų progai sukurtas video filmas. Visi galėjo pamatyti, kaip per porą dešimtmečių 45 žmonių sambūris su 15 tūkst. Eur surinktų lėšų dabar tapo kredito unija, valdančia 27 mln. Eur turtą. Unijos narių skaičius jau perkopė 10 tūkst. Pasak G. Kimbrienės, kasmet Kredito uniją papildo apie 450 naujų narių.

Naujausias Šilutės kredito unijos pasiekimas – prie jos prisijungė Šilalės rajono pakraštyje esanti Kvėdarnos gyvenvietės kredito unija, kuri tapo Šilutės KU Kvėdarnos nutolusia kasa. Taip šiemet Šilutės KU narius papildė 770 naujų narių iš Kvėdarnos, kurie turtą papildė 2 mln. Eur.

Kalbėdama apie Vilkyčių kasoje vykstantį darbą G. Kimbrienė dėkojo čia nuo pradžių dirbančiai kasininkei Vilmai Daugilienei ir ją pavaduojančiai kasininkei iš Saugų Renatai Jankutei.

Pasak G. Kimbrienės, iškart po Naujųjų metų R. Jankutė suderintu laiku vėl nuolat lankysis Vilkyčių nutolusioje kasoje. Ji vėl pavaduos motinystės atostogų dar kartą išeinančią V. Daugilienę. Per visą dešimtmetį G. Kimbrienė nesulaukė jokių priekaištų iš vilkytiškių dėl kasininkių darbo.

Į jubiliejinę sukaktį atvyko visų Šilutės KU nutolusių kasų kasininkės. Jos sveikino savo koleges ir dėkojo Valdybos pirmininkei bei administracijos vadovei G. Kimbrienei už pasitikėjimą, sukurtas darbo vietas bei jaukią aplinką.

Pasibaigus minėjimui įvyko koncertas, kuriame savo kūrinius atliko skrabalistas ir dainininkas Regimantas Šilinskas, o vėliau vyko bendravimas prie kavos puodelio ir jubiliejinio torto.