Šilutės ligoniai į kitas gydymo įstaigas bus vežami naujutėlaičiu automobiliu

 greitoji ligoninei_vairuotojas_DSCN9945Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praėjusių metų pabaigoje nupirko 61 greitosios medicinos pagalbos automobilį.

Vienas iš jų – A tipo greitosios medicinos pagalbos automobilis – į Šilutę atriedėjo praėjusios savaitės ketvirtadienį.

24 „Fiat Ducato“ automobiliai išdalinti Lietuvos tikslinių teritorijų rajono ligoninėms. Jie įsigyti už Europos Sąjungos lėšas ir kainavo daugiau kaip 900 tūkst. eurų.

Anot Šilutės ligoninės vadovo Dariaus Steponkaus, su naująja transporto priemone pacientai bus saugiai pervežami iš Šilutės į aukštesnio lygio Klaipėdos ar kitų didmiesčių universitetines ligonines.
greitoji ligoninei_vidus
Tiesa, tokio tipo automobilių Šilutės ligoninė iki šiol turėjo du: 2007 metais pagamintą „Mercedes Benz“ ir 2011 metų „Renault“. Jie ir dabar dar puikiai atlieka savo funkcijas, nes nėra nusidėvėję.

„Iš tiesų, ministerijos prašėme šiuolaikiško reanimobilio, su kuriuo galėtume sunkios būklės ligonius transportuoti į reikiamas gydymo įstaigas, medicinos centrus, esančius toliau nuo Šilutės. Būtent tokio tipo automobilio mums kaip tik šiuo metu labiausiai ir trūksta…“, –  „Šilutės naujienoms“ atviravo D.Steponkus ir sakė, kad ieškos kitų finansavimo šaltinių, kad gydymo įstaiga įsigytų ir tinkamą reanimobilį.

Vis dėlto ligoninės vadovas bei aptarnaujantis personalas jaučia didžiulį dėkingumą ir už įstaigą pasiekusią naująją transporto priemonę.

Rodydami naująją transporto priemonę, Šilutės ligoninės ūkio administratorius Ramūnas Kuzas ir vairuotojas Petras Michailovas sakė, jog „Fiat Dukato“ viduje yra trys sėdimosios vietos, gulimoji vieta, deguonies balionas, viena vieta neįgaliojo vežimėliui.

„Nors didelių privalumų automobilis neturi, tačiau vis tiek džiaugiamės, nes tai – nauja, patikima ir patvari transporto priemonė, su kuria bus teikiamos paslaugos mūsų ligoniams“, – teigė ūkio administratorius R.Kuzas.