Šilutės ligoninė pasiruošė priimti daugiau gimdyvių

SKARDZIUS LIGONINEJEŠilutės ligoninė pasiruošusi priimti žymiai daugiau gimdyvių, o didėjantis jų skaičius sustiprintų ligoninės galimybę išsaugoti regioninės ligoninės statusą.

Pasak ligoninės vyriausiojo gydytojo Dariaus Steponkaus, statistika rodo, kad Šilutės mieste ir rajone vaikų gimsta daugiau nei 300 – toks gimdymų skaičius yra būtinas, kad ligoninė atitiktų Sveikatos apsaugos ministerijos normatyvą, suteikiantį regioninės ligoninės statusą.

D.Steponkus sako, kad padarė viską, jog Šilutės ligoninė pelnytų visų gimdyvių palankumą, ir tikisi, kad dar labiau ji perkops tą ligoninės perspektyvumą įrodantį normatyvą – 300 gimdymų per metus.

Neseniai Akušerijos – ginekologijos skyriui vadovauti paskirtas naujas, didelę patirtį turintis gydytojas Arvydas Savulionis. Nuo pat ankstyvo pavasario į Šilutės ligoninės Akušerijos – ginekologijos skyrių pradėjo plaukti nauja įranga, gauta pagal Šveicarijos ir Lietuvos bendradarbiavimo programą. Šilutės ligoninė yra viena iš 15 šalies ligoninių, kuriai buvo paskirta minėtos programos parama nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių priežiūrai gerinti.

Naujas lyderis – naujas bendravimas

„Ne paslaptis, kad dalis rajono gimdyvių šios paslaugos ieškodavo svetur – Klaipėdoje ar kituose didmiesčiuose“, – „Šilutės naujienoms“ sakė vyriausiasis gydytojas D.Steponkus.

„Ilgai tyrėme priežastis, kodėl taip yra, ir pagaliau apsisprendėme, kad turime keistis. Akušerijos – ginekologijos skyriui vadovauti pradėjus A.Savulioniui, keičiasi ir gimdyvių atsiliepimai – jas džiugina pagerėjęs bendravimas su gimdyvėmis ir kolektyvu. Mandagiu bendravimu, nuoširdžiu jautrumu kiekvienai gimdyvei, užtikrinta kompetencija A.Savulionis jau klojasi puikią reputaciją ir autoritetą. Nauju vadovu pasitiki ir visas Akušerijos – ginekologijos skyriaus kolektyvas. Tai be abejonės pagerins teikiamų paslaugų rezultatą“, – sakė D.Steponkus.

Pasitikėjimas – avansu

D.Steponkus sakė, kad iki paskutinės akimirkos mažai tikėjosi, kad Šilutės ligoninė bus pakviesta dalyvauti Šveicarijos ir Lietuvos bendradarbiavimo programoje. „Žinojome Sveikatos apsaugos ministerijos griežtą nusistatymą investuoti tik į perspektyviausias sveikatos priežiūros įstaigas. Tačiau nenuleisti rankų ir kovoti dėl galimos paramos įtikino Seimo narys Artūras Skardžius. Jis drąsino teikti paraišką paramai gauti.

Šilutėje situacija keičiasi, ir kad būtinas gimdymų skaičius bus“, – sakė D.Steponkus.

Jis juokavo, kad jeigu Akušerijos – ginekologijos skyriui pritrūks gimdyvių, jam pačiam kartu su Seimo nariu teks eiti per šilutiškių namus ir raginti šeimas mažiau miegoti ir rūpintis gimstamumo rodikliais.

Įranga – nauja ir kokybiška  

A.Skardžiui Akušerijos – ginekologijos skyriaus vedėjas A.Savulionis, kartu su įstaigos vyriausiuoju gydytoju D.Steponkumi aprodė gautą naują įrangą. Gimdyvių palatoje jau naudojama kelis tūkstančius eurų kainuojanti gimdyvės lova su vaikučio vieta. Lovą galima būtų vadinti išmaniąja, nes jos prietaisai gali pateikti daug informacijos apie gimdyvės ir kūdikio sveikatos parametrus. Seimo nario apsilankymo metu išmaniąja lova naudojosi gimdyvė, kuriai prieš dieną gimė dukrelė.

Pasak D.Steponkaus, Šilutės ligoninei reikėtų keliolikos tokių lovų.

Kol kas Šilutės ligoninė gavo tik dalį numatytos įrangos. Iš viso pagal Šveicarijos ir Lietuvos bendradarbiavimo programą ligoninei bus pristatyta 25 pavadinimų įrangos komplektų už 150 tūkstančių eurų.

Dar laukiamas portatyvinis ultragarsinis aparatas su akušerijai tinkamais davikliais, kurio kaina – apie 72 tūkstančiai eurų, po kelis tūkstančius kainuojantys naujagimio gyvybinių funkcijų monitoriai, prietaisai naujagimių klausai tikrinti, kardiotokografas, kurio kaina prašoka 15 tūkst. eurų, modernus naujagimių reanimacijos stalelis, šildomos naujagimių lovytės, ginekologinė kėdė ir t.t.

Pasak D.Steponkaus, gaunama įranga medikams yra žinoma, ir jie ja sugebės naudotis. Panašia naudojamasi ir dabar, tik naujoji bus modernesnė.

Be to, pagal šį projektą Šilutės ligoninei skirtas ir mokymų kursas Kauno klinikose.