Šilutės labdaros valgykla džiugina ne tik šilutiškius: dėkoja ir seniūnijų gyventojai

Jau beveik trys mėnesiai, kai Šilutėje veikia labdaros valgykla nepasiturintiems gyventojams. Iš viso Tulpių g. 14, Šilutėje esančioje valgykloje tris kartus per savaitę - pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais, pamaitinama apie 130 žmonių.

Labdaros valgykloje karšto maisto tris kartus per savaitę gauna apie 130 vargstančių šilutiškių.

Socialinės paramos skyriaus vedėjo Alvido Šimelionio nuomone, ši paslauga pasiteisino. Šilutėje veikiančios labdaros valgyklos veikla yra išskirtinė dar ir tuo, kad sukurta sistema leidžia nemokamai gauti maisto visiems rajono gyventojams.

Subūrė nuolatinius lankytojus

A. Šimelionis apžiūrėjo ir į seniūnijas išvežamus maisto paketus.

Nustatytomis dienomis į labdaros valgyklą Šilutėje šiltos sriubos ar košės pavalgyti užsuka apie 20 ir daugiau gyventojų. Kitos kelios dešimtys porcijų išvežamos į sunkiai vaikštančių žmonių namus tiek mieste, tiek kitose seniūnijose. Šį darbą atlieka seniūnijų socialiniai darbuotojai.

Praėjusį pirmadienį labdaros valgykloje apsilankė ir su joje buvusiais lankytojais pabendravo ir „Šilutės naujienos“. Tądien užsukusiems gyventojams buvo siūloma šviežių kopūstų sriuba, o prie jos – šilta arbata ir purios bandelės.

Šilutiškis Petras, stiprindamasis sriuba, sakė, jog labai džiaugiasi, kad tokia valgykla veikia. Čia jis užsuka beveik kiekvieną dieną, kai tik dalijamas maistas. Vyras sakė, jog paruošti patiekalai yra skanūs, o paslauga labai lengvina jo kasdieninę dalią.

Bebūnant valgykloje susirinko ir daugiau lankytojų. Visi jie prisipažino, jog pavalgyti čia atvyksta nebe pirmą kartą ir labai vertina galimybę gauti šilto ir šviežio maisto.

Su maistu – ir specialūs lauknešėliai

Šilutiškis Petras neslėpė, kad labdaros valgykla labai
palengvina jo dalią, o patiekalai čia skanūs.

Labdaros valgykla, kurioje maistą gamina įmonė „Agsira“, turi savą tvarką ir taisykles. Pirmadieniais ir trečiadieniais, 13 val., čia pamaitinami atėję 25 gyventojai. Dar 10 maisto porcijų yra išvežama į šilutiškių, kurie negali atvykti į valgyklą, namus. Ir dar 15 šilto maisto porcijų specialiame termose perduodama kurios nors seniūnijos socialiniams darbuotojams, šie maistą išdalija savo seniūnijos gyventojams. Penktadieniais šiltas maistas nėra vežamas į kitas seniūnijas, o dalijamas tik labdaros valgykloje.

Tačiau šiltas valgyklos maistas – tik dalis dienos maisto davinio. Nepasiturintieji seniūnijose kartu gauna ir lauknešėlius su ilgesnio vartojimo produktais, kurie gaunami iš „Maisto banko“. Štai praėjusį pirmadienį šilto maisto termosas iškeliavo į Rusnės seniūniją. Kartu su juo išdalinti ir lauknešėliai su vaisiais, kruopomis, makaronais, sausainiais ir kitais produktais.

Rusnės socialinio darbo organizatorė Birutė Knapkienė sakė, jog į šią seniūniją labdaros valgyklos suruoštas maistas atkeliavo jau trečią kartą. Šilto maisto ir lauknešėlių dalis Rusnės gyventojų ateina pasiimti patys, o likęs maistas išvežiojamas į namus. Iš viso apie 11 tokių porcijų pirmadienį buvo išvežta ir išdalinta Uostadvario gyventojams.

„Šilutės naujienoms“ besilankant Rusnėje, kur pirmadienį buvo dalijamas labdaros valgyklos maistas, vienas pirmųjų lankytojų buvo rusniškis Kęstas. Vyras atėjo maisto pasiimti ir sau, ir savo trims draugams, su kuriais gyvena. Kęstas dėkojo už maistą ir sakė, jog labai džiaugiasi galimybe jo gauti.

Netrukus pasieks ir parama produktais

Anot Socialinės paramos skyriaus vedėjo A. Šimelionio, šiemet iš viso rajone yra apie 3400 nepasiturinčių ir socialinę paramą gaunančių gyventojų. Pernai jų buvo gerokai daugiau – 4313. Šis skaičius po naujųjų metų žymiai pakito dėl suprantamų priežasčių: pakilo senatvės pensijos ir minimalus darbo užmokestis. Dalis gyventojų galbūt dar nespėjo ir susitvarkyti dokumentų, todėl nėra įtraukti į socialinės paramos gavėjų sąrašus.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skelbia, kad sunkiau besiverčiantieji šiuo metu gali džiaugtis ir tuo, kad netrukus juos pasieks šiais metais pirmoji parama maisto produktais. Ši parama nepasiturinčiuosius šiemet pasieks dar 5 kartus: balandžio, birželio, rugpjūčio, spalio ir gruodžio mėnesiais. Kartu su birželio ir gruodžio mėnesių produktais žmonės sulauks ir paramos higienos priemonėmis.

Šio dalijimo metu sunkiau besiverčiančius gyventojus pasieks paramos krepšelis, kurį sudarys 9 skirtingi maisto produktai: kiaulienos ir vištienos konservai, ryžių kruopos, konservuoti žirneliai, kvietiniai miltai, makaronai, greito paruošimo avižų košė su džiovintais vaisiais, cukrus, konservuota šiupininė sriuba.

Atsižvelgiant į tai, kad sergamumas Covid-19 padidėjo, kiekvienas paramos gavėjas gaus ir dėžutę medicininių kaukių.

Parama produktais – jau kitą savaitę

Saugant paramos gavėjus ir paramą dalijančių nevyriausybinių organizacijų ir savivaldybių darbuotojus, visi paketai ir vėl bus iš anksto supakuoti.

Paramos dalijimą organizuoja savivaldybių administracijos, paramos fondas „Maisto bankas“ ir Raudonojo Kryžiaus draugija. Parama bus dalijama jau kitą savaitę.

Maisto produktus gali gauti tie gyventojai, kurių vidutinės mėnesio pajamos vienam šeimos nariui neviršija 193,50 eurų per mėnesį. Esant objektyvioms priežastims, parama gali būti skiriama, kai pajamos viršija nurodytą sumą, išimties atvejus nustato kiekviena savivaldybė individualiai.