Šilutės ligoninė paminėjo 130 metų sukaktį, padėkota istoriją kuriantiems darbuotojams

Stiprybės kiekvienam gydytojui ir slaugytojai, jaunų specialistų pritraukimo, rūpestingumo pacientams, ilgamečių tradicijų puoselėjimo ir dar ilgų gyvavimo metų ligoninei linkėjo šiandien jos istoriją kuriantys darbuotojai, pacientai ir svečiai.

Sąskrydžio dalyviai ragavo šventinį tortą.

Jubiliejų įstaigos bendruomenė paminėjo susirinkusi į sąskrydį, kurio metu pagerbti ilgamečiai darbuotojai, apdovanoti šauniausi gydytojai, slaugytojos, kuriuos išrinko kolektyvo nariai.

Aktyviai leido laiką

Apdovanoti geriausi iš geriausiųjų.

Dabartinės Šilutės ligoninės istorija prasidėjo 1892 m. spalio 10 d., kai kairiajame Šyšos krante, prie plento į Rusnę, Šilutės dvarininko H. Šojaus dovanotame žemės sklype buvo pastatyta ir iškilmingai atidaryta nauja mūrinė ligoninė.

Per 130 metų įstaigoje pasikeitė ne viena medikų karta, jaunesni kolegos visada mokėsi iš vyresniųjų. Ligoninės administracija didžiuojasi, kad ir šiandien įstaigoje dirba ir jauni medikai, ir jau turintys ilgametę patirtį, dėl to pacientai gali jaustis ypač saugūs.

Ligoninės bendruomenės sąskrydis, skirtas jubiliejui, įvyko rugpjūčio 27 dieną. Į šventę susirinko gausus būrys ligoninės darbuotojų ir jų šeimų narių, kurie aktyviai ir smagiai leido laiką.
Keturių komandų nariai galvas suko atsakinėdami į protų mūšio klausimus, varžėsi bepiločių skraidyklių rungtyje. Daug teigiamų emocijų visiems sukėlė visame pasaulyje populiaraus šokio „Jerusalema“ pamoka.

Šventinį tortą, skirtą gimtadieniui, išlavinta chirurgo ranka perpjovė Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Algis Starkus.

Dėkojo už sunkų darbą

V. Pozingis ir A. Starkus labiausiai nusipelniusiems medikams įteikė dovanas.

Ilgametis įstaigos steigėjo bei Šilutės ligoninės bendradarbiavimas tęsiasi ir minint įvairias gydymo įstaigos sukaktis. Ligoninės bendruomenę savo apsilankymu pagerbė Šilutės rajono savivaldybės atstovai ir kiti svečiai.

„Džiaugiuosi, kad Šilutės ligoninė yra regioninė ligoninė, kad šį jubiliejų pasitinkame su patyrusiu, stabiliu ir atsinaujinančiu kolektyvu. Jūs esate reikšmingas segmentas mūsų savivaldybės saugumo gyvenime. Jums sveikatos, socialiai saugios aplinkos, geros darbinės atmosferos. Ačiū, kad jūs esate Šilutės regioninėje ligoninėje“, – medikus sveikino meras Vytautas Laurinaitis. Jis vyr. gydytojui A. Starkui įteikė laikrodį, simbolizuojantį Savivaldybės ir ligoninės partnerystę.

„Jūsų darbas nėra lengvas. Turiu daug draugų medikų, todėl žinau, kad jūs daug sielos atiduodate tiems žmonėms, kurie ateina pas jus, kurie prašo jūsų pagalbos. Nuoširdus dėkui jums“, – už nelengvą darbą medikams dėkojo administracijos direktorius Virgilijus Pozingis.

„Didelis stebuklas yra gyvybė, o dar didesnis stebuklas išsaugoti ją. Sveikindamas prasmingos sukakties proga, linkiu dvasinių ir fizinių jėgų, sveikatos ir neišsenkančios stiprybės, dirbant nepaprastai prasmingą darbą“, – sveikinimo žodžius ligoninės bendruomenei skyrė kraštietis Seimo narys Zigmantas Balčytis.

