Šilutės ligoninė daro viską, kad išvengtų A. Verygos rykštės: atnaujinamas paslaugų teikimas

Praėjusią savaitę pasirodė informacija, kad Šilutės ligoninė gali patekti tarp 13 gydymo įstaigų, kurioms gali būti sumažintas finansavimas. To priežastis - kad liepos mėnesį buvo suteikta per mažai paslaugų.

Šilutės ligoninė jau atnaujina visų paslaugų teikimą.

Tam kad Valstybinė ligonių kasa atsiskaitytų pagal vadinamąją vienos dvyliktosios taisyklę, ligoninė liepą turėjo suteikti ne mažiau kaip 70 proc. planuojamų stacionarinių ir ne mažiau kaip 80 proc. planuojamų ambulatorinių paslaugų.

Šilutės ligoninė liepą atnaujino 63,5 proc. stacionarinių paslaugų ir vos 6,5 proc. neišpildė VLK normų, kurias įsakymu patvirtino SAM ministras Aurelijus Veryga. To priežastis – karantinas, dėl kurio nebuvo galima atlikti planinių operacijų, bei laikinai uždarytas Vaikų ligų skyrius. Tuo tarpu ambulatorinių paslaugų normas ligoninė įgyvendino su kaupu – jų įvykdė 90 proc.

Anot vyriausiojo gydytojo Viktoro Šileikio, šiuo metu imamasi visų būtiniausių priemonių susiklosčiusiai situacijai pagerinti.

Iki normos trūksta vos 6,5 proc.

Gydymo įstaigoms, kurios įvykdė Sveikatos apsaugos ministerijos iškeltus reikalavimus, už paslaugas apmokėta pagal vadinamąją vienos dvyliktosios taisyklę. Gydymo įstaigos, norėjusios gauti 1/12 numatytos metinės sumos už paslaugas, liepą turėjo suteikti ne mažiau kaip 70 proc. planuojamų stacionarinių ir ne mažiau kaip 80 proc. planuojamų ambulatorinių paslaugų, nurodė VLK.

Daliai ligoninių, anot Sveikatos apsaugos ministro A. Verygos, kurios iki šiol vangiai atnaujina paslaugų teikimą, numatyta apmokėti už faktiškai suteiktas paslaugas. Tai, anot V. Šileikio, kelia nerimą medikų bendruomenei, mat iki šiol nėra aišku, kaip bus mokama už paslaugas.

Ligoninės vadovas sako, kad siekiant pagerinti susiklosčiusią situaciją, su skyrių vedėjais jau įvyko keli susirinkimai, kurių metu apsvarstytos priežastys ir priimti būtini sprendimai. „Valstybinės ligoninių kasos pateikė duomenis, kuriose, deja, nėra informacijos apie ambulatorines paslaugas. Jų atnaujinome virš 90 proc. Greta šių teikėme ir stacionarines paslaugas, kurių atnaujinome 63,6 proc. Tiesa, iki reikiamų 70 proc. dar trūksta, tačiau tai tikrai nesunkiai įgyvendinama. Situacija jau pagerinta, o duomenys skelbiami seni – dar liepos mėnesio“, – į VLK paskelbus duomenis sureagavo Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas.

Stacionarinių paslaugų stygius – dėl karantino

Anot V. Šileikio, po ilgų diskusijų su medikų bendruomene paaiškėjo, kad stacionarinių paslaugų suteikta mažiau dėl karantino metu nevykdytų planinių operacijų ir dėl to, kad Vaikų ligų skyrių teko perkelti į kitas patalpas. Taip pat nemaža dalis tėvų baiminasi dėl privalomo COVID-19 ligos testo vaikams prieš guldant juos į gydymo įstaigą. Kaip žinia, naujai į ligonines ilgesniam laikui guldomiems pacientams tyrimas koronavirusinei infekcijai nustatyti, imant tepinėlį iš nosiaryklės, yra privalomas. COVID-19 testas turi būti atliktas likus ne daugiau nei 48 valandoms iki paciento stacionarizavimo.

„Stacionarinių paslaugų buvo teikiama mažiau, nes Vaikų ligų skyrių karantino metu teko perkelti į kitas patalpas todėl, kad buvo privalu turėti atskirą pastatą galimai užsikrėtusiems COVID-19 virusu.
Kai grįžome prie įprasto darbo ritmo ir vaikai vėl galėjo gydytis ankstesniame skyriuje, pacientų nebuvo, nes daug tėvų baiminosi privalomo tyrimo COVID-19 ligai nustatyti. Be to, šią vasarą apskritai vaikai serga mažiau, nes ir mažiau kontaktuoja. Svarbu pažymėti, kad karantino metu sumažėjo ir planinių operacijų. Tačiau Chirurgijos – traumatologijos skyrius jau grįžta į ankstesnį darbo režimą“, – aiškino V. Šileikis.

Pasak įstaigos vadovo, visiems vertėtų labiau atsižvelgti į tai, ko medikų bendruomenei pavyko pasiekti visų kraštiečių labui. Tai, kad nė vienas pacientas ir nė vienas darbuotojas neužsikrėtė koronaviruso infekcija, anot V. Šileikio, reiškia viena – kad buvo paisoma visų nurodymų ir imtasi visų būtinų saugumo priemonių. „Užsikrėtimų pavyko išvengti, nes buvo sureguliuoti srautai.

Pakliuvus pas mus į gydymo įstaigą užsikrėtusiam koronavirusu asmeniui ir su juo sąlytį turėjusiems darbuotojams, pavyko išvengti protrūkio. Viskas buvo suorganizuota pagal visus saugumo reikalavimus, imtasi visų priemonių“, – sako vyriausiasis gydytojas.

Stacionarinės paslaugos ligoninėje jau atnaujintos, toliau vykdomi ir visi SAM nurodymai. Tačiau V. Šileikis pažymi, kad ir visuomenė neturėtų užsimiršti ir turėtų laikytis visų saugumo priemonių, kad kiekvienas apsaugotų ir save ir aplink esančius nuo koronaviruso. Mat pirmoji COVID-19 ligos banga dar nesibaigė.