Šilutės ligoninė norėtų pardavinėti vaistus

0-shutterstock 312042896_1Šilutės savivaldybės tarybai svarstyti pateiktas sprendimo projektas dėl leidimo VšĮ Šilutės ligoninei atlikti senojo pastato, esančio Rusnės g. 1, remontą ir pritaikyti dalį buvusio Traumatologijos skyriaus patalpų ligoninės vaistinei.

Po remonto skyriaus patalpos bus perplanuotos: atsiras vaistų išdavimo, administracinės – buitinės patalpos, psichotropinių medžiagų laikymo ir vaistinių preparatų laikymo patalpos.

Toks sprendimo projektas kai kuriems politikams sukėlė vilčių, kad Šilutės ligoninė steigia valstybinę vaistinę ir pradės prekybą vaistais, taip tikėdamasi sudaryti konkurencines sąlygas privačioms vaistinėms.

Šilutės ligoninės vyr. gydytojas Darius Steponkus paneigė tokias prognozes, tačiau neatmetė galimybės, kad kada nors jo svajonė ligoninėje turėti valstybinę vaistinę išsipildys.

Kalbos, kad artimiausiu metu visoms šalies ligoninėms bus leidžiama steigti valstybines vaistines ir prekiauti vaistais, jau sklando viešojoje erdvėje. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga yra pateikęs tokią idėją Ministrui Pirmininkui Sauliui Skverneliui, ir jau gavo pritarimą veikti. Taigi dabar tokių vaistinių steigimas ligoninėse priklauso tik nuo Seime priimto įstatymo.

Pasak D. Steponkaus, Šilutės ligoninė turi vaistinę savo poreikiams, tačiau ji labiau galėtų būti vadinama vaistų paskirstymo sandėliu nei vaistine. Ligoninė vaistus perka iš privačių didmenininkų tiekėjų, su kuriais dėl kainų derasi Sveikatos apsaugos ministerija. Tokiems pirkiniams per metus tenka skirti apie 440 tūkst. Eur.

Kalbos apie vaistines, kurios parduotų vaistus ir ligoninėje gulintiems, ir visiems kitiems klientams, pasak D. Steponkaus, gydymo įstaigose sklando jau senokai. Jis mano, kad jeigu Seimas suteiktų tokią teisę, Šilutės ligoninėje taip pat galėtų būti įkurta tokia vaistinė.

Šilutės ligoninės administracija jau yra atlikusi tyrimą ir nustatė, kad jeigu pirktų vaistus taip, kaip dabar – iš privačių didmenininkų, tai jų kainos ligoninės vaistinėje būtų bemaž perpus ar bent trečdaliu mažesnės, nei privačiose vaistinėse. D. Steponkaus nuomone, tokia vaistinė tikrai sudarytų konkurenciją privačioms vaistinėms. Tačiau vyr. gydytojas turi mažai vilčių, kad Seimas suteiks tokią galimybę.