Šilutės ligoninė pirks modernų kompiuterinį tomografą

tomografasBeveik pusę milijono eurų kainuojančią modernią medicinos įrangą – kompiuterinį tomografą – planuoja įsigyti Šilutės ligoninė.

Kad galėtų įsigyti tokį brangų pirkinį, įstaiga parengė projektą „VšĮ Šilutės ligoninės Radiologijos skyriaus modernizavimas keičiant kompiuterinį tomografą“ ir ketvirtadienį gavo steigėjo – savivaldybės Tarybos – sutikimą jį įgyvendinti.

12 metų Šilutės medikams ir ligoniams jau tarnauja dabar Radiologijos skyriuje stovintis vienasluoksnis kompiuterinis tomografas.

Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus sako, kad kol kas šis aparatas veikia gerai, bet tam, kad ligonius būtų galima ištirti dar geriau, reikėtų kur kas modernesnio tomografo. Numatytas pirkti tomografas yra daugiasluoksnis – 16 sluoksnių. Jis kainuos apie 478,5 tūkstančio eurų.

Pasak D.Steponkaus, šiuo metu mūsų šalies medikai jau dirba ne tik su 16-os, bet ir su 64 bei 128 sluoksnių kompiuteriniais tomografais.

Valstybinės ligonių kasos nefinansuoja kontrastinių kompiuterinės tomografijos tyrimų, atliekamų mažesniu nei 16 pjūvių kompiuterinės tomografijos aparatu.

D.Steponkus tikisi, kad dabartinis aparatas dar tarnaus bent 2-3 metus, per tą laiką tikimasi įsigyti ir naująjį.

Ligoninė teiks investicinį projektą „VšĮ Šilutės ligoninės Radiologijos skyriaus modernizavimas keičiant kompiuterinį tomografą“ valstybės kapitalo investicijų 2017-2019 metų programai. Pasak D.Steponkaus, kol bus surinkti visi reikiami leidimai, gali praeiti apie pusmetį. 
  
Modernus įrenginys pacientus skenuotų žymiai greičiau, o tai – didelis pliusas, nes ilgesnis skenavimo laikas turi neigiamą įtaką ir pacientams ir dirbantiems medikams – gaunamos didesnės radiacijos dozės.

Šilutės medikai kasmet atlieka apie 3 115 kompiuterinės tomografijos tyrimų, naujuoju aparatu būtų galima atlikti iki 3 500 tyrimų.

 „Turėdami tokį modernų kompiuterinį tomografą galėtume žymiai pagerinti ligonių diagnostikos kokybę ir efektyvumą, sumažėtų neigiamas radiacijos poveikis pacientams ir personalui“, – sakė D.Steponkus.