Padėkojo darbuotojams

Šiuo metu ligoninei vadovauja kolegų gerbiamas ir pacientų mylimas vyr. gydytojas A. Starkus, šioje įstaigoje dirbantis 37 metus.

„130 metų į vieno žmogaus gyvenimą nesudėsi, tai kelių kartų gyvenimas. Įstaigos gyvenime tai ilgas laiko tarpas, gydymo įstaigos – juo labiau. Mūsų ligoninės istorija skaičiuoja jau 130 metų. Per šiuos metus įvyko du pasauliniai karai, pandemijos, kitos negandos, bet ši įstaiga gyveno ir visais laikais rajono gyventojams teikė medicininę pagalbą. Bet šiandien norisi kalbėti ne apie istoriją, o apie jus, tuos, kurie esate čia šiandien. Aš jumis didžiuojuosi ir džiaugiuosi, kad mes esame čia, mes kuriame istoriją. Po 130 metų kalbės apie mus, mes jau būsime istorija“, – kalbėjo vyr. gydytojas.
A. Starkus ir V. Pozingis įteikė padėkas ilgamečiams darbuotojams, kurie savo profesine veikla prisidėjo prie įstaigos istorijos.

Šiemet ligoninės kolektyvas slaptu balsavimu rinko šauniausius metų kolegas –gydytoją, bendrosios praktikos slaugytoją, kito personalo atstovą, taip pat „Metų atradimo“ ir „Metų pareigos“ nominantus.

Įspūdžiais dalinosi darbuotojai

Pakalbinus ligoninės darbuotojus, akivaizdu, kad ši gydymo įstaiga jiems ne tik darbovietė, bet brangi ir mylima vieta.

„Linkiu, kad gyvuotų ilgai mūsų ligoninė, nes šilutiškiams patogu gauti paslaugas savo mieste. Kai pati būsiu pacientė, nenorėčiau vykti į Klaipėdą ar į kitą regioną“, – Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vyr. slaugytoja Vida Ščemeliova.

„Vyriausiajam gydytojui stiprybės, mums sveikatos, kad ligoninė dar ilgai gyvuotų“ – Slaugos ir palaikomojo skyriaus vardu linki vyresnioji slaugytoja Daiva Staigienė.
„Gyvuoti, gyvuoti, gyvuoti. Kai būsime pacientės, norėsime čia sugrįžti, kad mus priimtų kaip savus“, – Radiologijos technologės Vida Auškalnienė ir Onutė Pranaitienė.
„Labai mylime savo ligoninę, linkime jai kuo geriausios kloties, gyvuoti ilgai ir padėti savo rajono žmonėms. O mes su meile priimsime kiekvieną Lietuvos ir pasaulio vaiką. Tegul jie būna sveiki“, – Vaikų ligų skyriaus vedėja Vaidilutė Intienė.
„Prieš 34 metus pradėjus dirbti Šilutės ligoninėje, didžiausią įspūdį padarė tai, kad ši ligoninė turi labai gilias tradicijas. Sužinojau, kad niekada negalima praleisti penkiasdešimtmečių, juos būtina švęsti, nes niekada nežinai ar sulauksi kito jubiliejaus. Atsimenu, kaip šventėme ligoninės 110-ąjį, 125-ąjį, o dabar 130-ąjį jubiliejų. Ligoninė visuomet garsėjo gerais specialistais, išleistas rezidentais, kurie dirba ne tik Šilutėje, bet ir visoje Lietuvoje. Šilutės ligoninę myliu, joje praleidau labai daug laiko, daug puikių akimirkų. Dabar tenka dirbti su ketvirtu vadovu. Visi vadovai buvo puikūs, kiekvienam iš jų esu dėkinga už paramą, pagarbą, kuri jaučiasi nuolatos. Linkiu kolektyvui ilgų gyvavimo metų, kad būtų saugomos žmonių bendravimo tradicijos, kad visi dirbtų kolegiškai“, – sakė anesteziologė-reanimatologė Audronė Pikžirnienė, RIT skyriaus vedėja, Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė.