Šilutės ligoninę paliko gydytojai R.Valeika ir G.Vaičiūnas

ligonineŠią savaitę darbą Šilutės ligoninėje paliko du daugiau nei po tris dešimtmečius čia dirbę gydytojai – traumatologas Rimvydas Valeika ir akušeris – ginekologas Gediminas Vaičiūnas.

Ligoninės vadovas Darius Steponkus sako, jog įstaigoje jau dirba šių ilgamečių medikų pamaina – jauni gydytojai. „Mes keičiamės ir norime būti Jums reikalingi“, – tokį dar pernai ligoninės išsikeltą šūkį ta proga prisiminė vyriausiasis gydytojas.

Veteranus keičia jaunimas

Traumatologas R.Valeika su ligonine, kuriai atidavė daugiau nei 30 metų, atsisveikino pirmadienį. Įvykį komentuodamas vyr. gydytojas D.Steponkus sakė, kad R.Valeika yra išgydęs daugybę šilutiškių, o dabar, sulaukęs pensinio amžiaus, pareiškė norą pailsėti. Medikas, D.Steponkaus žiniomis, mėgsta keliauti, žvejoti, fotografuoti. Dabar tam galės skirti daugiau laiko.

Į Traumatologijos skyriaus gydytojų gretas jau sėkmingai įsiliejo nauji specialistai -pernai rugpjūtį čia dirbti pradėjęs Paulius Piesliakas ir lapkritį atėjęs Andrius Tubis.

Daug į gyvenimą ateinančių mažųjų šilutiškių priėmęs ir daugiau nei 30 metų ligoninės Akušerijos – ginekologijos skyriui vadovavęs G.Vaičiūnas darbą paliko trečiadienį. D.Steponkaus žiniomis, išėjęs į pensiją jis irgi planuoja daugiau dėmesio skirti savo šeimai.

Šiame skyriuje jau pusmetį dirba naujas akušeris – ginekologas Arvydas Savulionis, kuris dabar laikinai eis ir skyriaus vedėjo pareigas. Šis medikas 10 metų yra dirbęs Jungtinėse Amerikos Valstijose, jis, pasak ligoninės vyr. gydytojo, maloniai bendrauja su kolegomis ir pacientėmis. „Tikiu, kad gydytojas ir į mūsų ligoninę įneš užsienyje įprastą požiūrį ir šiuolaikišką bendravimą“, – sakė D.Steponkus.

Jau žinoma, kad vasarą Akušerijos – ginekologijos skyriaus kolektyvo gretas papildys dar du nauji gydytojai, tuomet, pasak ligoninės vadovo, akušerijos specialistų poreikis ligoninėje bus visiškai patenkintas.

Kasmet ateina nauja pamaina

„Gydytojų kaita ligoninėje vyksta nuolat, kasmet išeina po kelis gydytojus. Tai normalu – ligoninė turi keistis, nes gydytojo darbas yra tikrai sunkus: dažnai ilgai trunka operacijos, reikia budėti naktimis, milžiniška atsakomybė. Todėl vyresnio amžiaus sulaukusiems žmonėms tai pakelti yra sunkiau nei jaunimui“, – sakė D.Steponkus.

Vyriausiasis gydytojas džiaugiasi, kad kiekvieną vasarą įstaigos medikų gretos ir pasipildo – ateina po 3 ar 4 naujus gydytojus. Vilniaus ir Kauno universitetai, pasak D.Steponkaus, paruošia išties puikius specialistus, kurie yra smalsūs, gerai išmano šiuolaikines technologijas, be to, nori tobulėti.

Pastebėta, kad ne vieną jauną mediką į Šilutę priviliojo ir unikali Pamario krašto gamta.